Bulharsko | Praha a Lovosice

Detail státu

Bulharsko Bulharsko - transparent

Nabízíme 161 ubytovacích kapacit za cenu 786 Kč - 45 080 Kč.

Eva tour.cz, Dovolená first minute 2018 u moře, zájezdy na poslední chvíli, děti zdarma, děti se slevou, exotika, hory, lyže, dovolená pro seniory
Rozšířené hledání

Destinace:

BULHARSKO, dovolená za dobrou cenu

Bulharsko oficiálně Republika Bulharska leží na jihu Evropy ve východní části Balkánského poloostrova. Tato krásná země má nejen moře, ale i hory, kde lze strávit příjemnou letní i zimní dovolenou. 

Základní informace:
Rozloha Bulharska je 110 993,6 km2, což tvoří pevnina a teritoriální moře se rozkládá na území cca 400km2. V Bulharsku žije cca 7,3 milionu lidí a mezi jeho sousedy patří Rumunsko, Srbsko, Makedonie, Řecko a Turecko. Oficiálním jazykem je bulharština, přičemž písmo je psané azbukou.     

Oficiální název země:
Republika Bulharska

Hlavní město:
Hlavním městem Bulharska je Sofia.

Měna v Bulharsku:
Oficiální měnou Buharska je
Bulharský lev=LEVA (BGN)=100 STOTINEK, 1,95 BGN=1 EURO. Nekupovat místní měnu v ČR, ale vzít si s sebou EURO. Lze kdekoliv bez problémů směnit, ale doporučujeme 
využít raději banku a u směnáren si nejdříve nechat vyplatit peníze a pak podepsat doklad. Nesměňovat na ulici !!

Časové pásmo:
Bulharsko leží v pásmu mírného kontinentálního podnebí. Je zde časový posun +1 hodina v období letního času tzn., že při příjezdu do Bulharska je potřeba posunout si hodinky o 1 hodinu dopředu.

Cestovní doklady:
Informace MZV - Občan ČR může vstupovat a pobývat na území ostatních členských států EU bez zvláštních omezení, a to pouze na základě platného cestovního dokladu nebo průkazu totožnosti. Občanský průkaz je chápán jako cestovní doklad pouze pro jeho držitele, nikoli pro dítě v něm zapsané. Je nezbytné, aby dítě, které cestuje společně s rodičem a je zapsáno v jeho občanském průkazu, bylo vybaveno svým vlastním cestovním dokladem. V případě vlastní dopravy je nutno mít řidičský průkaz platný v EU

Vízum a vstupní formality:   
Informace MZV 
- Od 1.1.2007 je ze strany Bulharska uplatňován volný pohyb občanů EU. Při vstupu do Bulharska není již na občanech EU požadováno prokazování dostatečného množství peněžních prostředků pro pobyt. Vyjímku tvoří pobyt delší než 3 měsíce, který je upraven Zákonem o vstupu a pobytu občanů EU a jejich rodinných příslušníků.

Celní a devizové předpisy:
Informace MZV - Od 1.1.2007 není v Bulharsku na automobily s registrací v zemi EU uplatňován celní režim dočasného dovozu. Bezcelní dovoz a vývoz se vztahuje jen na věci osobní potřeby, které svým množstvím a hodnotou nemají obchodní charakter. Co se týká množství zboží, používá se definice „přiměřené množství“, přičemž pro občany EU platí u dovozu a vývozu alkoholických a tabákových výrobků liberálnější režim. Všechny ostatní věci, zejména drahá elektronika, šperky aj., je třeba deklarovat. Zvláštnímu režimu podléhá dovoz a vývoz starožitností.

