Německo | Praha a Lovosice

Detail státu

Německo Německo - transparent

Nabízíme 304 ubytovacích kapacit za cenu 260 Kč - 54 231 Kč.

Eva tour.cz, Dovolená first minute 2018 u moře, zájezdy na poslední chvíli, děti zdarma, děti se slevou, exotika, hory, lyže, dovolená pro seniory
Rozšířené hledání

Destinace:

Země piva a akurátnosti - Spoková republika Německo

Dovolená v Německu je ideální pro milovníky aktivního trávení volného času, cyklisty, vyznavače zimních sportů, ale také pro všechny ty, jež se rádi nechají hýčkat v termálních lázních nebo aquaparcích. Ať už spadáte do kterékoli skupiny, vyměňte exotické dovolené za dovolenou v Německu a budete příjemně překvapení!

Základní informace

Rozloha Německa činí 357 023 km². Počet obyvatel se podle posledního sčítání lidu pohybuje okolo čísla 81 000 000. Sousedy Německa jsou na západě Francie, Lucembursko, Belgie a Nizozemsko. Na severu se jedná o Dánsko, na východě Německo sousedí s Polskem, na jihu se Švýcarskem a na jihovýchodě s Českou republikou a Rakouskem. Německo je rozděleno na 16 spolkových zemí, z nichž každá může turistům nabídnout něco jiného. Oficiální měnou Německa je Euro (1 Euro = 27 Kč), oficiálním jazykem němčina.

Přírodní podmínky

Německo můžeme členit do čtyř velkých geografických oblastí: Severoněmecká nížina, široké pásmo Středoněmecké vysočiny, Bavorská plošina a úzký lem výběžků Alp podél rakouských hranic. Pobřeží Německa omývá Baltské a Severní moře, jež zde během let vytvořilo nespočet písčitých i kamenitých pláží. Za zmínku stojí například pláže v St. Peter Ordingu (nejširší pláž v Německu), na ostrově Sylt (nejdelší pláž Německa), ale třeba i v Schönbergu nebo na ostrově Helgoland, kde je údajně to nejčistší přímořské ovzduší v celé zemi.

Ale nejen pláže zaujímají vodní plochy v Německu. Velké oblibě se těší také zdejší jezera, jichž je tu neuvěřitelné množství. Řada německých jezer je převážně ledovcového původu, množství je také pozůstatkem tektonické činnosti. Nejvíce jezer naleznete na severu a na jihu (například známé Bodamské jezero, o které se Německo dělí s Rakouskem a Švýcarskem). Pro rodinnou dovolenou je ideální návštěva jezera Senftenberger See, ohodnoceného celosvětově známou Modrou vlajkou, jež nabízí perfektní podmínky pro koupání, vodní sporty, ale i pohodovou rekreaci.  Největším jezerem, ležícím plně na Německém území, je jezero Müritz v Meklenburské jezerní plošině. Východ Německa je potom spojen s velkými jezery, jež se nachází v zatopených hnědouhelných dolech (třeba turisty oblíbené jezero Berzdorfer See).

V souvislosti s plážemi v Německu jsme zmínili také několik ostrovů, jež k Německu náleží. V Severním moři se jedná o souostroví Severofríské ostrovy a Východofríské ostrovy, na východě pak narazíme na ostrovy bariérové. Mezi největší německé ostrovy v Baltském moři patří Fehmarn, Poel, Hiddensee, Rujána nebo ostrov Usedom. Ostrovy jsou ovšem součástí také již zmíněného Bodamského jezera (např. ostrovy Reichenau, Mainau a Lindau).

