Chorvatsko | Praha a Lovosice

Detail státu

Chorvatsko Chorvatsko - transparent

Nabízíme 5304 ubytovacích kapacit za cenu 184 Kč - 490 238 Kč.

Eva tour.cz, Dovolená first minute 2018 u moře, zájezdy na poslední chvíli, děti zdarma, děti se slevou, exotika, hory, lyže, dovolená pro seniory
České CKNěmecké CK
Rozšířené hledání
Senior
zájezdy
Poznávací
zájezdy
Okružní
plavby
Hory
lyže
Exotická
dovolená

Adventní
zájezd

DOPORUČUJEME využít slev především rodinám se 2 dětmi, aby si zájezd kupovaly co nejdříve, protože pokoje se 2 přistýlkami jsou v hotelech v omezeném počtu.

Nabízíme zájezdy od více než 300 cestovních kanceláří s odletem z ČR, Německa, Polska, Rakouska, Slovenska.
Naše ceny včetně slev jsou stejné, jako inzerují pořádající cestovní kanceláře.
Obrázky z ubytování a z fakultativních výletů z destinací od nás a našich klientů.

 

 

Destinace:

Dovolená u moře v Chorvatsku (Republika Hrvatska)

Chorvatsko patří právem mezi nejoblíbenější turistické destinace. K jeho oblibě přispívá cenová dostupnost, stejně jako krátká vzdálenost, kterou je možno absolvovat letadlem, autobusem, ale i po vlastní ose osobním automobilem. Turisté do Chorvatska často jezdí kvůli jeho překrásné flóře, bohaté fauně, památkám a taky plážím, z nichž některé dokonce zabodovaly v evropských žebříčcích oblíbenosti. Chorvatsko lze dělit do několika regionů. Istrie, Severní Dalmácie, Střední Dalmácie a Jižní Dalmácie. Nejdete zde několik Národních parků, slavná Plitvická jezera, Makarská riviéra, řada ostrovů a malých ostrůvků v Jaderském moři nebo po válce znovu opravený Dubrovník. Již v roce 2016 je od hranic se Slovinskem až po hranice s Bosnou a Hercegovinou vybudovaná dálnice, která končí v podstatě u poloostrova Pelješac. Bohužel stejně, jako jinde v Evropě jdou ceny nahoru, ale i tak je Chorvatsko jednou z nejnavštěvovanějších zemí na jihu Evropy.

 

Základní informace

Rozloha Chorvatska činí 56 542 km², což tvoří pevnina a teritoriální moře se rozkládá na území 31 067 km2. Počet obyvatel se podle posledního sčítání lidu pohybuje okolo čísla 4 290 612. Sousedy Chorvatska je Slovinsko, Maďarsko, Srbsko, Bosna a Hercegovina a Černá Hora. Úředním jazykem Chorvatska je chorvatština.

 Oficiální název země

 Oficiální název Chorvatska je Republika Chorvatsko. Demokratický stát. Parlamentní demokratická republika s platnou ústavou od r.1990            

 Hlavní město

Hlavním městem Chorvatska je Zagreb (Záhřeb) - žije zde asi 800tisíc obyvatel, nevětší město - hospodářské, dopravní, kulturní a vědecké středisko země

Měna v Chorvatsku

 Oficiální měnou Chorvatska je chorvatská kuna (1HRK = 3,5450Kč)

Časové pásmo

Středoevropský čas

Cestovní doklady

Informace MZV: K cestě do Chorvatska postačí pouze platný cestovní pas nebo občanský průkaz. Občanský průkaz je chápán jako cestovní doklad pouze pro jeho držitele, nikoli pro dítě v něm zapsané. Je nezbytné, aby dítě, které cestuje společně s rodičem, bylo vybaveno svým vlastním cestovním dokladem. Nezletilé dítě, jež necestuje společně s rodiči, nemusí být vybaveno jejich souhlasem (souhlasem zákonného zástupce) s cestou v doprovodu jiné osoby, nicméně pro případ mimořádných událostí je praktické takový písemný souhlas mít u sebe.

Vízum a vstupní formality 

Pro turistické pobyty (do 3 měsíců) není potřeba vízum.

Celní a devizové předpisy

Dle informace MZV zboží, které si cestující přiveze ze států EU (hraniční přechody se Slovinskem a Maďarskem), nepodléhá clu. Celní předpisy Chorvatské republiky povolují bezcelní dovoz předmětů osobní potřeby. Termínem „předměty osobní potřeby” jsou podle celního zákona myšleny výlučně předměty určené pro osobní potřebu během cesty a po dobu pobytu v zahraničí (oděvy, obuv, předměty osobní hygieny). 

