Francie | Praha a Lovosice

Detail státu

Francie Francie - transparent

Nabízíme 671 ubytovacích kapacit za cenu 680 Kč - 205 920 Kč.

Eva tour.cz, Dovolená first minute 2018 u moře, zájezdy na poslední chvíli, děti zdarma, děti se slevou, exotika, hory, lyže, dovolená pro seniory
České CKNěmecké CK
Rozšířené hledání
Senior
zájezdy
Poznávací
zájezdy
Okružní
plavby
Hory
lyže
Exotická
dovolená

Adventní
zájezd

DOPORUČUJEME využít slev především rodinám se 2 dětmi, aby si zájezd kupovaly co nejdříve, protože pokoje se 2 přistýlkami jsou v hotelech v omezeném počtu.

Nabízíme zájezdy od více než 300 cestovních kanceláří s odletem z ČR, Německa, Polska, Rakouska, Slovenska.
Naše ceny včetně slev jsou stejné, jako inzerují pořádající cestovní kanceláře.
Obrázky z ubytování a z fakultativních výletů z destinací od nás a našich klientů.

 

 

Destinace:

 

Honosná letoviska, bublající sklenky a bouřlivý oceán – to je sladká Francie

Paříž je již dlouhá léta považována za nejoblíbenější evropskou destinaci. Ovšem Francie – to není jenom její hlavní město a známá Eiffelova věž či Vítězný oblouk. Francie toho nabízí mnohem více. A je úplně jedno, jestli se sem vydáte v zimě nebo v létě. Dovolená ve Francii je ideální v kterémkoli ročním období. Nevěříte? Přesvědčíme vás v následujících řádcích.

Základní informace

Rozloha Francie činí 543 965 km². Počet obyvatel se pohybuje okolo 65 milionů. Francie sousedí s Belgií, Lucemburskem, Německem, Švýcarskem, Itálií, Španělskem, Andorrou a Monakem. Francouzská republika je ovšem tvořena také tzv. „Zámořskou Francií“, k níž náleží území v Severní a Jižní Americe, v Indickém a Tichém oceánu, Karibiku a na Antarktidě. Zámořská Francie je pozůstatkem francouzských kolonií, k nimž patřilo například Tunisko, Maroko, Egypt nebo Kamerun či Seychely. Dnes bývalé kolonie můžete poznat prostřednictvím poznávacích zájezdů. Oficiální měnou Francie je Euro (1 Euro = 27 Kč) a oficiálním jazykem francouzština.

Přírodní podmínky

Francie je na západě omývána Atlantským oceánem, na severozápadě průlivem La Manche a na jihu Středozemním mořem. Hranici se Španělskem tvoří Pyreneje, u Itálie jsou to Alpy a na východě pohoří Jura oddělující Francii od Švýcarska. Mezi nejvyšší hory Francie patří Mont Blanc v Alpách, hora Vignemale v Pyrenejích a pomyslné třetí místo obsazuje hora Monte Cinto na Korsice. Významné jsou také tři největší francouzské řeky Loira, Rhona a Seina.

Místa, která stojí za návštěvu

Začněme tradičně Paříží a jejími skvosty, mezi kterými samozřejmě nechybí Eiffelova věž, Vítězný oblouk, který nechal postavit sám Napoleon Bonaparte, katedrála Notre Dame, jež byla dominantou románu Victora Huga, bazilika Sacré Coeur, jedno z nejkrásnějších náměstí světa Place de la Concorde nebo zámek Ludvíka XIV., nacházející se nedaleko metropole, ve Versailles. V muzeu Louvre, kde se mimochodem natáčel nespočet moderních filmů, si můžete prohlédnout Monu Lisu. Paříž ovšem nejlépe prozkoumáte prostřednictvím poznávacích zájezdů (například Paříž a zámky na Loiře nebo Paříž + zámek Versailles).

Ale nejen Paříž nabízí okouzlující místa, která byste měli během své dovolené navštívit. Například v Provence naleznete majestátní skalní město Les Baux de Provence, antický akvadukt Pont du Gard nebo Papežský palác připomínající tajemnou pevnost. V Provence by měla být také samozřejmostí návštěva zdejších levandulových polí a vinic. Víno z Provence je vyhlášené po celém světě.

Za zmínku jistě stojí také Normandie a Bretaň, kam se pravidelně pořádají atraktivní poznávací zájezdy protkané historickými fakty i památkami.

