Itálie | Praha a Lovosice

Detail státu

Itálie Itálie - transparent

Nabízíme 5186 ubytovacích kapacit za cenu 323 Kč - 724 400 Kč.

Eva tour.cz, Dovolená first minute 2018 u moře, zájezdy na poslední chvíli, děti zdarma, děti se slevou, exotika, hory, lyže, dovolená pro seniory
České CKNěmecké CK
Rozšířené hledání
Senior
zájezdy
Poznávací
zájezdy
Okružní
plavby
Hory
lyže
Exotická
dovolená

Adventní
zájezd

DOPORUČUJEME využít slev především rodinám se 2 dětmi, aby si zájezd kupovaly co nejdříve, protože pokoje se 2 přistýlkami jsou v hotelech v omezeném počtu.

Nabízíme zájezdy od více než 300 cestovních kanceláří s odletem z ČR, Německa, Polska, Rakouska, Slovenska.
Naše ceny včetně slev jsou stejné, jako inzerují pořádající cestovní kanceláře.
Obrázky z ubytování a z fakultativních výletů z destinací od nás a našich klientů.

 

 

Destinace:

Temperament, víra a bohatá historie to charakterizuje Italskou republiku

Azurové moře, písčité i oblázkové pláže, vyhlášená lyžařská střediska, divoké řeky, tajemné laguny, okouzlující architektonické památky, výborné víno a jídlo, pohostinnost místních či káva nebo sportovní bouráky proslulé po celém světě. Taková je Itálie – klenot Středomoří.

Základní informace

Rozloha Itálie činí 301 230 km2. Počet obyvatel se pohybuje okolo 60 milionů. Itálie sousedí s Francií, Švýcarskem, Rakouskem a Slovinskem. Součástí země jsou další dva městské státy – Vatikán a San Marino. Oficiální měnou Itálie je Euro (1 Euro = 27 Kč) a oficiálním jazykem italština.

Přírodní podmínky

Součástí Itálie jsou Západní a Východní Alpy, jež v některých místech přesahují i 4 000 m n. m. Nejvyšší horou Itálie je Mont Blanc se 4 807 m n. m. Další přírodní pozoruhodností jsou také ledovcová jezera (např. Lago di Garda, Lago Maggiore, Lago di Como) a sopky, z nichž některé jsou dodnes aktivní (Vesuv, Etna).

Součástí Itálie je také nespočet ostrovů, přičemž mezi nejznámější patří Sardinie, Sicílie, Ischia, Capri a Elba, jež představují turisticky oblíbená a hojně vyhledávaná letoviska. Itálie je omývána Středozemním mořem, západ Sardinie pak mořem Sardským.

Místa, která stojí za návštěvu

Do Itálie ročně míří desítky milionů turistů z celého světa. Dovolená v Itálii je totiž ideální volbou pro zamilované páry, ale i rodiny s dětmi. Zřejmě každého v souvislosti s dovolenou v Itálii napadnou Benátky se svými pozoruhodnými vodními kanály a gondolami.

Za návštěvu jistě stojí také návštěva proslulých Pompejí, které leží asi 20 kilometrů jihovýchodně od Neapole, na úpatí sopky Vesuv, poblíž Neapolského zálivu. Pompeje jsou ukázkou umění, zvyků, zaměstnání a každodenního života Římanů. Pompeje nejvíce poznáte prostřednictvím některého z poznávacích zájezdů.

Zmínit musíme i město Milán, které je inspirací pro módní návrháře, ale i všechny milovníky luxusu. Milovníci tradiční literatury a architektonických krás by jistě neměli vynechat návštěvu Verony.