Převoz živých zvířat – pouze s platným veterinárním dokladem o zdravotním stavu zvířete (pasem), pes+ kočka musí být označeny mikročipem    

  

Důležité kontakty

 Tísňová linkajednotný integrovaný záchranný systém: 112 Policie: 192 První pomoc: 194 Hasiči: 193 Záchranná a pátrací služba (na moři): 9155 (DAN), VHF kanály 16, 10, 74. Nezapomínejte, že z mobilního telefonu je třeba volit i předvolbu města, kde se volající nachází; při použití zahraničního mobilního telefonu předtím i mezinárodní kód Chorvatska +385.

 

Velvyslanectví České republiky v Chorvatsku ‑ Veleposlanstvo Češke Republike

Adresa: Radnička cesta 47/VI, 10 000 Zagreb Telefon: +385 1 617 7246, +385 1 6192105, +385 1 6192112 konzulární odd. +385 1 619 2116, 2119, DEK odd. +385 1 617 6894 Fax: ZÚ: +385 1 6176630, fax KO: +385 1 6177239, fax obchodní odd.: +385 1 6176355 Nouzová linka: +385 916121533 (služba KO ‑ mobilní telefon) E-mail: zagreb@embassy.mzv.cz

Zdravotnická služba

Pokud budete-li nuceni v Chorvatsku vyhledat zdravotní péči, předložte lékaři Evropský zdravotní průkaz. V některých případech budete vyzváni k vyplnění Prohlášení (Izjava). Bez průkazu bude od Vás vyžadována platba v hotovosti.

 

Přírodní podmínky

Téměř 40 % rozlohy Chorvatska zaujímá pohoří. Jeho území navazuje na východní část Alp a pokračuje až k Panonské nížině na východě země. Mezi nimi se rozprostírá Dinárské pohoří s nejvyšším bodem Chorvatska Dinara (1 831 m). Nejdelší a nejvýznamnější částí Dinárského krasu, a i celého Chorvatska je ovšem pohoří Velebit, kde naleznete například národní parky (Paklenica, Severní Velebit) i domov chorvatských endemitů. V blízkosti Velebitu je situována i nejhlubší propast Chorvatska Jukova jama (1 392 m). Známé je též pohoří Biokovo se stejnojmenným národním parkem, táhnoucí se nad nejznámějšími chorvatskými letovisky (Makarská, Podgora, Baška Voda, Brela apod.).

Součástí Chorvatska je 1 777 km dlouhý pás pobřeží podél Jaderského moře. Pokud k němu připočteme také chorvatské ostrovy, dostaneme se až na 5 835 km. A u ostrovů ještě chvíli zůstaneme. Těch větších k Chorvatsku náleží celých 69. Mezi nejznámější a mezi turisty nejoblíbenější jistě patří ostrov Ráb, Krk, Brač, Vis, Vir, Cres nebo Hvar.

Co se týče menších a neobydlených Chorvatských ostrovů, pokud bychom je všechny spočítali, dospějeme až k číslu 220. Chorvatské ostrovy podél pobřeží se dělí ve směru ze severu na jih na Západoistrijské, Kvarnerské, Severodalmatské, Středodalmatské a Jihodalmatské. Samotné Chorvatsko se potom člení na oblast Istrie a Kvarneru, Střední Chorvatsko, Severní Chorvatsko, Slavonii a Baranju a na oblast Dalmácie.

Z pláží pak doporučujeme navštívit třeba oblíbenou Punta Rata (oblázková, Brela), Zlatni Rat (Brač, písčitá), Rajskou plažu (Rab, písčitá), Zrće (Pag, oblázková) nebo oblázkovou pláž Podgora.

Místa, která stojí za návštěvu

Drtivá většina turistů, kteří do Chorvatska míří vlastním automobilem, si udělají zastávku u Plitvických jezer, jež jsou neodmyslitelně spjata s Pokladem na stříbrném jezeře. Plitvická jezera se nachází mezi městy Karlovac a Zadar a jsou zřejmě tím nejznámějším národním parkem v celém Chorvatsku. Součástí parku, jehož rozloha činí 29 482 ha, je 140 vodopádů a dvacítka jeskyní.