Milovníci vodních hrátek a radovánek nesmí minout Azurové pobřeží (Francouzská riviéra) v jihovýchodní Francii, které je proslulé dlouhou promenádou, tyrkysovým mořem a nádherným pobřežím. Mezi nejoblíbenější letoviska jistě patří Nice, Cannes, Port Grimaud a Saint Tropez. A u přírodních skvostů ještě chvíli zůstaneme. Evropská verze arizonského Grand Canyonu - jak se přezdívá kaňonu Gorges Du Verdon ‑ nabízí nejen dokonalé přírodní scenerie, ale také vysoké hory, jež ocení začínající i zkušení horolezci, nebo řeku Verdon, která nadchne všechny vodáky.

Chcete-li si užít moře ve všech jeho podobách, doporučujeme plavby po Středozemním moři, které začínají v městečku Marseille a končí třeba na proslulé Korsice.

Oblíbená letoviska a destinace

Saint Tropez: Oblíbené přímořské letovisko, jež je součástí Francouzské riviéry, nabízí dlouhou promenádu, nespočet kavárniček a barů, stejně jako četnickou stanici z filmu Četník ze Saint Tropez. Chcete-li poznat Francii „s italským nádechem“, navštivte Ligurskou riviéru v Itálii, jež je ve své podstatě nenásilným pokračováním riviéry Francouzské.

Antibes: Další klenot Azurového pobřeží ukrývá největší soukromý lodní přístav na Středozemním moři, několik hradů (hrad rodiny Grimaldů) a muzeí, ale i mořské ZOO s delfináriem, kosatkami, žraloky i lachtany.

Chamonix: Oblíbené lyžařské středisko s historickým centrem a dlouhou horolezeckou i lyžařskou tradicí.

Nice: Nespočet písečných i oblázkových pláží a překrásná příroda – tak lze jednoduše charakterizovat letovisko Nice. Za návštěvu jistě stojí hlavní pláž pod Promenade des Anglais, ale i historické centrum města.

Les Arcs: Francouzské středisko Les Arcs se může pochlubit sjezdovkami o délce 200 km a 51 vleky.

Orcieres: Oblíbené lyžařské letovisko pro rodiny s dětmi nabízí nespočet sjezdovek různých úrovní, ale též luxusní zázemí, vyhřáté vířivky a bazény, ale i bary a restaurace s typickými francouzskými specialitami.

Tignes: Další z oblíbených letovisek lyžařů a milovníků zimních sportů, kde se každoročně koná řada lyžařských soutěží.

Alpe d´Huez: Proslulé středisko zimních sportů leží ve výšce 1850 metrů nad mořem a nabízí sjezdovky všech úrovní.

Les Deux Alpes: Někdy též známé jako Les 2 Alpes je oblíbené lyžařské středisko v Alpách, které stoupá až k samotnému ledovci, jenž se nachází ve výšce 3600 metrů nad mořem.

Val d'Isère: Zkušení lyžaři nesmí vynechat návštěvu lyžařského střediska Val d'Isère, které disponuje více než 300 kilometry sjezdovek různých obtížností.

Val Thorens: Další z oblíbených zimních středisek nabízející perfektní podmínky pro začínající, ale i zkušené lyžaře.

Obyvatelstvo, náboženství, zvyky a tradice

Francie je etnicky nejrůznorodější zemí v Evropě. Zjišťovat rasu, etnickou příslušnost a náboženství při sčítání lidu je sice zákonem zakázáno, odhadem však celých 40 % obyvatel Francie má předka, který pochází z nějaké migrační vlny. Nejvíce osob se zde hlásí k římskokatolické církvi, jež položila základy mnohým zvykům a tradicím.

Takřka jakákoli sklizeň je důvodem k oslavě. Na závěr vesnických slavností se již od středověku tančí farandola, kdy lidé poskakují do rytmu tamburín nebo speciální flétny.

Počasí a podnebí

Počasí ve Francii je ovlivněno mírným a oceánským klimatem. Země je tak rozdělena na 3 klimatické podoblasti – atlantskou podoblast na západě (časté výkyvy počasí a značná vlhkost), kontinentální podoblast na východě (bohaté srážky, časté bouřky) a středomořskou podoblast na jihovýchodě (horká a suchá léta).

Proč jet na dovolenou do Francie?

