Francie | Praha a Lovosice

Detail státu

Francie Francie - transparent

Nabízíme 782 ubytovacích kapacit za cenu 680 Kč - 179 151 Kč.

Eva tour.cz, Dovolená first minute 2018 u moře, zájezdy na poslední chvíli, děti zdarma, děti se slevou, exotika, hory, lyže, dovolená pro seniory
Rozšířené hledání

Destinace:

 

Honosná letoviska, bublající sklenky a bouřlivý oceán – to je sladká Francie

Paříž je již dlouhá léta považována za nejoblíbenější evropskou destinaci. Ovšem Francie – to není jenom její hlavní město a známá Eiffelova věž či Vítězný oblouk. Francie toho nabízí mnohem více. A je úplně jedno, jestli se sem vydáte v zimě nebo v létě. Dovolená ve Francii je ideální v kterémkoli ročním období. Nevěříte? Přesvědčíme vás v následujících řádcích.

Základní informace

Rozloha Francie činí 543 965 km². Počet obyvatel se pohybuje okolo 65 milionů. Francie sousedí s Belgií, Lucemburskem, Německem, Švýcarskem, Itálií, Španělskem, Andorrou a Monakem. Francouzská republika je ovšem tvořena také tzv. „Zámořskou Francií“, k níž náleží území v Severní a Jižní Americe, v Indickém a Tichém oceánu, Karibiku a na Antarktidě. Zámořská Francie je pozůstatkem francouzských kolonií, k nimž patřilo například Tunisko, Maroko, Egypt nebo Kamerun či Seychely. Dnes bývalé kolonie můžete poznat prostřednictvím poznávacích zájezdů. Oficiální měnou Francie je Euro (1 Euro = 27 Kč) a oficiálním jazykem francouzština.

Přírodní podmínky

Francie je na západě omývána Atlantským oceánem, na severozápadě průlivem La Manche a na jihu Středozemním mořem. Hranici se Španělskem tvoří Pyreneje, u Itálie jsou to Alpy a na východě pohoří Jura oddělující Francii od Švýcarska. Mezi nejvyšší hory Francie patří Mont Blanc v Alpách, hora Vignemale v Pyrenejích a pomyslné třetí místo obsazuje hora Monte Cinto na Korsice. Významné jsou také tři největší francouzské řeky Loira, Rhona a Seina.

Místa, která stojí za návštěvu

Začněme tradičně Paříží a jejími skvosty, mezi kterými samozřejmě nechybí Eiffelova věž, Vítězný oblouk, který nechal postavit sám Napoleon Bonaparte, katedrála Notre Dame, jež byla dominantou románu Victora Huga, bazilika Sacré Coeur, jedno z nejkrásnějších náměstí světa Place de la Concorde nebo zámek Ludvíka XIV., nacházející se nedaleko metropole, ve Versailles. V muzeu Louvre, kde se mimochodem natáčel nespočet moderních filmů, si můžete prohlédnout Monu Lisu. Paříž ovšem nejlépe prozkoumáte prostřednictvím poznávacích zájezdů (například Paříž a zámky na Loiře nebo Paříž + zámek Versailles).

Ale nejen Paříž nabízí okouzlující místa, která byste měli během své dovolené navštívit. Například v Provence naleznete majestátní skalní město Les Baux de Provence, antický akvadukt Pont du Gard nebo Papežský palác připomínající tajemnou pevnost. V Provence by měla být také samozřejmostí návštěva zdejších levandulových polí a vinic. Víno z Provence je vyhlášené po celém světě.

Za zmínku jistě stojí také Normandie a Bretaň, kam se pravidelně pořádají atraktivní poznávací zájezdy protkané historickými fakty i památkami.

Milovníci vodních hrátek a radovánek nesmí minout Azurové pobřeží (Francouzská riviéra) v jihovýchodní Francii, které je proslulé dlouhou promenádou, tyrkysovým mořem a nádherným pobřežím. Mezi nejoblíbenější letoviska jistě patří Nice, Cannes, Port Grimaud a Saint Tropez. A u přírodních skvostů ještě chvíli zůstaneme. Evropská verze arizonského Grand Canyonu - jak se přezdívá kaňonu Gorges Du Verdon ‑ nabízí nejen dokonalé přírodní scenerie, ale také vysoké hory, jež ocení začínající i zkušení horolezci, nebo řeku Verdon, která nadchne všechny vodáky.

