Rakousko | Praha a Lovosice

Detail státu

Rakousko Rakousko - transparent

Nabízíme 1955 ubytovacích kapacit za cenu 299 Kč - 163 590 Kč.

Eva tour.cz, Dovolená first minute 2018 u moře, zájezdy na poslední chvíli, děti zdarma, děti se slevou, exotika, hory, lyže, dovolená pro seniory
Rozšířené hledání

Destinace:

V rytmu valčíku Na modrém Dunaji pod Alpskými štíty

Rakousko – to nejsou jenom pořádné lyžovačky a Jagatee na sjezdovkách. Náš jižní soused nabízí mnohem víc. Nejen průzračná jezera a perfektně upravené horské stezky, také luxusní golfové resorty, termální lázně nebo historické zajímavosti – to všechno a mnohem více zažijete na nezapomenutelné dovolené v Rakousku!

Základní informace

Rozloha Rakouska činí 83 870,95 km2. Počet obyvatel se podle posledního sčítání lidu pohybuje okolo čísla 8 500 000. Rakousko na západě sousedí s Lichtenštejnskem a Švýcarskem, na jihu s Itálií a Slovinskem, na východě s Maďarskem a Slovenskem a na severu s Českou republikou a Německem. Rakousko se skládá z 9 spolkových zemí a jeho oficiální měnou je Euro (1 Euro = 27 Kč). Úředním jazykem Rakouska je němčina.

Přírodní podmínky

Dvě třetiny Rakouska tvoří hory. Od západu po východ se táhnou tři horská pásma (Východní Alpy, Český masiv, Západní Karpaty), přičemž jejich vrcholky dosahují mnohdy výšky nad 3 000 m n. m. Nejvyšší horou Rakouska je Grossglockner s 3797 m, které svou výškou na paty šlape hora Wildspitze s 3774 m. Třetí největší horou Rakouska je Weisskugel s 3738 metry.

Kromě hor, jež zaujímají zhruba 60 % celé plochy Rakouska, stojí za zmínku také zdejší jezera. Největším jezerem Rakouska je mělké stepní Neziderské jezero v Burgenlandu, které ale částečně zasahuje také do Maďarska. Překrásné je také podhorské jezero Attersee a jezero Traunsee, nacházející se v Horních Rakousech. Z turistického hlediska jsou zřejmě nejvýznamnější Korutanská jezera a oblast Salzkammergut nebo jezera Mondsee a Wolfgangsee na hranicích Salcburska a Horních Rakous.Velký význam mají v Rakousku také zdejší řeky. Mezi největší a nejvýznamnější patří řeka Inn, jež odvodňuje většinu Tyrolska, nebo řeky Velký a Malý Mühl, Rodl, Aist, Kamp, Schmida a Rußbach, jež naleznete u severovýchodních hranic.

Místa, která stojí za návštěvu

Ať už jste se rozhodli pro dovolenou v Rakousku, nebo tudy pouze projíždíte, existuje hned několik míst, která zkrátka musíte vidět. Milovníci historických památek jistě ocení bývalý císařský palác Hofburg ve Vídni. V současnosti v něm sídlí rakouský prezident, je zde jezdecká škola i mnoho dalšího.

Ovšem Vídeň nabízí spoustu dalších skvostů, mezi něž patří například také Zámek Schönbrunn s historickým muzeem, proslulá radnice Burgtheater, Hofburg, Hundertwasserovy domy, překrásná katedrála sv. Štěpána, ale i hojně navštěvovaná Vídeňská opera. Není se proto čemu divit, že poznávací zájezdy do Vídně jsou mezi turisty tolik oblíbené. Milovníci romantických plaveb po Dunaji by neměli vynechat malebná historická městečka horního Rakouska, jež na návštěvníky dýchají svou jedinečnou atmosférou.

Od památek a muzeí se přesuneme k přírodním skvostům, jichž je v Rakousku požehnaně. Největší ledová jeskyně Rakouska Eisriesenwelt ukrývá majestátný ledovec a vodopád, který působí tak trochu jako z jiného světa. Za návštěvu stojí také národní park Vysoké Taury s vodopádem Umbalfalle a ledovcem Unterer Keesboden. Řada turistů míří do zdejších lázní Laa an der Thaya, Bad Ischl nebo Bad Gastein, kde načerpají novou energii i inspiraci. Krásné jsou také zdejší Krimmelské vodopády s udržovanou turistickou stezkou. Za návštěvu jistě stojí také Kittenberské a Tullnské zahrady, jež jsou označovány za nejkrásnější zahrady celého Rakouska. Zarputilí vinaři by neměli minout dolnorakouské vinice poblíž městečka Langenlois, které jsou obsypané lahodnými hrozny.