A u národních parků ještě chvíli zůstaneme. Jeden z nejmalebnějších se nachází u Kornatského souostroví a nese příznačný název Kornati. Za návštěvu jistě stojí také národní park Krka nebo již zmíněná Paklenica a Severní Velebit. Milovníkům úzkých starobylých uliček doporučujeme návštěvu historického jádra Šibeniku, Zadaru, Trogiru, Dubrovníku a Splitu.

Milovníci horských túr by jistě neměli vynechat výšlap na horu Sinjal i přechod pohoří Biokovo, z něhož jsou nádherné výhledy na oblíbená chorvatská letoviska, přilehlé ostrovy, ale i otevřené moře. Za zmínku jistě stojí i světoznámé poutní místo Medugorje, kam míří věřící z celého světa.

 

Oblíbené chorvatské destinace a letoviska

Istrie: Poloostrov nacházející se mezi Terstským a Kvarnerským zálivem, je rozdělen mezi Itálii, Slovinsko a Chorvatsko. Drtivá většina letovisek je soustředěných okolo pobřeží, které je tvořeno zejména oblázkovými a kamenitými plážemi. Najdou se zde ale i výjimky (například písečná pláž Bijeca, Rabac nebo Pješčana Uvala).

Kvarner: Kvarner zahrnuje oblast Kvarnerského zálivu (od Opatijské riviéry, včetně Kvarnerských ostrovů, až po Karlobag). Spousta míst v Kvarneru patří mezi vyhlášená lázeňská střediska. Sever Kvarneru je poněkud omezen prostorem – pod pohořím Učka se nachází pouze úzký písečný pás pláží. Jih je na tom podstatně lépe.

Severní Dalmácie: Do Severní Dalmáciemíří většina turistů hlavně kvůli teplému průzračně čistému moři a překrásným oblázkovým plážím (Soline – Biograd na Moru, Sv. Filip a Jakov)

Střední Dalmácie: Zřejmě nejznámější a turisty nejoblbíenější destinace ukrývá takové klenoty, jako je proslulá Baška Voda, Makarská, Podgora nebo „milionářská“ Brela. Nachází se zde také několik proslulých pláží (např. již zmíněná Punta Rata v Brele nebo krásné oblázkové pláže u letovisek Baška Voda, Makarská a Podgora).

Jižní Dalmácie: Je destinace plná protikladných kontrastů. Mezi nejnavštěvovanější místa patří ostrov Korčula, který je vyhledávaným cílem potápěčů, a samozřejmě Dubrovník, zapsaný na UNESCO. Mezi nejoblíbenější pláže Jižní Dalmácie patří pláž u městečka Lumbarda na ostrově Korčula, částečně písková a částečně písečná pláž Mlini za Dubrovnikem nebo půvabná písečná pláž v Šunjské zátoce na ostrově Lopud.

Oblíbená chorvatská letoviska

Baška Voda: Moderní a mezi turisty hojně oblíbené centrum s přístavem na Makarské riviéře, pod horským hřebenem Biokovo nabízí dlouhé oblázkové pláže a luxusní hotely i rodinné apartmány. 

Bol: Malé a turisty oblíbené městečko na jihu ostrova Brač, které ukrývá i jednu z nejkrásnějších pláží Zlatni Rat.

Brela: Malebné a klidné letovisko ve Střední Dalmácii, které je dovolenkovým útočištěm řady českých i zahraničních celebrit. 

Dubrovník: Historické město, které ukrývá řadu překrásných památek a architektonických skvostů. Ideální místo pro romantiky a zamilované páry.

Gradac: Oblíbené letovisko na Makarské riviéře v jižní Dalmácii, ležící mezi Makarskou a vesničkou Ploče je oblíbenou prázdninovou destinací Čechů. 

Makarská: Jedno z nejproslulejších a nejoblíbenějších chorvatských letovisek nabízí průzračně čisté moře, oblázkové pláže, ale též hotely té nejvyšší kvality.

Nemira: Menší letovisko v Omiši nabízí divokou přírodu, skalnaté výběžky, ale i atraktivní oblázkové pláže. Skvělé podmínky pro potápění jsou vykoupené členitým pobřežím, které příliš nedoporučujeme rodinám s dětmi.

Novalja: Větší přístavní a rybářská oblast se nachází na ostrově Pag a později narození jedinci si ji nejčastěji spojují s jednou z největších letních akcí, která se koná na zdejší pláží Zrće.

Omiš: Oblíbené letovisko při ústí řeky Cetiny je vyhledávané zejména díky své okouzlující přírodě s divokým nádechem. 