Chcete-li si užít moře ve všech jeho podobách, doporučujeme plavby po Středozemním moři, které začínají v městečku Marseille a končí třeba na proslulé Korsice.

Oblíbená letoviska a destinace

Saint Tropez: Oblíbené přímořské letovisko, jež je součástí Francouzské riviéry, nabízí dlouhou promenádu, nespočet kavárniček a barů, stejně jako četnickou stanici z filmu Četník ze Saint Tropez. Chcete-li poznat Francii „s italským nádechem“, navštivte Ligurskou riviéru v Itálii, jež je ve své podstatě nenásilným pokračováním riviéry Francouzské.

Antibes: Další klenot Azurového pobřeží ukrývá největší soukromý lodní přístav na Středozemním moři, několik hradů (hrad rodiny Grimaldů) a muzeí, ale i mořské ZOO s delfináriem, kosatkami, žraloky i lachtany.

Chamonix: Oblíbené lyžařské středisko s historickým centrem a dlouhou horolezeckou i lyžařskou tradicí.

Nice: Nespočet písečných i oblázkových pláží a překrásná příroda – tak lze jednoduše charakterizovat letovisko Nice. Za návštěvu jistě stojí hlavní pláž pod Promenade des Anglais, ale i historické centrum města.

Les Arcs: Francouzské středisko Les Arcs se může pochlubit sjezdovkami o délce 200 km a 51 vleky.

Orcieres: Oblíbené lyžařské letovisko pro rodiny s dětmi nabízí nespočet sjezdovek různých úrovní, ale též luxusní zázemí, vyhřáté vířivky a bazény, ale i bary a restaurace s typickými francouzskými specialitami.

Tignes: Další z oblíbených letovisek lyžařů a milovníků zimních sportů, kde se každoročně koná řada lyžařských soutěží.

Alpe d´Huez: Proslulé středisko zimních sportů leží ve výšce 1850 metrů nad mořem a nabízí sjezdovky všech úrovní.

Les Deux Alpes: Někdy též známé jako Les 2 Alpes je oblíbené lyžařské středisko v Alpách, které stoupá až k samotnému ledovci, jenž se nachází ve výšce 3600 metrů nad mořem.

Val d'Isère: Zkušení lyžaři nesmí vynechat návštěvu lyžařského střediska Val d'Isère, které disponuje více než 300 kilometry sjezdovek různých obtížností.

Val Thorens: Další z oblíbených zimních středisek nabízející perfektní podmínky pro začínající, ale i zkušené lyžaře.

Obyvatelstvo, náboženství, zvyky a tradice

Francie je etnicky nejrůznorodější zemí v Evropě. Zjišťovat rasu, etnickou příslušnost a náboženství při sčítání lidu je sice zákonem zakázáno, odhadem však celých 40 % obyvatel Francie má předka, který pochází z nějaké migrační vlny. Nejvíce osob se zde hlásí k římskokatolické církvi, jež položila základy mnohým zvykům a tradicím.

Takřka jakákoli sklizeň je důvodem k oslavě. Na závěr vesnických slavností se již od středověku tančí farandola, kdy lidé poskakují do rytmu tamburín nebo speciální flétny.

Počasí a podnebí

Počasí ve Francii je ovlivněno mírným a oceánským klimatem. Země je tak rozdělena na 3 klimatické podoblasti – atlantskou podoblast na západě (časté výkyvy počasí a značná vlhkost), kontinentální podoblast na východě (bohaté srážky, časté bouřky) a středomořskou podoblast na jihovýchodě (horká a suchá léta).

Proč jet na dovolenou do Francie?

