Albánie | Praha a Lovosice

Detail státu

Albánie Albánie - transparent

Nabízíme 78 ubytovacích kapacit za cenu 5 999 Kč - 51 090 Kč.

Eva tour.cz, Dovolená first minute 2018 u moře, zájezdy na poslední chvíli, děti zdarma, děti se slevou, exotika, hory, lyže, dovolená pro seniory
České CKNěmecké CK
Rozšířené hledání
Senior
zájezdy
Poznávací
zájezdy
Okružní
plavby
Hory
lyže
Exotická
dovolená

Adventní
zájezd

DOPORUČUJEME využít slev především rodinám se 2 dětmi, aby si zájezd kupovaly co nejdříve, protože pokoje se 2 přistýlkami jsou v hotelech v omezeném počtu.

Nabízíme zájezdy od více než 300 cestovních kanceláří s odletem z ČR, Německa, Polska, Rakouska, Slovenska.
Naše ceny včetně slev jsou stejné, jako inzerují pořádající cestovní kanceláře.
Obrázky z ubytování a z fakultativních výletů z destinací od nás a našich klientů.

 

 

Destinace:

Tajemná země Škipetarů

Albánie, oficiálně Albánská republika, je středomořským státem nacházejícím se na Balkánském poloostrově. Přesto, že se nejedná o typickou dovolenkovou destinaci, pobyt v této zemi je obohacující hned z několika hledisek. Nejen krásné pláže a majestátní pohoří uchvátí vaše smysly, také zdejší kolorit a tradice jsou něco, pro co se vyplatí do Albánie vycestovat.

Základní informace
Rozloha Albánie činí 28 748 km², z čehož necelých 5 % zaujímá vodní plocha. Albánii obývá zhruba 2 800 000 osob a mezi její sousedy patří Černá Hora, Kosovo, Makedonie a Řecko. Oficiálními jazyky jsou albánština a Postorgiema.

Oficiální název země
Albánská republika

Hlavní město
Hlavním městem Albánie je Tirana.

Měna v Albánii
Oficiální měnou Albánie je albánský lek, 1 Lek = 100 quindarů. 1€ = asi 140 All

Časové pásmo
středoevropský čas

Cestovní doklady
Informace MZV - Do Albánie musí mít občan České republiky platný cestovní pas nebo občanský průkaz. Doklad musí být platný minimálně 3 měsíce od vstupu do země. 

Vízum a vstupní formality
Informace MZV -
Pro cestu do Albánské republiky potřebuje občan České republiky platný cestovní, diplomatický nebo služební pas nebo občanský průkaz (dále jen OP). Doporučujeme cestovat raději s platným cestovním pasem, ale cestování na OP je též povoleno. Při cestě motorovým vozidlem albánská pohraniční kontrola vyžaduje mezinárodně platné potvrzení o jeho pojištění (tzv. zelenou kartu) a malý technický průkaz. Ačkoliv není striktně vyžadován, doporučujeme mít s sebou též mezinárodní řidičský průkaz. Při cestě služebním (resp. firemním) či zapůjčeným vozidlem je třeba při hraniční kontrole předložit plnou moc prokazující dispoziční právo k vozidlu. Plná moc by měla být notářsky ověřená, v angličtině, kromě údajů o vlastníkovi by měla obsahovat jméno a příjmení řidiče, číslo jeho cestovního dokladu a SPZ automobilu. Bez tohoto dokladu se řidiči vystavují riziku, že na území Albánie nebudou vpuštěni. 

Celní a devizové předpisy
Informace MZV - Celní kontrola je standardní. Do Albánie lze bez ohlašovací povinnosti dovézt maximálně 1 000 000 ALL, tj. cca 7 150 EUR. Povinná směna valut není požadována.
Dovoznímu clu nepodléhá dovoz následujícího zboží na jednoho cestujícího:

· přiměřené množství věcí neobchodní povahy k osobní potřebě cestujícího a jeho rodiny a dárky a suvenýry nepřevyšující hodnotu 30 000 ALL, tj. cca 215 EUR; v případě osoby do 15 let je hodnota poloviční;
· 200 ks cigaret nebo 100 ks krátkých doutníků nebo 50 kusů doutníků nebo 250 gramů tabáku;
· 1 litr destilátu s 22 a více % alkoholu či 1 litr nedenaturovaného etylalkoholu nad 80%;
· 2 litry vína či destilátu s obsahem do 22 % alkoholu;
· 50 gramů parfému či 0,25 litru toaletní vody.
Na osoby do 15 let se bezcelní dovoz limitu na tabákové výrobky a alkohol nevztahuje, na osoby ve věku 15 - 18 let se vztahuje jen bezcelní dovoz limitu tabákových výrobků, nikoliv alkoholu.
Zakázán je dovoz omamných a psychotropních látek. Zbraně lze dovážet pouze s příslušným povolením.

Při průchodu celní přepážkou je každý cestující povinen mít u sebe pouze svoje vlastní zavazadlo. 

