Černá Hora | Praha a Lovosice

Detail státu

Černá Hora Černá Hora - transparent

Nabízíme 106 ubytovacích kapacit za cenu 1 622 Kč - 72 190 Kč.

Eva tour.cz, Dovolená first minute 2018 u moře, zájezdy na poslední chvíli, děti zdarma, děti se slevou, exotika, hory, lyže, dovolená pro seniory
České CKNěmecké CK
Rozšířené hledání
Senior
zájezdy
Poznávací
zájezdy
Okružní
plavby
Hory
lyže
Exotická
dovolená

Adventní
zájezd

DOPORUČUJEME využít slev především rodinám se 2 dětmi, aby si zájezd kupovaly co nejdříve, protože pokoje se 2 přistýlkami jsou v hotelech v omezeném počtu.

Nabízíme zájezdy od více než 300 cestovních kanceláří s odletem z ČR, Německa, Polska, Rakouska, Slovenska.
Naše ceny včetně slev jsou stejné, jako inzerují pořádající cestovní kanceláře.
Obrázky z ubytování a z fakultativních výletů z destinací od nás a našich klientů.

 

 

Destinace:

ČERNÁ HORA - MONTENEGRO

Černá Hora je nejmladším evropským státem, jehož vznik se datuje k 3. červnu roku 2006, kdy se oddělila od Srbska. Čarokrásné scenerie, bohatá fauna i flora, cenová dostupnost, ale také pohostinnost místních obyvatel dělá z tohoto státu oblíbenou dovolenkovou destinaci vhodnou pro všechny věkové skupiny. Černá Hora je vlastně pokračováním Chorvatska, avšak ceny jsou zde mnohem příznivější než v Chorvatsku. Černá Hora a Bulharsko jsou jedny z nejlevnějších destinací pro výběr dovolené. Nemusíte zde přemýšlet, zda si dáte zmrzlinu, pizzu nebo sklenku vína či piva, protože ceny se zde pohybují v cenových relacích, na které jsme zvyklí u nás v Česku. Pláže jsou zde oblázkové, s hrubším pískem, ale i pláže klasické písčité s pozvolným vstupem do vody. Dovolená v Černé Hoře se dá využít i poznáváním země pomocí cestovních kanceláří, které pořádají v této zajímavé destinaci řadu fakultativních výletů nejen za památkami, ale především za krásnou přírodou.

 

VÍCE INFORMACÍ O ČERNÉ HOŘE

Základní informace
Rozloha Černé Hory činí 13 812 km2. Počet obyvatel se ustálil na 670 000. Jejími sousedy jsou Srbsko, Chorvatsko, Bosna a Hercegovina, Albánie a Kosovo. Oficiálními jazyky jsou srbština a černohorština. V turistických centrech ovšem zaslechnete i angličtinu, ruštinu nebo němčinu.

Oficiální název země
Černá Hora

Hlavní město
Podgorica

Měna v Černé Hoře
Oficiální měnou Černé Hory je Euro (1€ = 27 Kč), přestože Černá Hora v současné době (leden 2016) není členem eurozóny

Časové pásmo
středoevropský čas, jako v ČR

Cestovní doklady
Informace MZV - Občané České republiky mohou vstupovat do Černé Hory s platným cestovním dokladem ČR (cestovní pas nebo občanský průkaz)

Vízum a vstupní formality
Informace MZV – Občanům ČR cestujícím do Černé Hory s platným pasem umožněn za nevýdělečným účelem či v případech tranzitu bezvízový vstup a pobyt do 90 dnů nebo do 30 dnů s občanským průkazem(dále jen OP) či cestovním pasem. Doporučujeme cestovat raději s cestovním pasem, ale cestování na OP je též povoleno. V případě použití cestovního pasu se doporučuje, aby platnost tohoto dokladu byla 6 měsíců po návratu z destinace. V případě cestování dítěte/mladistvého (do 18 let) se samostatným cestovním dokladem (cestovní pas, občanský průkaz), cestujícím bez doprovodu rodiče/rodičů či zákonného zástupce platí stejná pravidla, jako v jiných zemích tzn. měl by mít notářky ověřenou plnou moc v anglickém jazyce od zákonného zástupce, že souhlasí s cestou dítěte do zahraničí s 3 osobou. 