Ať už vás zajímá dovolená na horách, nebo pobyt u moře, ve Francii naleznete jak dlouhé písčité pláže, tak i prudké svahy. Luxusní hotely u moře, ale i rodinné apartmány nabízí nespočet ubytovacích kapacit různých cenových variant. Francie je oproti Itálii a Chorvatsku o něco dražší, dovolená, kterou zde zažijete, je ovšem nezapomenutelná. Francie je od České republiky vzdálena necelých 900 kilometrů, z Prahy se sem proto letadlem dostanete za 1 hodinu a 45 minut. Lyžování ve Francii, stejně jako poznávání zdejších památek a kultur, vás zanechá plné nesmazatelných dojmů.

Výsledky hledání
Domaine Rézidentiel de Plein Air Elysée
LM
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 29.9.2018 8 dní Bez stravy vlastnívlastní 680 Kč-20 % LM Detail
 6.10.2018 8 dní Bez stravy vlastnívlastní 680 Kč-20 % LM Detail
 13.10.2018 8 dní Bez stravy vlastnívlastní 680 Kč-20 % LM Detail
Hotel Grand
starstarstar
vlastní -
Bez stravy, Polopenze
Hotel
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 6.10.2018 2 dny Polopenze vlastnívlastní 680 Kč Detail
 7.10.2018 2 dny Polopenze vlastnívlastní 680 Kč Detail
 8.10.2018 2 dny Polopenze vlastnívlastní 680 Kč Detail
Adventní Štrasburk
LM
autobus -
Bez stravy
Program
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 2.12.2018 1 den Bez stravy autobusautobus 849 Kč LM Detail
Kemp Bungalovy Porto
starstarstar
vlastní -
Bez stravy, Dle programu
Karavan
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 1.10.2018 2 dny Dle programu vlastnívlastní 920 Kč Detail
 2.10.2018 2 dny Dle programu vlastnívlastní 920 Kč Detail
 3.10.2018 2 dny Dle programu vlastnívlastní 920 Kč Detail
Horizon Morgat
LM
starstarstar
vlastní -
Bez stravy
Apartmány
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 29.9.2018 8 dní Bez stravy vlastnívlastní 952 Kč LM Detail
 6.10.2018 8 dní Bez stravy vlastnívlastní 952 Kč LM Detail
 29.9.2018 8 dní Bez stravy vlastnívlastní 1 192 Kč LM Detail
Acqua Linda
LM
starstarstar
vlastní -
Bez stravy
Apartmány
Hodnocení:
4,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 6.10.2018 8 dní Bez stravy vlastnívlastní 1 010 Kč-20 % LM Detail
 13.10.2018 8 dní Bez stravy vlastnívlastní 1 010 Kč-20 % LM Detail
 29.9.2018 8 dní Bez stravy vlastnívlastní 1 020 Kč-25 % LM Detail
Hotel Atrakjata
starstarstar
vlastní -
Bez stravy, Snídaně
Hotel
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 29.10.2018 2 dny Snídaně vlastnívlastní 1 050 Kč Detail
 30.10.2018 2 dny Snídaně vlastnívlastní 1 050 Kč Detail
 31.10.2018 2 dny Snídaně vlastnívlastní 1 050 Kč Detail
Rezidence Domaine des Roches Jaunes
LM
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 29.9.2018 8 dní Bez stravy vlastnívlastní 1 120 Kč-20 % LM Detail
 6.10.2018 8 dní Bez stravy vlastnívlastní 1 120 Kč-20 % LM Detail
 13.10.2018 8 dní Bez stravy vlastnívlastní 1 120 Kč-20 % LM Detail
Odalys Fleur de Sel
LM
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 29.9.2018 8 dní Bez stravy vlastnívlastní 1 180 Kč-20 % LM Detail
 6.10.2018 8 dní Bez stravy vlastnívlastní 1 180 Kč-20 % LM Detail
 13.10.2018 8 dní Bez stravy vlastnívlastní 1 180 Kč-20 % LM Detail
Residence Benista
starstar
vlastní -
Bez stravy, Snídaně, Polopenze
Vlastní
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 1.10.2018 2 dny Snídaně vlastnívlastní 1 181 Kč Detail
 2.10.2018 2 dny Snídaně vlastnívlastní 1 181 Kč Detail
 3.10.2018 2 dny Snídaně vlastnívlastní 1 181 Kč Detail

další nabídky >