Důležité kontakty
Albánie - Velvyslanectví Tirana, Rruga Skënderbej 10, Tirana
Telefon +355/4/2234004, 2232117, 2258796, Nouzová linka +355/68/4090111

Předvolba do Albánie 00355
Předvolba do ČR 00420
Rychlá lékařská pomoc 127 , + 355  4  2253364
Dopravní police  126,   + 355  4  2234875
Hasiči 128, + 355  4  2223333

Jaká je zde zdravotnická služba
Do Albánie není potřeba povinné očkování.
Informace MZV - Zdravotní péče v Albánii je ve srovnání se zdravotní péčí v ČR na nízké úrovni. Složitější úrazy či onemocnění nelze v Albánii léčit a je nutný převoz do ČR. Zdravotnická střediska fungují pouze ve větších městech, avšak nejsou dostatečně vybavena lékařskou technikou a zdravotnickým materiálem (American M.C.v letovisku Dürres či American H.vTiraně). Ve velkých městech a v turistických oblastech byli postaveny kvalitní soukromé kliniky i řada lékáren, avšak placení je pouze za hotové peníze (Dürres,Shkodra,Tirana, Vlora). Na venkově a v horských oblastech často neexistuje žádná lékařská péče. Je nutné mít s sebou všechny léky, které dlouhodobě užíváte a lékařskou péči vyhledávat jen v nezbytných případech. Doporučujeme sjednat si u nás cestovní zdravotní pojištění.

Přírodní podmínky
Albánie se může pochlubit majestátními horskými soustavami. Nejvyšší horou na území státu je Korab. Albánie však nabízí také nespočet možností sjíždění divokých řek, jichž je zde opravdu značné množství.
Pokud nepatříte mezi milovníky adrenalinu, jistě vás velmi mile potěší zdejší písčité a oblázkové pláže, táhnoucí se kolem pobřeží v délce 450 kilometrů, ale i překrásná sladkovodní jezera, jež jsou domovem vzácných druhů ptáků, ryb i některých dalších endemitů.

Místa, která stojí za návštěvu
už patříte mezi milovníky přírodních krás nebo historie, architektury a památek, při pobytu
v Albánii si jistě přijdete na své. Navštivte historické centrum Vlora, město Butrint s pozůstatkem Benátské věže, jež byla součástí opevnění proti tureckým vpádům, nebo kamenné město Gjirokastra. Fakultativní výlety se pořádají do starobylého města Apollonia – Vlora – jachetní přístav Ohrid. Další výlety jsou prohlídka města Barat a (jež patří mezi chráněné památky
UNESCA) nebo návštěva Skhordy. Jestliže vás historie příliš neláká, osvěžte své tělo i mysl v některém ze zdejších jezer nebo si udělejte výlet k jadranské laguně Karavasta – jedné z největších v celém Středozemí. Za návštěvu jistě stojí také kaňon na řece Osumi ozdobený nespočtem zurčících vodopádů.
 

Oblíbená letoviska a destinace
Nejvíce Čechy navštěvovaná letoviska jsou Dürres  či Saranda. Durrës (dále jen Drač) ležící v dračském zálivu je v této době jedním z největších přístavů země, které nabízí četná spojení s Itálií. Leží cca 40km od hlavního města Tirany, kde je mezinárodní letiště. Kromě přístavu, zde najdeme památky z byzantské i římské doby. Nachází se zde např. největší římský amfiteátr na Balkáně s kapacitou až 15tis. lidí. Ve městě Drač, ale i v okolí najdeme řadu písčitých pláží, kde lze strávit příjemnou dovolenou u moře s hotely od 2*, 3* , 4* až po luxusní 5* hotely.

Obyvatelstvo a náboženství
Nejpočetnější skupinu obyvatel Albánie tvoří Albánci (asi 82,58 %), ale za zmínku stojí také početná skupina Řeků, Makedonců a Arumunů. Co se týče náboženství, nejvíce obyvatel Albánie se hlásí k sunnitské odnoži Islámu, část obyvatel patří mezi vyznavače albánského ortodoxního křesťanství (6,75 %), početnější skupinou jsou však římskokatoličtí křesťané (10,03 %). Minoritní část obyvatelstva je protestantská (0,14 %).

Počasí a podnebí
V pobřežních nížinách Albánie převládá zejména středomořské podnebí, jež se poté v horách mění na podnebí kontinentální. V zimě se zde průměrné teploty pohybují u hranice 10 stupňů Celsia, v létě pak dosahují 25 °C.
 

Měsíc

I.

II.

III.

IV.

V.

VI.

VII.

VIII.

IX.

X.

XI.

XII.

Maximální denní teploty

11

12

13

18

22

27

31

32

27

22

16

13

Minimální denní teploty

2

2

3

7

12

15

17

17

13

11

7

3

Průměrný počet dešt.dnů

 8

 7

 8

 8

9

3

2

1

3

7

 8

 9

Doprava do a z destinace
Do Albánie se můžeme dostat vlastní dopravou, autobusem nebo letecky.

