Egypt | Praha a Lovosice

Detail státu

Egypt Egypt - transparent

Nabízíme 273 ubytovacích kapacit za cenu 5 490 Kč - 110 784 Kč.

Eva tour.cz, Dovolená first minute 2018 u moře, zájezdy na poslední chvíli, děti zdarma, děti se slevou, exotika, hory, lyže, dovolená pro seniory
České CKNěmecké CK
Rozšířené hledání
Senior
zájezdy
Poznávací
zájezdy
Okružní
plavby
Hory
lyže
Exotická
dovolená

Adventní
zájezd

DOPORUČUJEME využít slev především rodinám se 2 dětmi, aby si zájezd kupovaly co nejdříve, protože pokoje se 2 přistýlkami jsou v hotelech v omezeném počtu.

Nabízíme zájezdy od více než 300 cestovních kanceláří s odletem z ČR, Německa, Polska, Rakouska, Slovenska.
Naše ceny včetně slev jsou stejné, jako inzerují pořádající cestovní kanceláře.
Obrázky z ubytování a z fakultativních výletů z destinací od nás a našich klientů.

 

 

Destinace:

Egypt – země písku a pyramid

Egypt se nachází u pobřeží Rudého moře. Je to země nekonečných písečných pláží, kulturních a historických památek a rozpáleného pouštního písku. Luxusní hotelové resorty, oblíbené stravování all inclusive s řadou středomořských i typických arabských specialit, perfektní podmínky pro potápění, starobylé památky, cenově dostupná dovolená pro zamilované páry i rodiny s dětmi, ale třeba i jeden ze starobylých divů světa – i tak lze ve zkratce charakterizovat letní dovolenou u moře v Egyptě.

Základní informace

Rozloha Egypta činí 1 001 739 km². Počet obyvatel se podle posledního sčítání lidu pohybuje okolo čísla 82 milionu lidí. Sousedy Egypta je Libye, Súdán a Izrael. Úředním jazykem pak arabština.

Oficiální název země

Oficiální název je Egyptská arabská republika (EAR), kdy v r.1922 získala samostatnost od Velké Británie.

Hlavní město

Hlavním městem Egypta je Káhira (Cairo).

Měna v Egyptě

Oficiální měnou Egypta je egyptská libra (LE)

1 LE= 100 piastrů( PT)
1LE= cca 3Kč  nebo 1EURO=cca 9LE  nebo 1USD=asi 7 LE
Doporučujeme nebrat si karty, protože se všude platí hotově. Proto je lepší si vzít s sebou USD nebo EURO, které si můžete i směnit na LE, na recepci v hotelu.

Časové pásmo

Časové pásmo v Egyptě: +2 hodiny

Cestovní doklady

Při vstupu do Egypta mějte na paměti, že egyptská strana striktně kontroluje platnost cestovních dokladů, které musí být platné ještě nejméně šest měsíců po předpokládaném datu odjezdu z území Egypta. Zároveň je vyžadováno také platné vízum (až 25 dolarů).

Vízum a vstupní formality

Klienti, kteří uhradili poplatek za vízum v cestovní kanceláři, obdrží vízum při příletu na mezinárodním letišti v Hurghadě, Marse Alam nebo Sharm El Shaikhu. Turistické vízum platí 1 měsíc a lze ho získat až na letišti v Egyptě. Počítejte s částkou 15-18USD/os. Vízum vám bude vlepeno do pasu. Upozorňujeme, že vycestujete-li z Egypta (i na fakultativní výlet), budete platit opět vízum cca 18USD v momentě, kdy se budete vracet zpět do země (Egypta). Vízum lze získat i v ČR na Velvyslanectví, ale poplatek je zde vyšší než v samotném Egyptě. Vždy aktuální informace o vstupních podmínkách do vámi vybrané destinace.  

  • Doba vyřízení víza v ČR: trvá 10 dní, zaslat minimálně 14 dní před odletem
  • 1 barevná pasová aktuální fotografie + 1x vyplněný formulář
  • Platnost víza: 31 dní
  • Platnost pasu po návratu do ČR: min. 6 měsíců ode dne návratu z návštěvy Egypta
  • Poznámka: nutné volné stránky v pase  + možno vyřídit po příletu do země v ceně cca 15-18 USD   

 

Tiskové zprávy z Egypta, které upozorňují návštěvníky, jaké je třeba dodržovat pasové a vízové podmínky

Celní a devizové předpisy

Do Egypta je zakázán dovoz potravin, alkoholu, pornografie, zbraní a všech druhů drog. Zcela zakázán je také vývoz památek a zlata v neopracované podobě. Pokud byste z Egypta vyváželi léky a podpůrné prostředky, připravte na přísný režim kontroly. Nedoporučujeme vyvážet ani mušle a korály. Omezen je i vývoz alkoholu a tabáku či tabákových výrobků.