Ve městě Bologna se zase pro změnu dobře najíte – zdejší speciality jsou vyhlášené po celém světě. Milovníci umění nesmí minout Florencii, kde je k vidění nespočet muzejních unikátů (díla Caravaggia, Leonarda da Vinciho či Michelangela), ale i architektonických skvostů. A kdo nenavštívil Řím, jakoby v Itálii ani nebyl! Poznat zde můžete proslulé Koloseum, fontánu di Trevi, Španělské schody, Koloseum, Pantheon či Andělský hrad. A nedaleko Říma leží také nejmenší stát světa – Vatikán.

Svou návštěvou poctěte také chráněnou krajinnou oblast Cinque Terre s divokým skalnatým pobřežím a pobřežní krajinou, jež je zapsána na Seznamu světového přírodního a kulturního dědictví UNESCO. A protože je Itálie protkaná řadou jezer, nenechte si ujít prohlídku toho největšího – Lago di Garda. Jezero je ze všech stran obklopeno horami dosahujícími 2 000 m n. m. Dalšími jezery, v jejichž blízkosti tráví dovolenou řada turistů z celého světa, jsou například jezera Maggiore, Como nebo Lago di Corno. 

A pro milovníky zimních sportů máme opravdovou lahůdku, jíž jsou alpské Dolomity. Tato horská oblast patří díky své přírodě mezi nejkrásnější v zemi. K dispozici je zde také několik vyhlášených středisek (Bormio, Livino,Marileva,Alta Valtelina, Aprica, Sela Ronda) se sjezdovkami různých obtížností. Další vyhlášená střediska zimních sportů jsou pak rozeseta po celé Itálii (Livigno, Madona di Campilio, Sela Ronda).

Oblíbená letoviska a destinace

Bibione: Jedno z nejoblíbenějších letovisek benátského regionu, potažmo celé Itálie, nabízí osmikilometrovou stejnojmennou pláž, nad níž se tyčí majestátní maják.

Caorle: Oblíbené letovisko nacházející se zhruba 70 kilometrů od Benátek.

Kalábrie: Kraj na samém jihu Itálie nabízí dlouhé pobřeží, nedotčenou přírodu a perfektní podmínky pro vodní sporty a potápění. Turisté v Kalábrii jezdí nejčastěji do městečka Tropea, Capo Vaticano a Scilla.

Eraclea Mare: Ideální dovolenkové letovisko pro rodiny s dětmi, s krásnou písečnou pláží.

Kampánie: Také Kampánie se nachází na jihu Itálie, poblíž Neapole. Kampánie láká na své ostrovy, mezi něž patří oblíbená Ischia a luxusní Capri.

Lido di Jesolo: Jde o největší letovisko benátské oblasti s téměř patnáctikilometrovou písečnou pláží.

Lignano: Oblíbené letovisko naleznete při Maránské laguně asi 90 kilometrů od Benátek a Terstu.

Ligurie: Je součástí vyhlášené Italské riviéry táhnoucí se od francouzských hranic až po místo La Spezia. Součástí kraje je skalnaté pobřeží, nespočet větších či menších plážiček (vyhlášená Monterosso al Mare La Spezia) a řada starověkých památek (amfiteátr v Luni, divadlo ve Ventimigl).

Rimini: Největší přímořské letovisko v Itálii nabízí luxusní hotely u pláže (Riccione) i rodinné vilky a apartmány. Vyhlášenou atrakcí je zdejší první lázeňské středisko, otevřené přímo na pláži. Velmi oblíbené je též lázeňské letovisko Catolica nacházející se v bezprostřední blízkosti Rimini.

Rosolina Mare: Jedno z klidnějších letovisek severní Itálie, ideální pro rodinnou dovolenou.

Sardinie: Na ostrov, pro který je typické tyrkysové moře a perfektní podmínky pro potápění i horskou pěší turistiku, se dostanete letecky. Sardinie je rozdělena na několik oblastí (Alghero, Costa smeralda, Porto pino, Cala gonone, Costa rei), které nabízejí perfektní podmínky pro trávení letní dovolené.