Celní a devizové předpisy
Informace MZV (r.2016) - Na hranicích Černé Hory většinou není třeba prokazovat dostatek finančních prostředků pro pobyt, i když podle zákona by měl mít každý cizinec min. 50 € / na den. Povinná směna valut není vyžadována. Na hranicích u při vstupu do Černé Hory je však nutné deklarovat celním orgánům dovážené valuty v hodnotě výšší než je 10.000,- €, a požadovat od nich písemného potvrzení. Budete-li mít tento obnos nebo vyšší při výjezdu z Černé Hory a nebudete mít potvrzení, pak vám hrozí zabavení valut a šance na vrácení je minimální.
Od 15. června 2008 platí v Černé Hoře zákaz dovozu potravin. Výjimkou z tohoto zákazu jsou pouze dále uvedené potraviny určené pro konzumaci v průběhu vlastní cesty což je - dětská a diabetická strava, čerstvé ovoce a zelenina (kromě brambor) max.do 5 kg, sušené ovoce, zelenina a houby, káva, kakao, koření a čaje max. do 1 kg, ostatní zabalené potraviny určené pro přímou spotřebu a jsou v oginálním balení jako sendviče, sušenky apod. max. do 1 kg, alkoholické nápoje max. 1 l na jednu dospělou osobu, jiné nealkoholické nápoje max. 2 l na jednu osobu, 
voda v lahvích max. 5 l na jednu osobu .
Na území Černé Hory lze kromě omezeného dovozu potravin bezcelně dovézt zboží pro osobní potřebu v množství, odpovídajícím době pobytu na území Černé Hory a účelu cesty. Bezcelně lze dovést na osobu starší 18 let na 200 cigaret nebo 100 doutníků či 50 cigár, 250 g tabáku, 2 l vína, 1 l tvrdého alkoholu, 50 g parfémů či 0,25 l toaletní vody. Pro fyzické osoby je zakázán dovoz omamných a psychotropních látek a jedů, nelze dovážet léky v množství převyšujícím 6 měsíční potřebu.
Dovoz a tranzit domácích zvířat je možný s mezinárodním pasem a veterinárním potvrzením, které nesmí být starší než 90dní.

Důležité kontakty
Velvyslanectví ČR v Podgorici - zajišťuje pomoc turistům z ČR (velvyslanec sídlí na Velvyslanectví v Bělehradě)
ADRESA: Partizanski put 6a, Tološi, 81 000 Podgorica, Černá Hora
Telefon +382 20 281 103 (-105)
Mobil:  +382 69 338 800 (nepřetržitá diplomatická a konzulární služba)
E-mail: podgorica@embassy.mzv.cz
Web:    www.mzv.cz/podgorica

Předvolba do Černé Hory 00382

Předvolba do ČR 00420

Jednotný záchranný systém (bezplatná celoevropská linka tísňového volání) 112

Policie  (policija)  122

Hasiči  (vatrogasci)  123

Rychlá zdravotní pomoc (hitna pomoć)  124

Černohorský automobilový svaz dále AMS ČH - AutoMotoSvazu Černé Hory  (AutoMotoSavez Crne Gore)

Tel. kontakt ze zahraničí na AMS ČH:     +382 20 19807, +382 20 234 999, + 382 63 239 987,