Důležité kontakty

Velvyslanectví České republiky
4, Dokki Street, 12511 Giza, Cairo

Tel.: 00202 3 7485531
Fax: 00202 3 7485892
Email: cairo (at) em­bassy.mzv.cz

Honorární konzulát České republiky v Alexandrii
Zahran Group, 14th May Road, Semouha, Alexandria

Tel.: +20 34266664
Fax: +20 34266660
Email: alexandria (at) ho­norary.mzv.czstálá služba policie: 122

Turistická policie: 126

Ambulance: 123

Hasiči v Káhiře: 125

Hasiči v Alexandrii: 180

Jaká je zde zdravotnická služba

Zdravotnická zařízení v Egyptě jsou dvojího druhu ‑ státní a soukromá. Úroveň státních zařízení nepatří mezi nejlepší, naopak soukromá zdravotní řízení doporučujeme v případě problémů či zdravotních komplikací navštívit. Mějte na paměti, že za veškeré zdravotní ošetření v Egyptě se platí. Výjimkou jsou pouze nákladnější typy ošetření, které proplácí pojišťovna. Po příletu do ČR je nutno provést u pojišťovny vyúčtování na základě příslušných dokladů. DOPORUČUJEME UZAVŘÍT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ v ČR.

Voda v Egyptě obsahuje jiné minerály, než na které jsme zvyklí a proto se Vám může stát, že chytnete tzv. "faraonovu pomstu", což je průjem, na který nepomůže žádné černé uhlí ani Endiaron, Endiform a další české léky.

Přírodní podmínky

Ze severu Egypt omývají vody Středozemního moře, z východu pak Rudé moře. Stát se rozkládá na pomezí severní Afriky a jihozápadní Asie. Řeka Nil rozděluje Egypt na západní část, tvořenou Libyjskou pouští, a východní část, kde se nachází poušť Arabská. Součástí Egypta je také Sinajský poloostrov, který je ohraničen Suezským a Akabským zálivem. Zde se nachází nejvyšší hora Egypta Hora sv. Kateřiny (Gebel Katherína). Až 99 % všech obyvatel se soustřeďuje kolem řeky Nil a její delty, jež dala vzniknout samotné egyptské civilizaci.

Egypt disponuje obrovským počtem větších či menších písečných pláží, z nichž mezi nejoblíbenější patří Al Nabila (Makadi Bay), Agiba (Mersa Matrouh), Montazah (Sharm El Sheikh), Brayka (Marsa Alam), Nuweiba (Taba) či stejnojmenná pláž u zátoky Mangrove Bay a Makadi Bay.

Místa, která stojí za návštěvu

Drtivá většina turistů, kteří se rozhodnou pro dovolenou v Egyptě, nevynechá návštěvu nejstaršího divu světa – pyramid v Gíze. Ačkoli je sem cesta od přímořských hotelových resortů poměrně dlouhá a náročná, kdo na vlastní oči nespatří pyramidy, jako by v Egyptě ani nebyl. V Gíze naleznete kromě pyramid také sochu Velké sfingy i gízskou nekropoli se starobylým pohřebištěm.

Za návštěvu jistě stojí také starobylé město Alexandrie, Údolí králů nebo archeologická lokalita na území historické Núbie (dnes jih Egypta) Abú Simbel. Vydat se můžete také k majáku na ostrově Faros, k Luxorskému chrámu, do chrámového komplexu Karnak nebo egyptského muzea v Káhiře.

Co se týče přírodních zajímavostí, velmi zajímavý je mořský Národní park Ras Mohamed, který je tvořen pevninskou a mořskou částí a obdivovat zde můžete například želvy, barakudy, manty nebo žraloky. Oblíbené jsou také plavby po řece Nil. Během plavby podél pobřeží Nilu totiž uvidíte řadu staroegyptských chrámů, jako například již zmíněný chrám v Karnaku, chrám v Luxoru či chrám Amenhotepa III. Poznávací zájezd či fakultativní výlet po Nilu tedy vřele doporučujeme.