Sicílie: Autonomní ostrov náležící k Itálii sdružuje několik dalších ostrovů a ostrůvků (např. Liparské ostrovy, ostrov Ustica). Na Sicílii naleznete mnoho památek (starobylé město Palermo, Taorminy, Syracusy, Normanský palác, Teatro Maximo nebo kostel San Cataldo), ale i krásné pláže (vyhlášená San Vito lo Capo).

Toskánsko: Je krajem střední Itálie, sousedícím s oblíbenou destinací Ligurie. Toskánsko je známé svou překrásnou přírodou, ale i řadou architektonických skvostů a památek (galerie Uffizi, most Ponte Vecchio nebo Šikmá věž v Pise).

CAMPANIA - Mezi známé ostrovy Neapolského zálivu patří termální ostrov Ischia,  ostrov Capri a ostrov Procida. Rádi Vám nabídneme obrázky z našich cest po Neapolském zálivu a snad Vám napomohou při výběru Vaší vysněné dovolené.

Obyvatelstvo, náboženství, zvyky a tradice 

92 % z celkového počtu obyvatel Itálie tvoří Italové, kteří se takřka z 90 % hlásí ke katolické církvi. Ta ovlivnila mnohé kulturní tradice a zvyky, které v Itálii přetrvaly i do dnešních dnů. Vánoce Italové začínají slavit již 17. prosince a s oslavami končí až na svátek Tří Králů. Velikonoce se pak nesou v duchu stolování a jehněčích hodů. Během těchto svátků jsou pochopitelně uzavřené obchody, ale třeba i některé státní instituce. Jídlu obecně Italové přikládají značný význam. Je pro ně společenskou událostí a příležitostí setkávání se s rodinnou a nejbližšími. Tradiční je zdejší siesta, začínající každý den přibližně v době oběda (od 12.30 do 15.30 hodin). Nutno zmínit, že od srpna mají Italové třítýdenní celonárodní dovolenou, kdy se stěhují za sluncem a mořem na jih (dražší ubytování, než například v červenci).

Počasí a podnebí

Počasí v Itálii je ovlivněno nejen subtropickým podnebným pásmem, ale též nadmořskou výškou. Teplotní rozdíly mezi jednotlivými částmi Itálie i destinacemi jsou proto poměrně velké.

Proč jet na dovolenou do Itálie?

Každý kus Itálie láká na něco jiného. Azurové moře, písčité pláže s mírným vstupem, jež jsou ideální zejména pro rodiny s dětmi, ale i okouzlující příroda v kontrastu s dokonalou architekturou, lyžařskými středisky, ale i typickým italským uměním, dělá z dovolené v Itálii jednu z nejatraktivnějších variant pro zimní i letní sezónu. Itálie je od České republiky vzdálená 922 kilometrů, doba letu z Prahy tedy činí přibližně 1 hodinu a 50 minut. Autobusem se na sever Itálie dostanete za zhruba 12 hodin. Itálie nabízí luxusní hotely u moře s oblíbenou stravou all inclusive pro náročné turisty, ale i cenově dostupné apartmány pro rodiny s dětmi.

DOPORUČENÍ  pro klienty, kteří cestují s nezletilými osobami a přitom nejsou jejich zákonnými zástupci:

Před odjezdem si opatřete souhlasné prohlášení zákonného zástupce nezletilého v italském nebo anglickém jazyce (vhodné je přiložit i fotokopii rodného listu nezletilého). Jedná se o preventivní opatření, které v mnoha případech zamezilo zbytečným komplikacím a usnadnilo cestování.