Ostrov Brač: Největší ostrov ve skupině Středodalmatských ostrovů, třetí největší v celém jadranském souostroví, nabízí nádherné oblázkové pláže, stejně jako možnost ubytovat se v tzv. robinsonádách.

Ostrov Cres: Ostrov Cres leží ve vnějším pásu Kvarnerských ostrovů, v jeho severozápadní části. Společně s ostrovem Krk patří k největším ostrovům na Jadranu. 

Ostrov Hvar: Čtvrtý největší a druhý nejdelší ostrov Jadranu nabízí během roku vysoký počet slunečních hodin. Proto je zde sezóna opravdu extra dlouhá.

Ostrov Korčula: Ostrov se nachází zhruba 1,5 kilometru od poloostrova Pelješac a turistům nabízí od všeho trochu – divokou přírodu, romantické laguny, ale i historické centrum plné starobylých památek. 

Ostrov Krk: Ostrov spadá do Kvarnerského pásu a spolu s ostrovem Cres patří mezi největší velikány Jadranu.

Ostrov Pag: Další z ostrovů Kvarneru je u turistů velmi oblíbený zejména pro své krásné písčité pláže (např. Čista plaža či Planjka). 

Ostrov Rab: Ostrov se nachází ve vnějším pásu Kvarnerských ostrovů a ne nadarmo je mu přezdíváno „evropský Karibik“. Nádherné pláže (Rajska plaža) lákají k návštěvě turisty z celého světa.

Ostrov Vir: Menší ostrůvek, jenž je s pevninou spojen mostem nabízí klidnější trávení letní dovolené ideální pro rodiny s dětmi.

Ostrov Vis: Ostrov vyniká svou klidnější povahou, proto jej můžeme vřele doporučit zejména rodinám s dětmi, které by se měly zastavit na písčité pláži ležící v zátoce Milna.

Poloostrov Pelješac: Druhý největší poloostrov Chorvatska je proslulý výrobou vynikajících vín a tradiční výrobou soli.

Podgora: Další skvost Střední Dalmácie nabízí překrásné oblázkové páže, luxusní hotely a rodinné apartmány, ale i průzračně čisté moře a perfektní podmínky pro vodní sporty. 

Rabac: Jde o původně rybářské městečko, které leží ve stejnojmenné zátoce na poloostrově Istrie v Kvarnerském zálivu.

Rovinj: Významný přístav a oblíbené turistické letovisko leží na západním pobřeží poloostrova Istrie. Řada zdejších pláží bylo oceněno Modrou vlajkou (např. pláž Sv. Andrija "Crveni otok"). 

Split: Druhé největší město, kde se nachází také mezinárodní letiště a řada historických i kulturních památek.

Šibenik: Významné město s přístavem je průmyslovým, dopravním a turistickým střediskem a sídlem regionu. Nachází se při ústí řeky Krka. 

Tučepi: Oblíbené letovisko na Makarské riviéře naleznete zhruba 3 km jihovýchodně od letoviska Makarská.

Vodice: Živé letovisko v samém srdci Chorvatska je vzdáleno zhruba 12 kilometrů od města Šibenik.

Zadar: Město se nachází zhruba 200 kilometrů od Zagrebu a je významným historickým a kulturním centrem.

Živogošče: Oblíbené přímořské letovisko na Makarské riviéře, ležící mezi Makarskou a Drvenikem. Ukrývá v sobě tři menší střediska Porat, Mala Duba a Blato.

Obyvatelstvo, náboženství, zvyky a tradice

V Chorvatsku žije cca 4,6 milionu lidí, Chorvaté tvoří asi 78% a ostatní menšiny: Srbové, Bosňané, Slovinci, ale i Albánci, Italové, Maďaři a Češi. Obyvatelé Chorvatska z 90 % vyznávají křesťanství, které ovlivňuje zdejší tradice i kulturu. Jsou zde i zastánci islámu a pravoslavní. Mějte na paměti, že státní svátky jsou zde (stejně jako u nás) spojeny s pracovním klidem.

Počasí a podnebí

Počasí v Chorvatsku je ovlivněno jadransko-středomořským podnebím. Proto je poměrně mírné s krátkými a mírnými zimami a dlouhými a teplými léty. 