Oblíbená egyptská letoviska – v oblastech Hurghada, Marsa Alam, Sharm El Sheikh, Taba a navštěvované fakultativními výlety

Hurghada: Zřejmě nejoblíbenější letovisko v Egyptě. Luxusní hotelové komplexy, dlouhé písčité pláže a služby na nejvyšší úrovni – i tak lze charakterizovat Hurghadu.

El Gouna - Hurghada (20km): Luxusní lokalitu obklopenou lagunou a malými vodními bungalovy ocení milovníci romantiky a zamilované páry.

Makadi - Hurghada (cca 30km): Součástí letoviska je několik luxusních hotelových komplexů a písčitých pláží s velmi postupným vstupem do moře. 

Soma Bay - Hurghada (45km): Zátoka Soma Bay se nachází v jižní části oblíbené Hurghady a 5km severně od Safagy. Zátoka je obklopena písčitou pláží s pozvolným vstupem do moře a majestátními horami. Byla zde vybudována golfová akademie s 18 jamkovým golfovým hřištěm - Cascades Soma, které je jedno z nejoblíbenějších hrišť mimo Evropu. 

Safaga - Hurghada (60km): Stále se rozrůstající letovisko, které bývalo rybářskou osadou s klidnou atmosférou, která je dodnes. Dovolenou si zde užijí rodiny s dětmi, ale i příznivci potápění či windsurfingu. Pláže jsou zde písčité, ale někde velmi mělké a jinde zas posázené korály, takže do moře se dostanete jen po molu. Počítejte s tím, že zde fouká a proto pro své ideální povětrnostní podmínky je vhodné pro surfaře. 

El Quseir - Marsa Alam: Malé rybářské městečko, které se stále rozrůstá a leží zhruba 200 kilometrů jižně od oblíbené Hurghady. Vhodné pro milovníky potápění. 

Marsa Alam: Další z proslulých a oblíbených egyptských letovisek, které je ideální pro rodinnou dovolenou.

Sharm El Sheikh: Region a stejnojmenné letovisko patří k nejoblíbenějším letoviskům celého Egypta. Luxusní hotely, ale především perfektní podmínky pro potápění dělají z Sharm El Sheikhu ideální dovolenkovou destinaci.

Hadaba - Sharm El Sheikh: Letovisko je již dlouhá léta absolutním rájem potápěčů a milovníků vodních sportů.

Dahab - Sharm El Sheikh: Lokalita je vyhledávaná zejména mladou klientelou, která sem míří za plážovými bary a kluby s nikdy nekončící zábavou

Naama Bay - Sharm El Sheikh (cca 5km) : Malebná oblast leží v jižním cípu Sinajského poloostrova při egyptských březích Rudého moře a je součástí zdejší kouzelné riviéry.

Nabq Bay - Sharm El Sheikh: Letovisko se ukrývá v jedné z mořských zátok při dlouhém pobřežním pásu Rudého moře v oblasti Sharm El Sheikh, který je vzdálen asi 11km od letiště.

Ras Om El Sid - Sharm El Sheikh (15km od letiště): Rodinná dovolená v Egyptě? Jedině v letovisku Ras Om El Sid! Krásné hotelové resorty a dlouhé písčité pláže s pozvolným vstupem do moře ocení zejména rodiny s dětmi, ale najdeme zde i pláže s korálovým podložím, které jsou ideální pro milovníky potápění.

Shark´s Bay - Sharm El Sheikh: Žraločí zátoka leží ve východní části jižního cípu Sinajského poloostrova a je součástí oblíbeného turistického regionu Sharm El Sheikh.

Nuweiba: Představuje egyptské přímořské letovisko s komorní atmosférou. Leží mezi Sharm el Sheikhem a Tabou na Sinajském poloostrově.

Taba: Jedno z nejluxusnějších egyptských letovisek leží u zálivu Aqaba, který omývá Sinaj z východní strany. Dovolená v egyptské Tabě je vhodná zejména pro náročné cestovatele. Nebuďte překvapeni, že se zde nachází velké množství policistů a vojáků. Blízko jsou totiž hranice s Izraelem a Jordánskem.

Taba Heights: Oblíbené letovisko, které si zamilují všichni příznivci vodních sportů a zejména potápění.

Ain El Soukhna: Letovisko je velmi vhodné pro rodiny s dětmi, a to díky luxusním hotelovým komplexům, klidnější povaze, ale i plážím s velmi postupným vstupem do vody. Mladé turistické letovisko je situované 130 km od Káhiry (cca 2hod. cesty) a 55 km jižně od Suezu.