Tel. Kontakt NA AMS ČH z Černé Hory:  (020) 19807, (020) 234 999, 063 239 987

Automobilový svaz v ČR - např. ÚAMK

Letecká přeprava do Podgorice nebo do Tivatu -

Letiště Podgorica  +382 (0) 20 444 244

Letiště Tivat  +382 (0) 32 670 960

Celní a devizové informace v Černé Hoře 

Jaké je zde zdravotnictví
Očkování do Černé Hory není třeba.
Státní zdravotnické služby v Černé Hoře jsou na nižší úrovni než v ČR. První pomoc poskytují občanům ČR zdarma. Jsou zde i soukromá zdravotnická zařízení, která jsou mnohem lépe vybavena, ale vše se zde musí hradit. V případě nemoci doporučuje obrátit se na delegáta či Zastupitelský úřad v Podgorici (non stop mobil) s radou, které zařízení vyhledat.  Veškeré léky se v lékárnách platí v hotovosti. V soukromých lékárnách je sortiment podstatně širší, avšak některé léky nemusí být k sehnání (např. insulin, atd.). Doporučujeme uzavřít cestovní  zravotní  pojištění

Přírodní podmínky
Černá Hora se pyšní okázalými přírodními scenériemi, přenádhernými oblázkovými i písčitými plážemi, ale i malebnými zátokami, které nabízejí dostatek klidu a soukromí.
Z 294 kilometrů dlouhého pobřeží se na cca 75 kilometrech nacházejí okouzlující pláže vhodné pro rodiny s dětmi i milovníky vodních sportů a potápění. Za zmínku jistě stojí 1 800 metrů dlouhá pláž Bečiči, jež byla již v roce 1935 prohlášena za nejkrásnější pláž Středomoří. Vaši návštěvu si ovšem zaslouží také pláž Biserna Obala s pískem připomínajícím perleť nebo písčitá Mala plaža v letovisku Ulcinj. Velké oblibě se těší také Slovenska plaža s rozsáhlým hotelovým komplexem a dlouhou promenádou.
Za zmínku stojí jediný středomořský fjord Boka Kotorská, který je lemován majestátními skalisky a tvoří divoký poloostrov Luštica s tajuplnými lagunami a jeskyněmi. Vaši pozornost si zaslouží také Skadarské jezero – největší jezero na Balkáně.

Místa, která stojí za návštěvu
Milovníci historických krás a památek by jistě neměli vynechat návštěvu města Budva, bývalého rybářského (nyní již lázeňského) městečka Bečiči nebo prázdninového letoviska Sveti Stefan.
Užijete si i výlet do některého ze čtyř národních parků, mezi které patří Durmitor s kaňonem řeky Tary, Lovćen, Biogradska Gora a již zmíněné Skadarské jezero.

Obyvatelstvo a náboženství
45 % obyvatel země tvoří Černohorci, druhou nejpočetnější národnostní skupinou jsou Srbové (29 %). Z náboženského hlediska zde převládají pravoslavní (72 %),zhruba 15 % obyvatel Černé Hory jsou sunitští Muslimové.
Tradice se zde nejčastěji uplatňují v období Vánoc a Velikonoc (rozvěšené dubové větévky, které se následně pálí v kamnech, řezání větví z vánočního stromečku, házení pšenice, tradice uctění polaznika ‑ prvního návštěvníka o dni slavení Vánoc, tedy 7. ledna ‑ apod.), řada tradic je ovšem spojována také se svatbou (zásnuby, láhev dobrého pití pro otce, pro nevěstu přichází nastávající manžel a jeho kamarádi – svatovi).

Počasí a podnebí
Počasí v Černé hoře je rozdílné pro dvě podnebné oblasti. U pobřeží panuje typické středomořské (mediteránní) podnebí charakteristické teplým a suchým létem a mírnou deštivou zimou. V létě zde teploty atakují hranici 40 stupňů, v zimě jen málokdy klesají pod bod mrazu. Ve vnitrozemí je naopak podnebí kontinentální a o něco drsnější. Vždy ovšem záleží na nadmořské výšce a konkrétní expozici letoviska. V zimě se zde teploty drží pod nulou, v létě pak jen málokdy vystoupají nad 18 stupňů Celsia. Teplota vody se pohybuje cca o 5 stupňů než je teplota vzduchu.