Podnebí: 3 klimatická pásma

  • vnitrozemí - mírné kontinentální podnebí
  • nejvyšší hory (1831 m/ nm) - horské, sněžné podnebí
  • u moře - jadranské pobřeží - středomořské klima se slunečnými dny

 

Doprava do Chorvtaska a z Chorvatska zpět do ČR - Do Chorvatska se dostanete buďto automobilem, autobusem nebo letadlem, které vás dopraví na letiště ve Splitu nebo Dubrovníku. Plánujete-li dovolenou na některém z chorvatských ostrovů, budete nuceni vyhledat trajektové služby.

Proč jet na dovolenou do Chorvatska?

Dovolená v Chorvatsku vyniká svou cenovou dostupností, stejně jako možností dopravit se autobusem, letadlem, či po vlastní ose automobilem. Přibližná doba letu z Prahy do Splitu činí 1 hodinu a 45 minut. Chorvatsko představuje ideální trávení letní dovolené pro rodiny s dětmi, mladé páry, ale i seniory. Nádherná příroda, vlídnost a pohostinnost místních obyvatel, stejně jako čisté moře – nápadně připomínající azurové vody Karibiku, dělají z Chorvatska jednu z nejatraktivnějších evropských destinací.

                                                                                                                                            

 

 

Mapy Chorvatska

mapa Istriemapa Zadarmapa silnicmapa silnice trajek

[Zobrazit mapy Chorvatska]
Výsledky hledání
Bluesun hotel Afrodita
LM
FM
starstarstarstar
letecky autobus vlastní Praha, Ostrava
Snídaně, Polopenze
Hotel
Hodnocení:
5,2 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck

 Na pobyt s vlastní dopravou je nástup možný denně.

Hodnocení od cestovního portálu Tripadvisor je 4,5 z 5 = 90% doporučení.

Datum Délka Strava Doprava Cena
 6.10.2018 4 dny Snídaně vlastnívlastní 2 567 Kč Detail
 7.10.2018 4 dny Snídaně vlastnívlastní 2 567 Kč Detail
 8.10.2018 4 dny Snídaně vlastnívlastní 2 567 Kč Detail
Villa Mihaela
LM
starstarstarstar
autobus vlastní -
Bez stravy
Vila
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck

Hodnocení od cestovního portálu Tripadvisor je 4,5 z 5 = 90% doporučení.

Datum Délka Strava Doprava Cena
 8.9.2018 8 dní Bez stravy vlastnívlastní 3 401 Kč LM Detail
 15.9.2018 8 dní Bez stravy vlastnívlastní 3 401 Kč LM Detail
 22.9.2018 8 dní Bez stravy vlastnívlastní 3 401 Kč LM Detail
Bluesun Soline
LM
FM
starstarstarstar
letecky autobus vlastní Praha, Ostrava
Snídaně, Polopenze
Hotel
Hodnocení:
5,6 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck

 Na pobyt s vlastní dopravou je nástup možný denně.

 Hodnocení od cestovního portálu Tripadvisor je 4,5 z 5 = 90% doporučení.

Datum Délka Strava Doprava Cena
 6.10.2018 4 dny Snídaně vlastnívlastní 2 996 Kč Detail
 7.10.2018 4 dny Snídaně vlastnívlastní 2 996 Kč Detail
 8.10.2018 4 dny Snídaně vlastnívlastní 2 996 Kč Detail
Vitality hotel Punta
LM
starstarstarstar
vlastní -
Snídaně, Polopenze
Apartmány
Hodnocení:
5,5 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck

Hodnocení od cestovního portálu Tripadvisor je 4,5 z 5 = 90% doporučení.

Datum Délka Strava Doprava Cena
 22.9.2018 8 dní Snídaně vlastnívlastní 10 090 Kč Detail
 19.9.2018 8 dní Snídaně vlastnívlastní 10 590 Kč LM Detail
 22.9.2018 8 dní Polopenze vlastnívlastní 10 990 Kč Detail
Zaton Holiday Resort - apartmány
FM
starstarstar
letecky autobus vlastní Praha
Bez stravy, Polopenze
Apartmány
Hodnocení:
4,1 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck

Na pobyt s vlastní dopravou je nástup možný denně. 

OBJEKT PATŘIL MEZI 50 NEPRODÁVANĚJŠÍCH OBJEKTŮ V LOŇSKÉ SEZÓNĚ

Datum Délka Strava Doprava Cena
 11.9.2018 4 dny Bez stravy vlastnívlastní 1 072 Kč Detail
 15.9.2018 4 dny Bez stravy vlastnívlastní 1 072 Kč Detail
 16.9.2018 4 dny Bez stravy vlastnívlastní 1 072 Kč Detail
Zaton Holiday Village - apartmány 4*
LM
FM
starstarstarstar
autobus vlastní -
Bez stravy, Polopenze
Apartmány
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck

Na pobyt s vlastní dopravou je nástup možný denně.