Důležité kontakty:
Velvyslanectví Sofie G.S.Rakovski No.100, 1000 Sofia
Telefon: hlasový strom (hlavní číslo pro veřejnost) +359 2 948 68 00, sekretariát +359 2 948 68 02 (přímý – bez přepojení) Nouzová linka +359 888 398045,

Konzulární jednatelství Burgas: Grand Hotel Primorec, ul. Al. Batenberg 2, 8000 Burgas
Telefon: + 359 56 844 770(z ČR), 056 844 770 (z BG),
Nouzová linka nepřetržitá služba: + 359 885 359 050 (z ČR), 0885 359 050 (z BG) 
úřední hodiny: pondělí - pátek 9.00 - 12.00

Honorární konzulát Varna: Cani Ginčev 24, 9002 Varna
Telefon: +359/52641775, v případě nouze v nočních hodinách: +359/52500626
E-mail: Varna@honorary.mzv.cz, www.mzv.cz/sofia
Provozní hodiny úřadu: úterý a čtvrtek 14:00–16:00

Jaká je zde zdravotnická služba:
Do Bulharska není potřeba povinné očkování.
Informace MZV - Od vstupu Bulharska do EU (1.1.2007) je zde ve zdravotnických zařízeních, které jsou součástí systému veřejného zdravotního pojištění, českým občanům poskytována neodkladná lékařská péče na základě evropského průkazu zdravotního pojištění za stejných podmínek jako bulharským občanům. Tato péče v žádném případě nezahrnuje náklady na repatriaci do ČR v případě zranění či úmrtí a tyto náklady si musí občan či příbuzný hradit sám. V Bulharsku také existuje u některých standardních lékařských výkonů daleko vyšší finanční spoluúčast ze strany pacienta a obvyklé je hrazení některých lékařských pomůcek a léků, a to např. i při operacích apod. Doporučujeme sjednat si u nás CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ v ČR.

 

UŽITEČNÉ INFORMACE: 

Doba letu do Bulharska je asi 2 hodiny 15 min.

Letiště pro letní dovolenou: Burgas, Varna

Doba jízdy busem do Bulharska je asi 24 hod.

Půjčovna aut - auto lze půjčit dle typu od 30 do 50EUR / den

Tefonování – z automatů kartou, kde předčíslí do ČR je +420. Voláte-li z hotelu je tato služba mnohem vyšší než na ulici.

Internet – stále více přibývá provozoven, kde lze využít internet. Tato služba vychází cca 2 BGR / hod. V hotelech je už běžne k dispozici u recepce WI-FI ZDARMA.

Mapa Bulharska - Bulharské mapy všeho druhu

Převoz živých zvířat – pouze s platným veterinárním dokladem o zdravotním stavu zvířete (pasem); pes+ kočka musí být označeny mikročipem                                     

V hotelech a vybraných restauracích jsou přijímány všechny druhy platebních karet jako - American Express, Master Card, VISA

Delegát: je zde k dispozici česky mluvící 

Ceny v Bulharsku – cca o 5-10% nižší než u nás. Nakupujete-li v letoviscích je cena „upravena“ pro turisty. Platí pravidlo, čím méně vyhlášené letovisko a čím dál od turistické zóny, tím menší cena.

Pochutiny - z alkoholu je vyhlášená Rakia, Plicka, ale je zde i chutné víno i pivo.

Strava v restauracích – v letních letoviscích je jídelníček psán i česky. Převážně je nabídka grilovaných mas z mletého masa, místního koření a hodně zeleniny.

Strava v hotelechAll inclusive – Nelze srovnávat s nabídkou v muslimských zemích (např. Egypt, Tunisko, Turecko). Je na nižší úrovni. V hotelech 3* je to v podstatě plná penze vč. pití, avšak rok od roku se nabídka zlepšuje. Ve 4* a 5* hotelech je úroveň opravdu dost slušná.

 Dovolená last minute v Bulharsku

LETNÍ DOVOLENÁ V BULHARSKU - letoviska:

Letní dovolená v Bulharsku se odehrává na východě země. Východní pobřeží je dlouhé cca 400km a omývá jej Černé moře, přičemž se zde nachází všechna námi nabízená letoviska, kde se dát prožít levná dovolená dle vašich představ. Doba letu je příznivá a trvá do Burgasu i do Varny cca 2hod.15min.