Káhira: Hlavní město Egypta a zároveň místo, kde je soustředěno nespočet egyptských památek, láká každoročně miliony turistů z celého světa.

Luxor: Oblíbené výletní místo, kam turisté nejčastěji míří v souvislosti s posvátným chrámovým komplexem.

Egypt - mapky z Egypta, místní peníze

Obyvatelstvo, náboženství, zvyky a tradice

Egypt obývají v naprosté většině Egypťané, kteří až z 90 % vyznávají islám, křesťanství 1%, koptské ortodoxní křesťanství 9%. Islám pochopitelně citelně zasahuje do zdejších tradic a zvyků. V oblíbených turistických destinacích jsou Egypťané poměrně tolerantní, pokud se ovšem vydáte do míst či na pláže, jež navštěvují převážně místní, bude potřeba počítat s jistým omezením. To samé platí také v případě zdejších památek. Bude-li chtít žena vstoupit do mešity, musí se důkladně zahalit. Existují ovšem i mešity a místa, kam mají ženy vstup zakázán, což je nutno v této zemi respektovat.

Počasí a podnebí

Počasí v Egyptě je ovlivněno aridním pouštním podnebím (úhrn srážek je nižší než jejich vsak a výpar). Sever země je proto chladnější, na jihu se dočkáte poměrně častých výkyvů teplot. Během dne zde panují vedra, noci jsou naopak poměrně chladné. Pouštní oblasti jsou teplotními skoky zasaženy nejvíce.

Užitěčné informace:

- pracovní a nepracovní dny: Státní instituce mají většinou zavřeno od čtvrtka do soboty, Prodejní doba v krámech je většinou od 10,00 do 24,00hod.

- zdravotní potíže - při příjezdu do země doporučujeme navštívit lékárnu a koupit si prášek na střevní potíže ANTINAL , který je vhodné mít vždy po ruce. Tento prášek je jako náš Endiform či Endiaron (ty zde tak nezabírají, jako Antinal).  Při akutních problémech se smí vzít max.3 ks za den. Opravdu okamžitě zabírá. Cena tohoto léku je od 15-20USD.

- voda ve veřejné vodovodní síti je silně chlorovaná - nezávadná avšak doporučujeme pít a čistit si zuby v balené vodě, protože místní voda obsahuje minerály, na které naše tělo není zvyklé a většina turistů má pak střevní potíže            

- fotografování a filmování státních osob (policie, vojska) či strategických objektů je přísně zakázáno. 

- poštovní služba – v hotelu

- telefonní automaty – v hotelu

- elektrické napětí - 220V s sekvencí 50Hz

Proč jet na dovolenou do Egypta?

Z České republiky se do Egypta dostanete letadlem za zhruba 4 hodiny a 30 minut. . Egypt  nabízí veškerý komfort v hotelech, bohaté švédské stoly a All inclusive. Většina velkých hotelových komplexů je umístěna  přímo na pláži avšak mimo centrum. Tato dovolená vyhovuje především klientům, kteří si chtějí užít dovolenou v hotelu a nemají potřeby chodit na vycházky či si posedět v hospůdkách, tavernách. Klienti bydlící v centru letovisek mají možnost nakupovat ve stáncích či kamenných prodejnách a v kavárnách popíjet  pouze nealkoholické nápoje, čaj nebo kouřit šíšu (vodní dýmku).

Vstupenka do Egypského muzea

  

 

 

 

 

 

 

 

Výsledky hledání
Sunny Days El Palacio
LM
FM
starstarstarstar
letecky Praha, Brno, Ostrava, Vídeň, Bratislava, Sliač, Košice, Katovice
All inclusive
Hotel
Hodnocení:
4,6 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 28.6.2018 5 dní All inclusive leteckyleteckyOstrava 5 490 Kč Detail
 26.6.2018 8 dní All inclusive leteckyleteckyBratislava 11 024 Kč LM Detail
 27.6.2018 8 dní All inclusive leteckyleteckyBratislava 11 024 Kč LM Detail
Coral Sun
LM
FM
starstarstar
letecky Praha, Brno, Ostrava, Vídeň, Bratislava, Sliač, Košice, Katovice
All inclusive
Hotel
Hodnocení:
4,9 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 28.6.2018 5 dní All inclusive leteckyleteckyOstrava 5 490 Kč Detail
 27.6.2018 4 dny All inclusive leteckyleteckyPraha 9 090 Kč-40 % LM Detail
 8.8.2018 8 dní All inclusive leteckyleteckyKošice 11 290 Kč LM Detail
Arabella Azur Resort
LM
FM
starstarstarstar
letecky Praha, Brno, Ostrava, Vídeň, Bratislava, Sliač, Košice, Katovice, Varšava
All inclusive
Hotel
Hodnocení:
5,4 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck

Hodnocení od cestovního portálu Tripadvisor je 4 z 5 = 80% doporučení.