Měsíc

I.

II.

III.

IV.

V.

VI.

VII.

VIII.

IX.

X.

XI.

XII.

Maximální denní teploty

9

11

15

19

24

28

30

31

27

21

15

11

Minimální denní teploty

1

3

5

7

13

17

20

19

15

11

6

3

Průměrný počet dešť.dnů

13

 12

13

13

11

9

6

7

9

10

14

13

                         

Doprava do destinace
Do Černé Hory se můžeme dostat vlastní dopravou, autobusem nebo letecky.

Cesta vlastní dopravou i autobusem trvá cca 20-24 hodin a jezdí se většinou přes Chorvatsko. Je to tak daleko, jako cesta autobusem do Španělska na Costa Bravu.

Dovolená do Černé Hory autem, cestování  vlastní dopravou do Černé Hory (dopravní předpisy, policejní hlídky, atd.)

Do Černé Hory se létá na 2 letiště a to na letiště do Podgorice a na letiště v Tivatu.  

Let z Prahy do Černé Hory trvá 80min.

 

Proč se vydat na dovolenou právě do Černé Hory?
Černá Hora nabízí nespočet možností rekreačního vyžití pro všechny věkové skupiny. Tato destinace letecky patří mezi ty krátké, takže za chvíli jste u moře. Jídlo v obchodech a restauracích je zde asi stejně drahé jako u nás, stále více hotelů ovšem nabízí ubytování se stravou light all inclusive nebo  all inclusive. Černou Horu můžeme vřele doporučit, protože se jedná o cenově, kulturně i historicky zajímavou destinaci.

[Zobrazit více informací o Černé Hoře]
 
Černá Hora - výlet do Ulcinju Černá Hora - výlet do letoviska Bar
 

 

LETOVISKA NA BARSKÉ, BUDVANSKÉ, TIVATSKÉ A ULCINJSKÉ RIVIÉŘE

Dovolená v Černé Hoře se dá prožít v letoviscích na Barské riviéře pojmenované dle hlavního letoviska Bar. Budvanské riviéře, pojmenované po letovisku Budva dále na Ulcjinské riviéře dle letoviska Uljcin nebo na Tivatské riviéře pojmenované dle letoviska Tivat.

Barská riviéra - Jedno z klidnějších letovisek Černé Hory, jež je ideální pro dovolenou s dětmi či zamilované páry. Luxusní hotely u moře tu bohužel nepotkáte. Mnohem častější jsou zdejší vilky a apartmány. Nabízíme ubytování v letoviscích - Sutomore, Bar, Utjeha, Dobra Voda viz obrázky okolí a hotelů

Budvanské riviéra - je jednou z nejvýznamnějších turistických oblastí v Černé Hoře. Hlavním centrem Budvanské riviéry je historické město Budva a kolem 21 kilometrů dlouhé pláže s pozvolným vstupem do vody, takže jsou ideální pro letní dovolenou s dětmi. My zde nabízíme ubytování v letoviscích Jaz, Budva, Bečiči, Petrovac, Pržno, Svatý Stefan viz obrázky okolí a hotelů

Tivatská riviéra - Oblíbený cíl návštěvníků Černé Hory. Ubytování zde je možné v luxusních hotelech i apartmánech. My nabízíme ubytování v hotelech - Hotel PALMA 3*, Hotel PINE 4* z nichž nabízíme fotografie okolí a hotelů.

Ulcinjská riviéra - Nejjižnější část černohorského pobřeží, táhnoucí se od mysu Stari Ulcinj na severozápadě až k ústí řeky Bojany nabízí luxusní hotely, ale i apartmány rodinného typu. My zde nabízíme ubytování v letoviscích v Ulcinju a jeho okolí viz obrázky okolí a hotelů

Pro vyznavače nudismu nabízíme nedaleko Ulcinju Hotelový komplex Ada Bojana

Do všech těchto letovisek se organizuje doprava letecká, autobusová nebo pro ty, kteří rádi jezdí sami, tak cesta autem.
Černá Hora dovolená letecky se organizuje z Prahy, Pardubic, Brna a Ostravy a to v jako 8-denní zájezd, 15-ti denní zájezd nebo 11-ti denní či 12-ti denní zájezd.