Místa, která stojí za návštěvu

Německo je rozlehlá země nabízející návštěvníkům nespočet možností pro aktivní či pasivní trávení volného času a dovolených. Pro rodiny s dětmi doporučujeme návštěvu Norimberku a zábavního parku Playmobil. Vynechat ovšem nesmíme ani proslulý Legoland v Německu, zábavní Europa Park a Phantasialand v Brühlu u Kolína nad Rýnem, který patří ke špičce mezi zábavními parky a zároveň je jedním z patnácti nejnavštěvovanějších zábavních parků v Evropě. Na seznamu UNESCO v současné době naleznete na 30 německých památek (např. katedrála Panny Marie v Cáchách, zámek Neuschwanstein, město Heidelberg, vinařské středisko Rüdesheim, památník Walhalla v Bavorsku či Moderní berlínské stavby).

Za zimními sporty i relaxací můžete vyrazit do zdejších Alp. Zřejmě tou nejoblíbenější oblastí je Berchtesgaden, kde naleznete termální prameny, solné doly, ale také proslulou Hitlerovu pevnost Orlí hnízdo. Řada cestovních kanceláří a agentur také pořádá pravidelné zájezdy na Bavorské hrady a zámky v Údolí řeky Rýna a Mosely. Velmi oblíbené jsou také romantické plavby lodí na trase Děčín-Drážďany nebo návštěva proslulého autosalonu v Lipsku.

Za zmínku stojí město Bad Tölz s termálním aquaparkem Alpamare, nabízejícím koupání v jódové vodě, nebo město Erding, kde můžete navštívit termální aquapark.Dovolená s dětmi je pak dokonalým synonymem pro berlínský Tropical Island – malý exotický ráj v samotném srdci Německa. Na krásné termální lázně narazíte také v Mnichově a přilehlých městečkách, kde k návštěvě vybízejí termální lázně Bad Füssing, Amberg i aquapark Kurfiřtské lázně.

Na své si zde ovšem přijdou také milovníci treku a cyklistiky. Německo nabízí na 200 cyklostezek a nespočet pěších stezek (např. 400 km dlouhá stezka Goldsteig, sportovní stezka pro Nordic Walking v Ruhpoldingu nebo hřebenová stezka v Allgäuských Alpách).

Zdolávat ovšem můžete i zdejší řeky. Nafukovací čluny nebo pádlování ve stoje si užijete v alpském regionu Tegernsee-Schliersee, jízdu na voru úzkým údolím divokého Rodachu v přírodním parku Frankenwald a odpočinková plavba na vás čeká v „bavorském mořiChiemsee.

Oblíbená letoviska a destinace

Berchtesgaden: Berchtesgaden Land leží v nejjižnější části Bavorska. V jeho bezprostřední blízkosti se nachází již zmíněný Obersalzberg s vyhlášeným Orlím hnízdem. Za návštěvu stojí zdejší přírodní park s jezerem Königsee nebo solné prameny v Bad Reichenhall.

Mnichov: Kdo nikdy nebyl na proslulém Octoberfestu, měl by to urychleně napravit! Jedinečný festival piva a dobrého jídla nadchne všechny bez rozdílu. Mnichov ale nabízí mnohem více než jen oslavy piva. Velmi oblíbené jsou také německé adventní zájezdy, jež zahrnují nejen Mnichov, ale také Drážďany či městečko Řezno.

Garmisch Partenkirchen: Je nejvýznamnějším lyžařským a turistickým střediskem v Německu. Město získalo status klimatických lázní. To díky zdejšímu ovzduší i malebné přírodě kolem. Kromě významných lyžařských středisek zde můžete navštívit bavorský zámek Linderhof nebo klášter Ettal, zapsaný na seznamu UNESCO.

Spitzingsee: Dovolená pro rodiny s dětmi je příhodná pro letovisko Spitzingsee. Oblíbené středisko zimních sportů má ovšem i během léta co nabídnout. Soustavy jezer s vodními sporty, horská turistika nebo tradiční venkovské kultury – to vše se mísí v městečku Spitzingsee.

