Maroko | Praha a Lovosice

Detail státu

Maroko Maroko - transparent

Nabízíme 191 ubytovacích kapacit za cenu 9 887 Kč - 181 709 Kč.

Eva tour.cz, Dovolená first minute 2018 u moře, zájezdy na poslední chvíli, děti zdarma, děti se slevou, exotika, hory, lyže, dovolená pro seniory
České CKNěmecké CK
Rozšířené hledání
Senior
zájezdy
Poznávací
zájezdy
Okružní
plavby
Hory
lyže
Exotická
dovolená

Adventní
zájezd

DOPORUČUJEME využít slev především rodinám se 2 dětmi, aby si zájezd kupovaly co nejdříve, protože pokoje se 2 přistýlkami jsou v hotelech v omezeném počtu.

Nabízíme zájezdy od více než 300 cestovních kanceláří s odletem z ČR, Německa, Polska, Rakouska, Slovenska.
Naše ceny včetně slev jsou stejné, jako inzerují pořádající cestovní kanceláře.
Obrázky z ubytování a z fakultativních výletů z destinací od nás a našich klientů.

 

 

Destinace:

Dovolená Maroko zde v nejlevnějších nabídkách včetně last minute

 Maroko

Maroko se nachází na severozápadě Afriky a od Evropy ho dělí pouhých 15km v Gibraltarském průlivu. Maroko je vlastně Marocké království. Oficiální název zní Marocké královstí. Za vlády Hasana II. v 70.letech byla schválena ústava a tím se Maroko stalo konstituční monarchií.

Základní informace

Úřední jazyk: arabština, berberština a obchodní jazyk je francouzština. Maročané mluví směsí všech těchto 3 jazyků, takže Arabové někdy mají problém jim rozumět, avšak oni rozumí jim, protože ovládají čistou arabštinu. Hlavní město je Rabat - Salé (zde sídlí královská rodina). Měna je marocký dirham (MAD)= 100 centimů. Bankovky jsou v hodnotě 20, 50, 100 a 200 MAD (kurs je cca 1 USD = 8,2MAD, 1 EURO = 10,8MAD) 

Přírodní podmínky

Rozloha země je 446 550 km2. Západní část země omývá Atlantský oceán a ze severu  Středozemní moře (délka mořského pobřeží je 1835 km). Není zde jen poušť, ale i vysoké vrcholky Atlasu s nejvyšší horou Džabal Tubkal   (4 167m), kde se dá i lyžovat. Pozemní hranice činí 2018 km. Na východně je Alžírsko (1559 km), na jihu je Západní Sahara (443 km2) a na severu je španělská enkláva (Ceuta a Melila - 6,3 km2 + 9,6 km2).

Místa, která stojí za návštěvu:

Nejvýznamější města Maroka: Agadir, Casablanka, Marrakech, Rabat, Fes, Tanger, které vidíme na mapě Maroka

Výlet na Saharu nebo výlet do rezervace Massa nebo do královských měst MarakkéšFes

Obyvatelstvo a náboženství

Náboženství: především islám (95% obyvatel), evropský vliv (křesťanství - 4% obyvatel). Vstup do mešit je nemuslimům zakázán. Obyvatelstvo: tvoří ze 70ti % míšenci a Arabové a z 30 % místní obyvatelé Berbeři. Berbeři pochází ze sahary a jsou velmi činorodý a živý národ.

Vízum a vstupní formality

Pro informace o vstupních podmínkách do vámi vybrané destinace - vyberte světadíl - danou destinaci- Cestování – Dokumenty

Pro vstup do Maroka není potřeba vízum v případě, že cestující chce být v zemi do 90ti dnů. Pas musí mít minimální platnost 6měsíců od vstupu do země. Při vstupu do země musí cestující vyplnit tzv. Vstupní formulář., kde zapíše osobní údaje, dobu a místo pobytu. Na základě tohoto formuláře mu celník dá do pasu razítko  s číslem, pod kterým je cestující evidován v zemi. Po příjezdu do hotelu opět klient vyplní formulář , kde mimo osobních údajů, době pobytu  napíše i toto číslo. Celní úředník má právo si u přijíždějícího turisty ověřit finanční zajištění (cca 20 USD/os/den). Celní předpisy dovolují při příjezdu do země předměty osobní spotřeby a dále max 200g zpracovaného tabáku, max. 1l vína či jiný alkoholický nápoj, 1 balení parfému (max 150ml) a 1 balení toaletní vody (max. 250ml). Při odjezdu ze země se smí vyvézt max. 1000 MAD. Na letišti je směnárna, kde lze zbylý MAD vyměnit za jinou měnu nebo v bezcelní zóně je obchod s místním tradičním zbožím, kde lze platit Eurem, USD, ale i MAD. Zakázán je vývoz fauny, flóry či některých zkamenělin (do 10ks). 