 

Na stránkách Ministerstva Zahraničních věcí (MZV) jsou k dispozici platné dokumenty pro cestování v Itálii: 

Výsledky hledání
Villaggio Scoglio della Galea
LM
starstarstarstar
letecky vlastní Praha
Polopenze, Plná penze, All inclusive
Hotel
Hodnocení:
5,1 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck

RECENZE -  hodnocení od paní Milady – červenec 2014, 2015– Itálie- Kalábrie- letovisko Capo Vaticano - Villaggio Scoglio della Galea

 

Datum Délka Strava Doprava Cena
 29.9.2018 4 dny Polopenze vlastnívlastní 3 693 Kč Detail
 30.9.2018 4 dny Polopenze vlastnívlastní 3 693 Kč Detail
 1.10.2018 4 dny Polopenze vlastnívlastní 3 693 Kč Detail
Villa Yachting
LM
FM
autobus vlastní -
Bez stravy
Apartmány
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 29.9.2018 8 dní Bez stravy vlastnívlastní 323 Kč LM Detail
 22.9.2018 8 dní Bez stravy vlastnívlastní 558 Kč LM Detail
 15.9.2018 8 dní Bez stravy vlastnívlastní 598 Kč LM Detail
Villaggio Faro Punta Stilo
vlastní -
Bez stravy, Polopenze, Polopenze s nápoji, Plná penze, Plná penze s nápoji
Komplex
Hodnocení:
5,2 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 15.9.2018 5 dní Bez stravy vlastnívlastní 398 Kč Detail
 8.9.2018 8 dní Bez stravy vlastnívlastní 698 Kč Detail
 15.9.2018 8 dní Bez stravy vlastnívlastní 698 Kč Detail
Carina
LM
autobus vlastní -
Bez stravy
Apartmány
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 9.9.2018 4 dny Bez stravy vlastnívlastní 460 Kč-6 % LM Detail
 12.9.2018 4 dny Bez stravy vlastnívlastní 460 Kč-6 % LM Detail
 13.9.2018 4 dny Bez stravy vlastnívlastní 460 Kč-6 % LM Detail
Villa Lucchese
LM
FM
autobus vlastní -
Bez stravy
Vila
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 29.9.2018 8 dní Bez stravy vlastnívlastní 498 Kč LM Detail
 15.9.2018 8 dní Bez stravy vlastnívlastní 798 Kč LM Detail
 22.9.2018 8 dní Bez stravy vlastnívlastní 798 Kč LM Detail
Furlan
LM
autobus vlastní -
Bez stravy
Apartmány
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 22.9.2018 8 dní Bez stravy vlastnívlastní 498 Kč LM Detail
 15.9.2018 8 dní Bez stravy vlastnívlastní 698 Kč LM Detail
 15.9.2018 8 dní Bez stravy vlastnívlastní 1 242 Kč Detail
Milla
autobus vlastní -
Bez stravy
Apartmány
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 8.9.2018 8 dní Bez stravy vlastnívlastní 545 Kč Detail
 8.9.2018 8 dní Bez stravy vlastnívlastní 590 Kč Detail
 1.9.2018 8 dní Bez stravy vlastnívlastní 727 Kč Detail
Settimo Cielo
autobus vlastní -
Bez stravy
Apartmány
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 1.9.2018 8 dní Bez stravy vlastnívlastní 576 Kč Detail
 8.9.2018 8 dní Bez stravy vlastnívlastní 576 Kč Detail
 15.9.2018 8 dní Bez stravy vlastnívlastní 576 Kč Detail
Rezidence Mediterraneo
LM
autobus vlastní -
Bez stravy, Večeře, Polopenze
Apartmány
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 8.9.2018 8 dní Bez stravy vlastnívlastní 582 Kč Detail
 1.9.2018 8 dní Bez stravy vlastnívlastní 1 158 Kč Detail
 8.9.2018 8 dní Bez stravy vlastnívlastní 1 158 Kč Detail
La Playa
LM
starstar
vlastní -
Bez stravy
Apartmány
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 15.9.2018 8 dní Bez stravy vlastnívlastní 590 Kč Detail
 22.9.2018 8 dní Bez stravy vlastnívlastní 590 Kč Detail
 8.9.2018 8 dní Bez stravy vlastnívlastní 790 Kč Detail

další nabídky >