Letiště v Bulharsku - Burgas – dovolená je v letoviscích Obzor, Svatý Vlas, Slunečné pobřeží, Nesebar, Pomorie, Sozopol, Arkutino, Juni, Černohorec, Primorsko, Kiten, Lozenec, Carevo, Achtopol 
Letiště v Bulharsku - Varna – dovolená je v letoviscích Kavarna, Balčik, Albena, Zlaté Písky, Svatý Konstantin
 
 Bulharsko-Slunečné pobřeží - výhled na pláž    Bulharsko-Sveti Vlas-Hotel Caesar Palace Beach-výhled na pláž a plážový servis

ZIMNÍ DOVOLENÁ V BULHARSKU - letoviska: 

Letoviska - Borovets, Bansko, Aleko-Vitoša, Pamporovo

Zimní dovolená v Bulharsku se vyrovná nejen dovolené v rakouských, ale i švýcarských Alpách a to za podstatně nižší ceny. Jsou zde k dispozici nejen sjezdové tratě, ale i upravené tratě pro běžkaře.  
V pohoří Rila se nachází nejvyšší bod Musala (2925m n.m.), kde lze strávit i příjemnou zimní dovolenou např. v letovisku Borovets ve výšce 1350 m n.m. Nad ním se tyčí skiareál ve výšce až 2560m n.m., kde je k dispozici cca 58km upravených sjezdovek. Tento areál nenabízí pouze vyžití pro sjezdaře a běžkaře, ale např. pro příznivce biatlonu, protože se zde konaly i závody Světového poháru v biatlonu. 
V pohoří Pirin s nejvyšší horou Vichren (2914m n.m.)se nachází nejznámější lyžařské letovisko Bansko se spoustou obchůdků a restaurací. Nad ním se rozprostírá skiareál ve výšce až 2500 m n.m. s cca 70km lyžařských sjezdovek od modrých až po černé. 
V národním parku Vitoša – vzdáleného cca 60km od hlavního města Sofie si lze zalyžovat v letovisku Aleko-Vitoša položené ve výšce 1800 m n.m., kde je sníh i na Velikonoce. 
V pohoří Rhodope leží letovisko Pamporovo ve výšce 1650 m n.m. jež je nejjižnějším lyžařským letoviskem s cca 120-ti slunečními dny v roce.
 
Fotogalerie některých ubytovacích kapacit, které jsme pro Vás nafotili:
Nesebar - Hotel Aphrodite Nesebar, Hotel Arsenal Nesebar, Hotel Oasis Park Nesebar, Hotel Nessebar Beach Nesebar, Sol Nessebar Palac, Cerevo - South beach, Hotel Pelikán Djuni, Hotel Bellevulle, Djuni - Hotel Marina Beach Djuni, Hotel Evridika Ravda, Hotel Selena, Sozopol - Laguna Beach Sozopol, Pomorie - Hotel Sunset Resort, Hotel Paradise, Lozenec - Hotel Stefanov, Arutino - Hotel Svatý Tom, Primorsko – Hotel Les Magnolias, Hotel Queen Nelly, Hotel Belitsa, Hotel Černo More, Kiten - Hotel Kamenec, Hotel Mořský koník, Obzor - Hotel Casablanca, Helios Bay, Helios Beach, Hotel Odessos, Slunečné pobřeží - Club hotel Riu Evrika, Hote Chaika(Čajka) Beach Resort, Hotel Azurro, Balkán, Hotel Glarus, Hotel Royal Palace - Helena Resort, Hotel Iberostar Tiara Beach, Hotel Panorama, Hotel Imperial, Hotel Kavkaz, Hotel Continental (Park Hotel Continental)

letovisko Nesebar - Aphrodite Nesebar, Hotel Arsenal Nesebar, Hotel Oasis Park Nesebar, Hotel Nessebar Beach Nesebar, Sol Nessebar Palac, Hotel Evridika Ravda, 