Cesta autobusem se organizuje nejen z Moravy a začíná např. v Třinci nebo Šumperku, ale lze jet i z Plzně nebo z Liberce. Z Prahy cesta do Černé Hory začíná ráno a příjezd je tam v ranních až dopoledních hodinách, takže by měla cesta trvat cca 20hod.
[Zobrazit více informací o letoviscích v Černé Hoře]
 Černá Hora - Bar - oblázková pláž u promenády před hotelem Princess
  

FAKULTATIVNÍ VÝLETY V ČERNÉ HOŘE

Dovolená v Černé hoře se dát prožít i aktivně a nejen ležením na pláži. Lze se zúčastnit řady fakultativních výletů od půldenních až po vícedenní.Nevíce využívané jsou výlety noční prohlídka města, výlet do Albánie, lodní a autobusové výlety na Boku Kotorskou nebo Skaderské jezero.

Výlet autobusem a lodí - BOKA KOTORSKÁ, MALÁ BOKA KOTORSKÁ, NOČNÍ BOKA KOTORSKÁ, SKADARSKÉ JEZERO, RAFTING NA ŘECE TARA

Výlet autobusem či autokarem - NOČNÍ BUDVA, KOUPÁNÍ NA VELKÉ PLÁŽI (Velká Ulcinjská Copacabana), NOČNÍ ULCINJ, KLÁŠTER OSTROG, MONTENEGRO TOUR - CETINJE - NJEGUŠI, JEEP SAFARI, KAŇONY ŘEKY TARA A MORAČA, ŽABLJAK

Výlet autobusem či autokarem do okolních zemí - DUBROVNÍK (Chorvatsko), TREBINJE (hranice Bosny a Hercegoviny - Srbská republika), SKADAR (Albánie)

Výlet lodí - DO BUDVY - KOLEM ČERNOHORSKÉHO POBŘEŽÍ

[Zobrazit více informací o fakultativních výletech pořádaných CK v Černé Hoře]
 

 Černá Hora - kostel Panny Mirie v Boce Kotorské  Černá Hora - rafting na divoké řece Tara

 

 

 

 

Výsledky hledání
Slovenska Plaža
LM
FM
starstarstar
letecky autobus vlastní Praha, Katovice
Snídaně, Polopenze, All inclusive
Hotel
Hodnocení:
3,6 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck

Komplex Slovenska Plaža 3*+ se nachází v černohorském letovisku Bečiči. Podle recenzí hotel odpovídá kategorii 3*+. Je cca 150m vzdálen od 2km dlouhé oblázkovo-písčíté pláže Slovenska plaža, která spojuje Budvu s Bečiči. Ubytování lze ve dvoulúžkovém pokoji s možností 1 přistýlky nebo rodinné apartmány pro 4osoby.

DALŠÍ OBRÁZKY Z HOTELU A OKOLÍ NAJDETE ZDE.

Hodnocení – recenze od cestovního portálu Tripadvisor je 3,5 z 5 = 70% doporučení.

 

 