Kulturní zvyky a tradice

Určitě doporučujeme návštěvu starých měst, jako je Fesa či Marakéš s tržišti s malými uličkami, kde místní řemeslníci tepají nejen suvenýry z cínu, prodejci nabízí krásné koberce. V Marakéši si nenechte ujít návštěvu hlavního náměstí, kde potkáte nejen kejklíře, prodejce, ale i spoustu turistů, kteří se snaží nasát atmosféru města.

Sport, relax

Relax  lze najít i hotelových komplexech nabízejících službu wellness & Spa. Vánek od oceánu Vás příjemně ochladí a je vhodný i pro vyznavače windsurfingu.

Počasí a podnebí v Maroku

Počasí v Maroku na severozápadě země je ovlivněno Středozemním mořem, kdy v Casablance nebo v Tangeru je v zimě průměrná teplota kolem 16°C a v létě kolem 28°C. Ve vnitrozemí například v Marakéši bývá mnohem větší teplo. V létě teploty mohou být až 40°C, v zimě kolem 20°C. V létě se může stát, že slunce je zahaleno oparem. Nejčastěji na jaře zde lze zažít pouštní větry ze Sahary  tzv.čergui, které způsobuje v poušti teplotní rozdíl mezi dnem a nocí. Vítr často přináší saharský písek nejen do letovisek, ale dokáže se dostat až na Kanárské ostrovy. Pobřeží u Atlantického oceánu nedosahuje takových teplot, protože je ochlazováno větry z oceánu. V zimě teploty na horách klesají až k - 20°C a sníh pokryje horské pahorky.

Proč se vydat na dovolenou právě do Maroka?

V hotelech je strava all inclusive u nichž jsou dlouhé písčité pláže. Komu nevadí chladnější oceán než moře, tak si koupání užije. Na tržištích mimo letovisek zažijete pravou africkou atmosféru venkova.

Ostatní užitečné informace:

Maročané jsou hrdý národ. Přívětivostí s nimi lépe vyjdete než arogancí. Chcete-li fotit místní obyvatele, je nutno je oslovit, zda je smíte vyfotit. Není dovoleno fotit (stejně jako v Tunisu) královský palác a stráže. Představitelem je Muhammad VI. Mladý král (nar. 1963) vystudoval vysokou školu na právnické univerzitě v Rabatu a působil u předsedy Evropské komise v Bruselu. Jeho snaha je likvidace chudoby a korupce.

V zemi dochází k velkým změnám. Především zde  došlo k velké elektrifikaci do všech koutů země, kde na většině míst je v zásuvce napětí 220V a zásuvky jsou stejné s naší zásuvkou. Můžete být překvapeni všudy přítomným satelitem na domech i ve vesnicích, kde se pasou ovce a kolem je jen strniště. Dále elektrifikací země je snaha, aby mladí lidé z vesnic neodcházeli do velkých měst za „lepším životem“. Tím, že nemají žádné zázemí (práci, ubytování), tak zde bohužel dochází k velké kriminalitě. Za pomoci státu (za dotované ceny) jsou zde stavěny nové domy, aby právě tito mladí lidé byli schopni začlenit se do nových podmínek. 

Dále zde došlo k výstavbě dálnic mezi největšími městy země. Na dálnicích se platí mýtné. Např. při cestě z Agadiru do Marakeše se za bus se hradí 100 MAD a za automobil 70 MAD.

Doprava: místní taxi (oranžová barva). Nástupní taxa je 5 MAD a od 20.00 hod - 06.00 hod účtuje přirážka 50%. Při přechodu silnice se oproti ČR přednost chodcům nedává.

Rady pro prožití dovolené v hotelu

Při ubytování v hotelu je nutno vyplnit ubytovací kartu a předat ne recepci se svým voucherem a pasem. Dostanete klíč nebo kartu od pokoje. Většinou jsou klienti ubytováni po 14 hodině. Při vstupu do pokoje vložte kartu (plastový aktivátor) do otvoru na dveřích a kartu tím projeďte a dveře se otevřou. Při vstupu do pokoje kartu vložte do otvoru na  zdi vedle dveří. Tímto úkonem začne fungovat vše na elektřinu (světlo, klimatizace zásuvky či TV). Vyjmutím  z otvoru vše přestane fungovat. Jestliže klíč budete nosit blízko mobilu, může se vám stát, že pokoj neodemknete. Je proto nutné zajít na recepci a kartu si nechat překódovat.