letovisko Cerevo - South beach,

letovisko Djuni - Hotel Pelikán Djuni, Hotel Belleville Djuni, Hotel Marina Beach Djuni,

letovisko Sozopol - Hotel Selena Sozopol, Laguna Beach Sozopol, 

letovisko Pomorie - Hotel Sunset Resort, Hotel Paradise,

letovisko Lozenec - Hotel Stefanov,

oblast Arkutino - Hotel Sveti Toma (Svatý Tom, Saint Thomas Holidya Village),

letovisko Primorsko – Hotel Les Magnolias, Hotel Queen Nelly, Hotel Belitsa, Hotel Černo More

letovisko Kiten - Hotel Kamenec, Hotel Mořský koník

letovisko Obzor - Hotel Casablanca, Helios Bay, Helios Beach, Hotel Odessos

letovisko Slunečné pobřeží - Club hotel Riu Evrika, Hotel Chaika(Čajka) Beach Resort, Hotel Azurro, Hotel Balkán, Hotel Glarus, Hotel Royal Palace - Helena Resort, Hotel Iberostar Tiara Beach, Hotel Panorama, Hotel Imperial, Hotel Kavkaz, Hotel Continental (Park Hotel Continental) 

Bulharsko - Slunečné pobřeží - Hotel Iberostar Taira Beach  Bulharsko-Sveti Vlas-Hotel Caesar Palace Beach- salátový bufet all inclusive Bulharsko - Slunečné pobřeží - Hotel Trakia

Nabízíme zájezdy od cca 300 cestovních kanceláří s odletem z ČR, Německa, Polska, Rakouska, Slovenska.

Doporučujeme specializované cestovní kancelář AlexandriaBulgariatour, RS tour a řady dalších cestovních kanceláří.
Naše ceny včetně slev jsou stejné, jako inzerují pořádající cestovní kanceláře.
Obrázky z ubytování a z fakultativních výletů z destinací od nás a našich klientů. 

 

 

 

 

Výsledky hledání
Zefir
starstarstar
letecky vlastní Bratislava
Snídaně, Polopenze, All inclusive
Hotel
Hodnocení:
4,4 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck

Hotel Zefir Beach leží v oblasti bulharského letoviska Slunečné pobřeží, ve kterém lze navštívit aquapark s tobogany, 50 m od písečné pláže. V blízkosti se nachází několik menších obchodů a restaurací. Centrum letoviska Slunečné Pobřeží a Nessebar je vzdáleno asi 15 minut chůze. Bazén s opalovací terasou, samostatný dětský bazén s mini skluzavkou. Dvoulůžkové pokoje s jednou přistýlkou nebo rodinné pokoje až pro šest osob. Wifi v loby zdarma.

 

Datum Délka Strava Doprava Cena
 11.10.2018 3 dny Polopenze vlastnívlastní 786 Kč Detail
 12.10.2018 3 dny Polopenze vlastnívlastní 786 Kč Detail
 13.10.2018 3 dny Polopenze vlastnívlastní 786 Kč Detail
Mena Palace
starstarstarstar
vlastní -
All inclusive
Hotel
Hodnocení:
5,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck

Hotel Mena Palace se nachází v oblasti bulharského letoviska Slunečné pobřeží, 250m od písečné pláže. Vnitřní bazén se skluzavkou. WI-FI zdarma. Bazén s dětskou částí. V letovisku Slunečné pobřeží lze navštívit známý Action Aquapark s řadou atrakcí (tobogany, skluzavky, Niagara, dětská zóna, malé zoo, atd). Dvoulůžkové pokoje s jednoupřistýlkou.

Hodnocení – recenze od cestovního portálu Tripadvisor je 4 z 5 = 80% doporučení.