Datum Délka Strava Doprava Cena
 1.10.2018 3 dny Snídaně vlastnívlastní 1 622 Kč Detail
 2.10.2018 3 dny Snídaně vlastnívlastní 1 622 Kč Detail
 3.10.2018 3 dny Snídaně vlastnívlastní 1 622 Kč Detail
Apartmány Doni Holiday
LM
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 1.9.2018 8 dní Bez stravy vlastnívlastní 1 776 Kč-22 % LM Detail
 8.9.2018 8 dní Bez stravy vlastnívlastní 1 776 Kč-22 % LM Detail
 15.9.2018 8 dní Bez stravy vlastnívlastní 1 776 Kč LM Detail
Utjeha - vila Perla
LM
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 25.8.2018 8 dní Bez stravy vlastnívlastní 1 946 Kč-34 % LM Detail
 1.9.2018 8 dní Bez stravy vlastnívlastní 1 946 Kč-38 % LM Detail
 8.9.2018 8 dní Bez stravy vlastnívlastní 1 946 Kč-15 % LM Detail
Apartmány vybrané - Budva
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 15.9.2018 6 dní Bez stravy vlastnívlastní 2 064 Kč Detail
 15.9.2018 6 dní Bez stravy vlastnívlastní 2 064 Kč Detail
 16.9.2018 6 dní Bez stravy vlastnívlastní 2 064 Kč Detail
Sentido Tara
LM
starstarstarstar
letecky vlastní Praha, Bratislava
Polopenze, All inclusive
Hotel
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck

Hodnocení – recenze od cestovního portálu Tripadvisor je 4 z 5 = 80% doporučení.

Datum Délka Strava Doprava Cena
 7.10.2018 4 dny Polopenze vlastnívlastní 2 355 Kč Detail
 8.10.2018 4 dny Polopenze vlastnívlastní 2 355 Kč Detail
 9.10.2018 4 dny Polopenze vlastnívlastní 2 355 Kč Detail
Prag
LM
starstarstar
vlastní -
Snídaně
Apartmány
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 1.9.2018 8 dní Snídaně vlastnívlastní 2 372 Kč LM Detail
 8.9.2018 8 dní Snídaně vlastnívlastní 2 372 Kč LM Detail
 15.9.2018 8 dní Snídaně vlastnívlastní 2 372 Kč-24 % LM Detail
Panorama
LM
starstarstarstar
vlastní -
Bez stravy
Rezidence
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 1.9.2018 8 dní Bez stravy vlastnívlastní 2 372 Kč LM Detail
 8.9.2018 8 dní Bez stravy vlastnívlastní 2 372 Kč-24 % LM Detail
 15.9.2018 8 dní Bez stravy vlastnívlastní 2 372 Kč LM Detail
Anastasija
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 6.10.2018 8 dní Bez stravy vlastnívlastní 2 490 Kč Detail
 10.10.2018 8 dní Bez stravy vlastnívlastní 2 490 Kč Detail
 13.10.2018 8 dní Bez stravy vlastnívlastní 2 490 Kč Detail
Avala Resort & Villas
LM
starstarstarstar
letecky vlastní Praha
Snídaně, Polopenze, All inclusive
Hotel
Hodnocení:
3,9 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck

Hodnocení – recenze od cestovního portálu Tripadvisor je 3,5 z 5 = 70% doporučení.

Datum Délka Strava Doprava Cena
 23.9.2018 3 dny Snídaně vlastnívlastní 2 724 Kč Detail
 24.9.2018 3 dny Snídaně vlastnívlastní 2 724 Kč Detail
 25.9.2018 3 dny Snídaně vlastnívlastní 2 724 Kč Detail
Iberostar Herceg Novi
LM
starstarstarstar
letecky vlastní Katovice
Polopenze, All inclusive
Hotel
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 11.10.2018 4 dny Polopenze vlastnívlastní 2 953 Kč Detail
 12.10.2018 4 dny Polopenze vlastnívlastní 2 953 Kč Detail
 13.10.2018 4 dny Polopenze vlastnívlastní 2 953 Kč Detail

další nabídky >

Nabízíme zájezdy od cca 300 cestovních kanceláří s odletem z ČR, Německa, Polska, Rakouska, Slovenska. Doporučujeme cestovní kanceláře Kovotour, Vítkovice tours, a další CK.

Naše ceny včetně slev jsou stejné, jako inzerují pořádající cestovní kanceláře.
Obrázky z ubytování a z fakultativních výletů z destinací od nás a našich klientů.