Ať už vás zajímá dovolená na horách, nebo pobyt u moře, ve Francii naleznete jak dlouhé písčité pláže, tak i prudké svahy. Luxusní hotely u moře, ale i rodinné apartmány nabízí nespočet ubytovacích kapacit různých cenových variant. Francie je oproti Itálii a Chorvatsku o něco dražší, dovolená, kterou zde zažijete, je ovšem nezapomenutelná. Francie je od České republiky vzdálena necelých 900 kilometrů, z Prahy se sem proto letadlem dostanete za 1 hodinu a 45 minut. Lyžování ve Francii, stejně jako poznávání zdejších památek a kultur, vás zanechá plné nesmazatelných dojmů.

Výsledky hledání
Hotel Grand
starstarstar
vlastní -
Bez stravy, Polopenze
Hotel
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 6.10.2018 2 dny Polopenze vlastnívlastní 680 Kč Detail
 7.10.2018 2 dny Polopenze vlastnívlastní 680 Kč Detail
 8.10.2018 2 dny Polopenze vlastnívlastní 680 Kč Detail
Domaine Rézidentiel de Plein Air Elysée
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 15.9.2018 8 dní Bez stravy vlastnívlastní 850 Kč Detail
 22.9.2018 8 dní Bez stravy vlastnívlastní 850 Kč Detail
 29.9.2018 8 dní Bez stravy vlastnívlastní 850 Kč Detail
Kemp Bungalovy Porto
starstarstar
vlastní -
Bez stravy, Dle programu
Karavan
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 1.10.2018 2 dny Dle programu vlastnívlastní 920 Kč Detail
 2.10.2018 2 dny Dle programu vlastnívlastní 920 Kč Detail
 3.10.2018 2 dny Dle programu vlastnívlastní 920 Kč Detail
Horizon Morgat
LM
starstarstar
vlastní -
Bez stravy
Apartmány
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 22.9.2018 8 dní Bez stravy vlastnívlastní 952 Kč LM Detail
 29.9.2018 8 dní Bez stravy vlastnívlastní 952 Kč LM Detail
 6.10.2018 8 dní Bez stravy vlastnívlastní 952 Kč LM Detail
camping Kerarno
vlastní -
Bez stravy
Kemp
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 15.9.2018 8 dní Bez stravy vlastnívlastní 980 Kč Detail
 1.9.2018 8 dní Bez stravy vlastnívlastní 1 340 Kč Detail
 8.9.2018 8 dní Bez stravy vlastnívlastní 1 340 Kč Detail
Hotel Atrakjata
starstarstar
vlastní -
Bez stravy, Snídaně
Hotel
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 29.10.2018 2 dny Snídaně vlastnívlastní 1 050 Kč Detail
 30.10.2018 2 dny Snídaně vlastnívlastní 1 050 Kč Detail
 31.10.2018 2 dny Snídaně vlastnívlastní 1 050 Kč Detail
Hotel, residence San Pelerin
starstarstar
vlastní -
Bez stravy, Polopenze
Hotel
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 23.7.2018 2 dny Polopenze vlastnívlastní 1 170 Kč Detail
 24.7.2018 2 dny Polopenze vlastnívlastní 1 170 Kč Detail
 25.7.2018 2 dny Polopenze vlastnívlastní 1 170 Kč Detail
Residence Benista
starstar
vlastní -
Bez stravy, Snídaně, Polopenze
Vlastní
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 1.10.2018 2 dny Snídaně vlastnívlastní 1 181 Kč Detail
 2.10.2018 2 dny Snídaně vlastnívlastní 1 181 Kč Detail
 3.10.2018 2 dny Snídaně vlastnívlastní 1 181 Kč Detail
Rezidence Domaine des Roches Jaunes
LM
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 22.9.2018 8 dní Bez stravy vlastnívlastní 1 192 Kč LM Detail
 29.9.2018 8 dní Bez stravy vlastnívlastní 1 192 Kč LM Detail
 6.10.2018 8 dní Bez stravy vlastnívlastní 1 192 Kč LM Detail
Le Mas de Flamants
LM
vlastní -
Bez stravy
Apartmány
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 29.9.2018 8 dní Bez stravy vlastnívlastní 1 195 Kč LM Detail
 6.10.2018 8 dní Bez stravy vlastnívlastní 1 195 Kč LM Detail
 15.9.2018 8 dní Bez stravy vlastnívlastní 1 367 Kč LM Detail

další nabídky >