Cesta vlastní dopravou i autobusem trvá cca 28hodin a jezdí se přes Černou Horu.

Let: Praha – Tirana (Albánie) – let trvá cca 1,5hod. a transfer do Durrës trvá cca 45min.
Let: Praha – Podgorica (Černá Hora) – let trvá 80-90min. a pak následuje transfer autobusem do letoviska v jižní části Albánie (např. Durrës), který trvá cca 3,5hod.
Let: Praha – Kerkyra (ostrov Korfu) – let trvá cca 2hod. a přejezd trajektem na severní část Albánie (např. letoviska Saranda) trvá cca další 2 hod. 

Proč se vydat na dovolenou právě do Albánie?
Albánie je mylně opředena řadou zbytečných předsudků a mýtů. Ve skutečnosti se jedná o zemi bohatou jak z hlediska přírodního, tak kulturního. Jedná se o blízkou a levnou destinaci. Již teď se sem začínají hrnout západní společnosti, což znamená, že do budoucna tato destinace zdraží a bude více komerční, proto doporučujeme navštívit ji co nejdříve.

 

Výsledky hledání
Datum Délka Strava Doprava Cena
 11.8.2018 9 dní Bez stravy autobusautobus 5 999 Kč Detail
Albánie | Země orlů
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 4.9.2018 6 dní Snídaně autobusautobus 6 490 Kč Detail
Datum Délka Strava Doprava Cena
 11.8.2018 9 dní Bez stravy autobusautobus 6 966 Kč Detail
Datum Délka Strava Doprava Cena
 11.8.2018 9 dní Bez stravy autobusautobus 7 990 Kč Detail
Černá Hora a Albánie
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 27.9.2018 8 dní Polopenze autobusautobus 8 090 Kč Detail
Titania
LM
starstarstar
letecky vlastní Praha, Ostrava
Snídaně, Polopenze
Hotel
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck

Hotel Titania se nachází v oblasti Albánie v letovisku Saranda, 200 m od centra. Leží přímo u písečné pláže. WI-FI v lobby a na pokojích zdarma. Dvoulůžkové pokoje s jednou přistýlkou. 

Datum Délka Strava Doprava Cena
 3.9.2018 8 dní Snídaně vlastnívlastní 8 290 Kč Detail
 10.9.2018 8 dní Snídaně vlastnívlastní 8 290 Kč Detail
 17.9.2018 8 dní Snídaně vlastnívlastní 8 290 Kč Detail
Apartmány Adriatik
LM
starstar
letecky Katovice
Bez stravy
Hotel
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 12.9.2018 8 dní Bez stravy leteckyleteckyKatovice 9 050 Kč LM Detail
 19.9.2018 8 dní Bez stravy leteckyleteckyKatovice 9 085 Kč Detail
 5.9.2018 8 dní Bez stravy leteckyleteckyKatovice 9 216 Kč LM Detail
Ibiza Club
starstarstar
letecky vlastní Bratislava
All inclusive
Hotel
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 27.8.2018 8 dní All inclusive vlastnívlastní 9 192 Kč Detail
 13.8.2018 8 dní All inclusive vlastnívlastní 9 992 Kč Detail
 20.8.2018 11 dní All inclusive vlastnívlastní 14 072 Kč Detail
Albanian Star
LM
FM
starstarstarstar
letecky vlastní Praha, Bratislava
Polopenze, All inclusive
Hotel
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck

AS Hotel Club leží přímo v albánském letovisku Durrës  u široké, písčité pláže s jemným pískem. Dvoulůžkové pokoje s jednou přistýlkou. Wi-Fi na recepci zdarma. 

Hodnocení – recenze od cestovního portálu Tripadvisor je 3,5 z 5 = 70% doporučení.

RECENZE hotelu AS Hotel Club  - Dotované pobyty 55+ autobusem - od pana Pavla ze září 2014.

 

Datum Délka Strava Doprava Cena
 27.8.2018 8 dní Polopenze vlastnívlastní 9 352 Kč Detail
 20.8.2018 8 dní Polopenze vlastnívlastní 9 832 Kč Detail
 6.8.2018 8 dní Polopenze vlastnívlastní 10 232 Kč Detail
Leonardo
LM
FM
starstarstar
letecky vlastní Praha, Bratislava
All inclusive
Hotel
Hodnocení:
3,7 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck

Hodnocení – recenze od cestovního portálu Tripadvisor je 4 z 5 = 80% doporučení.

Datum Délka Strava Doprava Cena
 27.8.2018 8 dní All inclusive vlastnívlastní 9 432 Kč Detail
 20.8.2018 8 dní All inclusive vlastnívlastní 10 232 Kč Detail
 6.8.2018 8 dní All inclusive vlastnívlastní 10 632 Kč Detail

další nabídky >