- jsme v jiném časovém pásmu - nutná změna času, posuňte si čas o 1hodinu zpět (v zimním období je posun o 2 hodiny zpět)

- po příjezdu doporučujeme směnit si eura či dolar na recepci, bance či směnárně

- pijte raději balenou vodu. Voda z vodovodu obsahuje minerály a látky, které náš organismus nemusí snést a vyvolá průjem.

- chraňte si své cennosti (peníze, osobní doklady,šperky, kreditní karty atd.) tím, že si je dáte do trezoru (v pokoji či na recepci a to za poplatek), který je k dispozici 24hodin. Krádeže jsou zde bohužel časté a to jak na pláži, tak i na trhu. Žádná CK ani hotel za vaše cennosti nezodpovídají !

- vstup do hotelové restaurace je vhodný v přiměřeném oblečení (ne v plavkách). Strava je zde rozmanitá a je to především jidlo ze zeleniny. Masa je zde málo.

- po dobu pobytu je možno kontaktovat delagáta a to buď telefonicky či na schůzce, kterou má ve vašem hotelu. Dále máte v hotelu k dispozici knihu či nástěnku, kde najdete potřebné informace.

- v každém hotelu je na recepci či v dosahu recepce ZDARMA WI - FI. Internet je většinou ve vyhrazené místnosti a to za poplatek. Není běžně dostupný na pokoji.

- v případě zdravotních problémů je zde možnost zavolat delegáta či kontaktovat recepci a zavolat hotelového lékaře. Před jeho příjezdem si připravte kartičku zdravotní pojišťovny a pas. Vyšetření musíte zaplatit hotově (cca 400-500 MAD) a to platí i pro případnou úhradu léků, byli-li vám předepsány. Léky si můžete vyzvednou v lékárně, která má většinou otevřeno ve všední den od 9.00 - 12.00 hod a od 15.00 - 18.00 hod. O víkendu mají otevřeno jen některé lékárny.

- v hotelech je zakázáno: donášení jídla na pokoj či mimo hotel. Vynášení ručníků mimo pokoj.

- fakultativní výlet - lze mít uhrazen již z ČR nebo si jej lze objednat u delegáta. Doporučujeme 2 variantu, protože  vám např. nemusí být po příjezdu dobře a za 2dny máte jet na vámi vybraný výlet a místo abyste se těšili, tak můžete mít obavy, že vám nebude ještě dobře. Platba je většinou v EURECH. Po odjetí výletu je vhodné dát průvodci i řidiči "bakšiš" a to dle uvážení (1 - 2 eura/os.). Můžete se setkat i tzv. "tip boxy" - krabičky na spropitné. Jelikož si zde tito lidé tolik nevydělávají, tak jim tato částka velmi pomůže.

- pohled lze koupit v obchodě za 10-20 MAD a známka do Evropy stojí cca 12 MAD. Pohled lze nechat na recepci.

- den před odletem je nutné překontrolovat informační tabuli či knihu, kde budou udány informace k odletu. Pokoj se většinou vyklízí do 12.00 hodin a ve většině hotelů je úschovna zavazadel (blízko recepce), kam si zavazadla můžete uschovat.

MAROCKÁ KUCHYNĚ

Polévka Harira - silný vývar s jehněčím a kuřecím masem,čočka, hrášek, rajčata, cibule, čerstvé bylinky, koriandr, šarán a skořice.  

Kuskus - kuskus se podává se zeleninou a většinou jehněčím masem

Tadžin - připravuje se a podává se v tradiční kameninové nádobě s kuželovitým víkem (Tadžin)

Pastilla - koláč s drobně nakrájeným drůbežím masem, vajíčko natvrdo, mandle, med

Seffa - sladký kuskus dochucený rozinkami, skořicí, mandlemi a květinovou vodou

Káb el-ghzal (gazelí rohy) - pečivo ve tvaru půlměsíce polité cukrovou polevou. Uvnitř je jemně kořeněná mandlová pasta.

M´hanša - koláč hadovitě stočený, posypaný skořicí a politý cukrovou polevou. Uvnitř je naplněný mandlemi.

Ataj - marocký čaj - marocká whiskey - silný zelený čaj s mátou. Většinou se nalévá z výšky V supermarketu lze zakoupit např. pod názvem "Moul Atäi - Al Atik - AUTHENTIQUE THÉ VERT EN FILAMENTS 1936".