 

Datum Délka Strava Doprava Cena
 30.9.2018 3 dny All inclusive vlastnívlastní 1 100 Kč Detail
 25.9.2018 3 dny All inclusive vlastnívlastní 1 152 Kč Detail
 26.9.2018 3 dny All inclusive vlastnívlastní 1 152 Kč Detail
Forest Beach
starstarstarstar
vlastní -
All inclusive
Hotel
Hodnocení:
4,3 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck

Hotel Forest Beach  se nachází v oblasti bulharského letoviska Primorsko, písečná pláž je vzdálena cca 150 - 400 m. Lehátka a slunečníky na pláži zdarma. Centrum letoviska s řadou restaurací, barů, obchůdků a zábavy cca 3 km. Rodinné pokoje až pro čtyři osoby. WiFi na pokojích zdarma. Za poplatek  welness centrum v hotelu Les Magnolias.

Datum Délka Strava Doprava Cena
 25.9.2018 3 dny All inclusive vlastnívlastní 1 256 Kč Detail
 26.9.2018 3 dny All inclusive vlastnívlastní 1 256 Kč Detail
 27.9.2018 3 dny All inclusive vlastnívlastní 1 256 Kč Detail
Smartline Meridian
starstarstarstar
letecky vlastní Bratislava
Polopenze, All inclusive
Hotel
Hodnocení:
4,8 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck

Hotel Meridian leží v oblasti bulharského letoviska Slunečné pobřeží, ve kterém lze navštívit aquapark s tobogany, písečná pláž leží cca 150 m od hotelu. V blízkosti hotelu se nachází restaurace, bary a obchody. Rodinné pokoje až pro čtyři osoby. Wifi v loby zdarma. Bazén s dětskou částí.

Datum Délka Strava Doprava Cena
 23.9.2018 3 dny Polopenze vlastnívlastní 1 362 Kč Detail
 24.9.2018 3 dny Polopenze vlastnívlastní 1 362 Kč Detail
 25.9.2018 3 dny Polopenze vlastnívlastní 1 362 Kč Detail
Mura
starstarstar
vlastní -
All inclusive
Hotel
Hodnocení:
4,2 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck

Hotel Mura se nachází v oblasti bulharského letoviska Albena, 250 m od centra. Aquapark v letovisku. Písečná pláž je přímo u hotelu. Lehátka s madračkou a slunečníky jsou zdarma. Dva bazény. WI-FI za poplatek. Dvoulůžkové pokoje sjednou přistýlkou.

Datum Délka Strava Doprava Cena
 25.9.2018 3 dny All inclusive vlastnívlastní 1 572 Kč Detail
 26.9.2018 3 dny All inclusive vlastnívlastní 1 572 Kč Detail
 27.9.2018 3 dny All inclusive vlastnívlastní 1 572 Kč Detail
Sentido Marea
starstarstarstar
vlastní -
All inclusive
Hotel
Hodnocení:
5,7 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck

Hotel Sentido Marea se nachází v oblast bulharského letoviska Zlaté písky. Pláž s jemným pískem jen přes pobřežní promenádu. Pro klienty s all inclusive: 2 lehátka a 1 slunečník na pokoj na pláži zdarma, 4 lehátka a 2 slunečníky na rodinný pokoj na pláži zdarma. V blízkosti hotelu řada obchodů, restaurací a barů. Bazén s dětskou částí. Za poplatek rozsáhlá lázeňská zóna. WiFi v lobby zdarma. Dvoulůžkové pokoje s jednou přistýlkou nebo rodinné pokoje až pro pět osob.