Datum Délka Strava Doprava Cena
 28.6.2018 5 dní All inclusive leteckyleteckyOstrava 5 990 Kč Detail
 7.7.2018 8 dní All inclusive leteckyleteckyBrno 12 280 Kč LM Detail
 30.8.2018 8 dní All inclusive leteckyleteckyKatovice 13 073 Kč Detail
Arabia Azur resort
LM
FM
starstarstarstar
letecky Praha, Brno, Ostrava, Bratislava, Košice
All inclusive
Hotel
Hodnocení:
5,1 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 28.6.2018 5 dní All inclusive leteckyleteckyOstrava 5 990 Kč Detail
 1.8.2018 8 dní All inclusive leteckyleteckyKošice 13 590 Kč LM Detail
 27.6.2018 8 dní All inclusive leteckyleteckyKošice 13 690 Kč LM Detail
Coral Hills Sharm
LM
FM
starstarstarstar
letecky Praha, Vídeň, Katovice
Polopenze, All inclusive
Hotel
Hodnocení:
4,8 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 26.6.2018 8 dní All inclusive leteckyleteckyKatovice 7 965 Kč LM Detail
 3.7.2018 8 dní All inclusive leteckyleteckyKatovice 8 945 Kč LM Detail
 10.7.2018 8 dní All inclusive leteckyleteckyKatovice 9 210 Kč LM Detail
Ghazala Beach
LM
starstarstarstar
letecky Praha, Vídeň, Bratislava, Katovice
Polopenze
Hotel
Hodnocení:
4,1 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 9.7.2018 8 dní Polopenze leteckyleteckyBratislava 8 087 Kč-31 % LM Detail
 16.7.2018 8 dní Polopenze leteckyleteckyBratislava 8 222 Kč-30 % LM Detail
 23.7.2018 8 dní Polopenze leteckyleteckyBratislava 8 222 Kč-30 % Detail
Sharm Resort
LM
FM
starstarstarstar
letecky Praha, Vídeň, Bratislava, Katovice
All inclusive
Hotel
Hodnocení:
4,1 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 30.11.2018 8 dní All inclusive leteckyleteckyVídeň 8 302 Kč-16 % Detail
 7.12.2018 8 dní All inclusive leteckyleteckyVídeň 8 302 Kč-16 % Detail
 11.1.2019 8 dní All inclusive leteckyleteckyVídeň 8 302 Kč-16 % FM Detail
Hurghada Long Beach Resort
LM
FM
starstarstarstar
letecky Praha, Brno, Ostrava, Vídeň, Bratislava, Sliač, Košice, Katovice
All inclusive
Hotel
Hodnocení:
3,9 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 27.6.2018 8 dní All inclusive leteckyleteckySliač 8 424 Kč LM Detail
 26.6.2018 8 dní All inclusive leteckyleteckyPraha 10 190 Kč Detail
 26.6.2018 8 dní All inclusive leteckyleteckyBratislava 10 504 Kč LM Detail
Egypt - síla jihu
LM
starstarstarstar
letecky Katovice
Polopenze
Program
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 12.7.2018 8 dní Polopenze leteckyleteckyKatovice 8 458 Kč LM Detail
 26.7.2018 8 dní Polopenze leteckyleteckyKatovice 8 783 Kč LM Detail
 30.8.2018 8 dní Polopenze leteckyleteckyKatovice 9 551 Kč Detail
Hotel Elysees
LM
FM
starstarstar
letecky Praha, Brno, Ostrava
Polopenze, All inclusive
Hotel
Hodnocení:
5,5 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 25.6.2018 4 dny All inclusive leteckyleteckyPraha 8 590 Kč-40 % LM Detail
 27.6.2018 4 dny All inclusive leteckyleteckyPraha 8 590 Kč-40 % LM Detail
 25.6.2018 6 dní All inclusive leteckyleteckyPraha 8 990 Kč-41 % LM Detail

další nabídky >