 

 

 

 

Výsledky hledání
Club Al Moggar
LM
FM
starstarstar
letecky Praha, Katovice
Polopenze, Plná penze
Hotel
Hodnocení:
3,6 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 5.10.2018 9 dní Polopenze leteckyleteckyKatovice 9 887 Kč Detail
 21.9.2018 9 dní Polopenze leteckyleteckyKatovice 10 070 Kč Detail
 28.9.2018 9 dní Polopenze leteckyleteckyKatovice 10 071 Kč Detail
Omega
LM
FM
starstarstarstar
letecky Praha
Polopenze
Hotel
Hodnocení:
4,2 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 11.8.2018 8 dní Polopenze leteckyleteckyPraha 10 190 Kč-46 % LM Detail
 28.7.2018 8 dní Polopenze leteckyleteckyPraha 10 390 Kč-46 % LM Detail
 4.8.2018 8 dní Polopenze leteckyleteckyPraha 10 490 Kč-46 % LM Detail
Oudaya
FM
starstarstar
letecky Praha, Vídeň
Snídaně, Polopenze
Hotel
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 12.12.2018 8 dní Snídaně leteckyleteckyVídeň 10 807 Kč FM Detail
 9.1.2019 8 dní Snídaně leteckyleteckyVídeň 10 808 Kč FM Detail
 16.1.2019 8 dní Snídaně leteckyleteckyVídeň 10 808 Kč FM Detail
Hotel Anezi
LM
FM
starstarstarstar
letecky Praha, Katovice
Polopenze, All inclusive
Hotel
Hodnocení:
4,3 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 14.12.2018 8 dní Polopenze leteckyleteckyKatovice 11 093 Kč Detail
 7.12.2018 8 dní Polopenze leteckyleteckyKatovice 11 278 Kč Detail
 23.11.2018 8 dní Polopenze leteckyleteckyKatovice 11 867 Kč Detail
Magický jih
starstarstar
letecky Katovice
Dle programu
Program
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 7.12.2018 8 dní Dle programu leteckyleteckyKatovice 11 327 Kč Detail
 14.12.2018 8 dní Dle programu leteckyleteckyKatovice 11 512 Kč Detail
 23.11.2018 8 dní Dle programu leteckyleteckyKatovice 11 922 Kč Detail
Riad Yamsara
starstarstar
letecky Praha, Vídeň
Snídaně, Polopenze
Hotel
Hodnocení:
5,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 12.12.2018 8 dní Snídaně leteckyleteckyVídeň 11 677 Kč Detail
 9.1.2019 8 dní Snídaně leteckyleteckyVídeň 11 678 Kč Detail
 16.1.2019 8 dní Snídaně leteckyleteckyVídeň 11 678 Kč Detail
Královská města
starstarstar
letecky Katovice
Polopenze
Program
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 7.12.2018 8 dní Polopenze leteckyleteckyKatovice 11 752 Kč Detail
 14.12.2018 8 dní Polopenze leteckyleteckyKatovice 11 925 Kč Detail
 23.11.2018 8 dní Polopenze leteckyleteckyKatovice 12 104 Kč Detail
Riad La Rose Du Desert
starstarstar
letecky Praha, Vídeň
Snídaně
Hotel
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 12.12.2018 8 dní Snídaně leteckyleteckyVídeň 11 917 Kč Detail
 9.1.2019 8 dní Snídaně leteckyleteckyVídeň 11 918 Kč Detail
 23.1.2019 8 dní Snídaně leteckyleteckyVídeň 11 918 Kč Detail
Riad Irene
starstarstarstar
letecky Praha, Vídeň
Snídaně, Polopenze
Hotel
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 12.12.2018 8 dní Snídaně leteckyleteckyVídeň 11 939 Kč Detail
 9.1.2019 8 dní Snídaně leteckyleteckyVídeň 11 940 Kč Detail
 16.1.2019 8 dní Snídaně leteckyleteckyVídeň 11 940 Kč Detail
Riad Nerja
starstarstarstar
letecky Praha, Vídeň
Snídaně, Polopenze
Hotel
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 9.1.2019 8 dní Snídaně leteckyleteckyVídeň 11 940 Kč Detail
 16.1.2019 8 dní Snídaně leteckyleteckyVídeň 11 940 Kč Detail
 23.1.2019 8 dní Snídaně leteckyleteckyVídeň 11 940 Kč Detail

další nabídky >