Datum Délka Strava Doprava Cena
 29.9.2018 3 dny All inclusive vlastnívlastní 1 572 Kč Detail
 30.9.2018 3 dny All inclusive vlastnívlastní 1 572 Kč Detail
 1.10.2018 3 dny All inclusive vlastnívlastní 1 572 Kč Detail
Iskar
FM
starstarstar
letecky vlastní Praha, Brno, Ostrava, Pardubice
All inclusive
Hotel
Hodnocení:
3,6 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck

Hotel Iskar leží v oblasti bulharského letoviska Slunečné pobřeží 250 m od písečné pláže. Lze zde navštívit i blízký aquapark s tobogany. V okolí řada obchodů, barů a restaurací. Venkovní sladkovodní bazén se 4 tobogány, dětský bazén. WiFi v lobby zdarma. Masáže za poplatek. Dvoulůžkové pokoje s možností jedné nebo dvou přistýlek.

Hodnocení – recenze od cestovního portálu Tripadvisor je 3,5 z 5 = 70% doporučení.

 

Datum Délka Strava Doprava Cena
 23.9.2018 3 dny All inclusive vlastnívlastní 1 602 Kč FM Detail
 24.9.2018 3 dny All inclusive vlastnívlastní 1 602 Kč FM Detail
 25.9.2018 3 dny All inclusive vlastnívlastní 1 602 Kč FM Detail
Nessebar Beach
Hodnocení:
3,6 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck

Hotel Nessebar Beach leží v oblasti bulharského letoviska Slunečné pobřeží, ve kterém lze navštívit aquapark s tobogany, cca 100 m od písečné pláže, v blízkosti centra s řadou restaurací, barů a obchodů. Má rozsáhlý bazénový komplex. Masáže za poplatek. Wifi v recepci zdarma. Dvoulůžkové pokoje s jednou přistýlkou nebo rodinné pokoje až pro čtyři osoby. Můžete si zde prohlédnout další obrázky z hotelu.

Hodnocení – recenze od cestovního portálu Tripadvisor je 3,5 z 5 = 70% doporučení.

 

 

 

 

 

Datum Délka Strava Doprava Cena
 23.9.2018 3 dny All inclusive vlastnívlastní 1 624 Kč Detail
 24.9.2018 3 dny All inclusive vlastnívlastní 1 624 Kč Detail
 25.9.2018 3 dny All inclusive vlastnívlastní 1 624 Kč Detail
Laguna Garden
starstarstarstar
vlastní -
All inclusive
Hotel
Hodnocení:
4,6 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck

Hotel Laguna Garden se nachází v oblasti bulharského letoviska Albena, přímo v centru. Písečná pláž je vzdálena 150 m, lehátka a slunečníky zdarma. WI-FI zdarma ve společných prostorech. Bazén a dětský bazén. Dvoulůžkové pokoje s jednou nebo dvěma přistýlkami.

Datum Délka Strava Doprava Cena
 25.9.2018 3 dny All inclusive vlastnívlastní 1 624 Kč Detail
 26.9.2018 3 dny All inclusive vlastnívlastní 1 624 Kč Detail
 27.9.2018 3 dny All inclusive vlastnívlastní 1 624 Kč Detail
Burgas Beach
starstarstarstar
vlastní -
Polopenze, All inclusive
Hotel
Hodnocení:
4,6 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck

Hotel Burgas Beach se nachází v oblasti bulharského letoviska Slunečné pobřeží přímo na písečné pláži. V blízkosti hotelu řada restaurací, barů a obchodů. Pěkný bazénový komplex, tobogán i skluzavka. WiFi v lobby zdarma. Dvoulůžkové pokoje s jednou nebo dvěma přistýlkami. V letovisku Slunečné pobřeží lze navštívit známý Action Aquapark s řadou atrakcí (tobogany, skluzavky, Niagara, dětská zóna, malé zoo, atd). 

Hodnocení – recenze od cestovního portálu Tripadvisor je 4 z 5 = 80% doporučení.

 

 

Datum Délka Strava Doprava Cena
 23.9.2018 3 dny Polopenze vlastnívlastní 1 676 Kč Detail
 24.9.2018 3 dny Polopenze vlastnívlastní 1 676 Kč Detail
 25.9.2018 3 dny Polopenze vlastnívlastní 1 676 Kč Detail

další nabídky >