 TENTO OBJEKT PATŘIL MEZI 50 NEPRODÁVANĚJŠÍCH OBJEKTŮ V LOŇSKÉ SEZÓNĚ

Datum Délka Strava Doprava Cena
 15.9.2018 4 dny Bez stravy vlastnívlastní 1 650 Kč Detail
 16.9.2018 4 dny Bez stravy vlastnívlastní 1 650 Kč Detail
 17.9.2018 4 dny Bez stravy vlastnívlastní 1 650 Kč Detail
Falkensteiner Family Hotel Diadora
Hodnocení:
5,1 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck

Hodnocení od cestovního portálu Tripadvisor je 4,5 z 5 = 90% doporučení.

Datum Délka Strava Doprava Cena
 29.9.2018 2 dny Plná penze vlastnívlastní 2 184 Kč Detail
 3.10.2018 2 dny Plná penze vlastnívlastní 2 184 Kč Detail
 6.10.2018 2 dny Plná penze vlastnívlastní 2 184 Kč Detail
Resort Pine Beach
FM
letecky autobus vlastní Praha
Bez stravy, Plná penze, All inclusive, Light all inclusive
Bungalovy
Hodnocení:
5,6 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck

Na pobyt s vlastní dopravou je nástup možný denně.

Hodnocení – recenze od cestovního portálu Tripadvisor je 4 z 5 = 80% doporučení.

 

 

Datum Délka Strava Doprava Cena
 1.9.2018 4 dny Light all inclusive vlastnívlastní 4 496 Kč Detail
 5.9.2018 4 dny Light all inclusive vlastnívlastní 4 496 Kč Detail
 1.9.2018 4 dny All inclusive vlastnívlastní 4 690 Kč Detail
Kovačine mobil home
starstarstar
autobus vlastní -
Bez stravy
Mobilhome
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck

TENTO OBJEKT PATŘIL MEZI 50 NEPRODÁVANĚJŠÍCH OBJEKTŮ V LOŇSKÉ SEZÓNĚ. 

Hodnocení od cestovního portálu Tripadvisor je 4 z 5 = 80% doporučení.

 

Datum Délka Strava Doprava Cena
 8.9.2018 8 dní Bez stravy vlastnívlastní 2 342 Kč Detail
 15.9.2018 8 dní Bez stravy vlastnívlastní 2 342 Kč Detail
 22.9.2018 8 dní Bez stravy vlastnívlastní 2 342 Kč Detail
Vespera
LM
FM
starstarstarstar
autobus vlastní -
Polopenze, Polopenze s nápoji
Hotel
Hodnocení:
4,8 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck

 Na pobyt s vlastní dopravou je nástup možný denně. 

Datum Délka Strava Doprava Cena
 1.10.2018 3 dny Polopenze vlastnívlastní 2 618 Kč Detail
 2.10.2018 3 dny Polopenze vlastnívlastní 2 618 Kč Detail
 3.10.2018 3 dny Polopenze vlastnívlastní 2 618 Kč Detail

další nabídky >

Všeobecné informace o Chorvatsku

Všeobecné informace o Chorvatsku - informace o cestě autobusem, autem a silniční pravidla, vlakem, letadlem, seznam letišť, trajekty a lodní linky, velvyslanectví, významná muzea, svatyně a poutní místa, chráněné krajinné oblasti, národní parky, národní jídlo a pití, plavby po moři a pravidla pro vyplutí, řízení chorvatských člunů a jachet cizinci, potápění, svátky a nepracovní dny, el. Napětí, důležitá telefonní čísla, praktické rady (aktivity v přírodě, ne cestě, na moři, co dělat v případě požáru), podnebí, celní a devizové předpisy, měna a další užitečné informace

Autobusem do ChorvatskaAutem do ChorvatskaChorvatsko - chráněné krajinné oblasti
Letadlem do ChorvatskaNárodní jídlo a pití v ChorvatskuNárodní parky v ChorvatskuChorvatsko - Plavby po mořiChorvatsko - praktické rady

Vlakem do ChorvatskaChorvatsko - všeobecné onformace

[Zobrazit více o všeobecných informacích z Chorvatska]