Sudelfeld: Vyniká svou tradiční kulturou, ale i kvalitními lyžařskými středisky. V zimě se zde můžete oddávat zimním sportům, v létě pak cyklistice, horské turistice nebo raftu. Překrásné stezky okolo řeky Inn lákají k celodenním výletům i romantickým procházkám.

Obyvatelstvo, náboženství, zvyky a tradice

Nejpočetnější skupinu tvoří Němci, kteří jsou ze 46,5 % protestanté. Němci si vysoce cení tradice a zvyků. Mnohé z nich mají jen lokální význam nebo se váží k činnosti všudypřítomných klubů. Narazit zde můžete na střelecké kluby či kluby chovatelů. Dlouhá a bohatá tradice je v Německu spojována také se sborovým zpěvem.

Počasí a podnebí

Počasí v Německu je ovlivněno mírným pásem a Golfským proudem. Celoročně zde proto převažují příznivé teploty. Ty se pochopitelně liší dle konkrétního regionu, ale především nadmořské výšky.

Proč se vydat na dovolenou do Německa

Jen kousek za našimi hranicemi naleznete to, co Česku chybí – luxusní lyžařská střediska, vyhlášené termální lázně, bavorskou architekturu, ale i moře, jež v některých místech ne náhodou připomíná evropský Karibik. To vše pouze několik kilometrů od hranic ČR. Zdejší adventní trhy jsou jedny z nejkrásnějších v celé Evropě. Přijeďte se přesvědčit prostřednictvím pravidelně pořádaných adventních či poznávacích zájezdů!

Výsledky hledání
Advent v Drážďanech
autobus -
Bez stravy
Program
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 1.12.2018 1 den Bez stravy autobusautobus 260 Kč Detail
 8.12.2018 1 den Bez stravy autobusautobus 260 Kč Detail
 15.12.2018 1 den Bez stravy autobusautobus 260 Kč Detail
Adventní Drážďany
LM
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 2.12.2018 1 den Bez stravy autobusautobus 349 Kč LM Detail
 14.12.2018 1 den Bez stravy autobusautobus 349 Kč LM Detail
 16.12.2018 1 den Bez stravy autobusautobus 349 Kč LM Detail
Adventní Drážďany
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 30.11.2018 1 den Bez stravy autobusautobus 399 Kč Detail
 4.12.2018 1 den Bez stravy autobusautobus 399 Kč Detail
 5.12.2018 1 den Bez stravy autobusautobus 399 Kč Detail
Drážďany a zámek Moritzburg - jednodenní
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 28.9.2018 1 den Bez stravy autobusautobus 420 Kč-5 % Detail
Adventní Drážďany
autobus -
Bez stravy
Program
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 22.12.2018 1 den Bez stravy autobusautobus 470 Kč-15 % Detail
 24.11.2018 1 den Bez stravy autobusautobus 490 Kč Detail
 15.12.2018 1 den Bez stravy autobusautobus 490 Kč Detail
Marienberg - za nákupy + aquapark
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 24.11.2018 1 den Bez stravy autobusautobus 470 Kč Detail
Apartmánový dům Rottalblick
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 4.11.2018 2 dny Bez stravy vlastnívlastní 490 Kč Detail
 5.11.2018 2 dny Bez stravy vlastnívlastní 490 Kč Detail
 6.11.2018 2 dny Bez stravy vlastnívlastní 490 Kč Detail
Výprodej v Drážďanech - Heidenau
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 30.11.2018 1 den Bez stravy autobusautobus 490 Kč Detail
Seiffen
star
autobus -
Bez stravy
Vlastní
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 15.12.2018 1 den Bez stravy autobusautobus 490 Kč Detail
Adventní Norimberk
LM
autobus -
Bez stravy
Program
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 9.12.2018 1 den Bez stravy autobusautobus 499 Kč LM Detail
 16.12.2018 1 den Bez stravy autobusautobus 499 Kč LM Detail
 21.12.2018 1 den Bez stravy autobusautobus 499 Kč LM Detail

další nabídky >