Policejní kontroly na hranicích do Dánska a "nové" dánské bankovky

Aktuality
Doporučení k cestám do Dánska

Doporučení k cestám do Dánska

14.2.2017

Dne 4. 1. 2016 byly zavedeny na dánsko-německých hranicích v Jutsku a v přístavech Gedser, Rødby a Rønne dočasné, namátkové policejní kontroly. Rozhodnutím Evropské rady byly nyní kontroly prodlouženy až do 12. listopadu 2017. Ministerstvo zahraničních věcí ČR doporučuje českým občanům počítat při plánování cesty s možným zdržením a zkontrolovat si před cestou platnost cestovních dokladů.

Ministerstvo zahraničních věcí doporučuje všem cestovatelům zaregistrovat se v databázi DROZD.

Projekt Dobrovolné registrace občanů České republiky při cestách do zahraničí (DROZD) umožňuje českým občanům poskytovat na dobrovolném základě informace o svém plánovaném pobytu v zahraničí.  

Publikováno: 14.02.2017 / 14:16 na stránkách MZV ČR

Víte, jaké jsou dánské peníze? Existuje edice vydaná před rokem 2009 a v roce 2009 (nové dánské bankovky). A proč to vůbec zdůrazňujeme? Protože nás k tomu vede zkušenost. Takže, dovolujeme si Vás upozornit, že při nákupu dánských bankovek (Dánská koruna - DKK) v českých směnárnách můžete dostat starou edici "Dánských korun". Budete-li s nimi platit v Dánsku, tak to není žádný problém, ale chcete-li si je dát na svůj účet v některé z bank v ČR, tak Vám je nevezmou. V příloze najdete obrázky, jak vypadá nová edice dánských bankovek. Dánské peníze obrázek - 100DKK, 200DKK, 500DKK.