Za zmínku jistě stojí Mozartovo město Salzburg s množstvím překrásných památek, z nichž některé jsou součástí světového dědictví UNESCO. Za odpočinkem a relaxací se můžete vydat do solných lázní Heiltherme Bad Vigaun s nádherným výhledem na panorama hor a nespočtem tematických procedur. A u soli ještě chvíli zůstaneme. Pokud si chcete prohlédnout nejstarší solné doly v Evropě, vydejte se na prohlídku kouzelného městečkaHallstatt, kde na vás čeká panoramatická lanovka ústící přímo v nejstarších solných dolech.

Na závěr jsme si nechali opravdovou lahůdku. Tou je největší povrchová žíla ametystu na světě, kterou můžete společně s expozicí obdivovat v dolnorakouském Maissau.

Oblíbená letoviska a destinace

Štýrsko: Jih Rakouska ne náhodou připomíná slunné kopce italského Toskánka. Centrem všeho dění je město Graz, kde naleznete směsici architektonických stylů od gotiky až po secesi. V zimě doporučujeme navštívit rodinné lyžařské středisko Ramsau am Dachstein nebo středisko Schladming.

Korutany: Romantika všude, kam se podíváte. Takové jsou Korutany. Horské vesničky, romantické zámky a starověká města dělají z tohoto místa cíl mnohých cestovatelů. Za návštěvu jistě stojí jezera Wörthersee, Millstättersee a Weißensee i nejvyšší hora Rakouska Großglockner. Milovníci zimních sportů si jistě zamilují středisko Bad Kleinkirchheim, které jedinečným způsobem kombinuje vynikající podmínky k lyžování s lázeňskou tradicí.

Tyrolsko: Lyžařský ráj i ideální místo pro pěší turistiku. Obdivovat můžete typickou alpskou zemi, ale i vyhlášená lyžařská střediska Zillertal, Ischgl, Stubaital, Mittersill, Matrei, Pitztal, Stubai, Hintertux, Zillertalarena a Brixental nebo nedotčenou přírodu, jež je pro Tyrolsko typická. Zúčastnit se můžete také světového poháru v lyžování na sjezdovce Hahnenkamm v Kitzbühlu.

Vídeň: Kdo nenavštívil vánoční trhy ve Vídni, jako by nebyl! Jedno z nejkrásnějších a nejoblíbenějších měst Evropy vás dostane nejen během zimních měsíců, ale i kdykoli během roku. Navštívit zde můžete přírodovědné muzeum, pomník Marie Terezie, kunsthistorické muzeum, radnici Burgtheater, Hofburg, Hundertwasserovy domy, katedrálu sv. Štěpána, okouzlující Vídeňskou operu, ale i další muzejní památky, zalesněné kopce Leopoldsberg a habsburské zámky.

Salzburg: Město je obklopeno sametovými kopci a lesknoucími se jezírky. Historické centrum města je od roku 1996 součástí světového kulturního dědictví UNESCO. Za návštěvu jistě stojí lázeňská a lyžařská střediska Bad Gastein, Bad Hofgastein, Kaprun ‑ Zell am See, Lungau / St. MichaelMauterndorf, Saalbach ‑ Leogang ‑ Hinterglem ‑ Fieberbrunn, ale i zdejší Solná komora.

Horní Rakousko: Hornorakouské město Linz láká svými jezery, ale i výbornou kuchyní. Pro milovníky horských túr je zde připraveno nespočet lanovek vedoucích na ta nejméně přístupná místa v celém Rakousku. Za návštěvu jistě stojí nejstarší z nich, jež vede na horu Schafberg. Neméně zajímavá jsou ovšem také střediska Dachstein West, Bad Goisern, Bad Ischl, Gosau nebo Hinterstoder.

Obyvatelstvo, náboženství, zvyky a tradice

64,1 % obyvatelstva Rakouska náleží k Římskokatolické církvi, což se promítá i do zdejších tradic a zvyků. Mezi ty moderní patří například každoroční průvod čertů (Krampusové) a Percht (ženy převlečené za čarodějnice) v listopadu, únoru a na konci Masopustu, nebo tradiční vánoční trhy nazývané Christkindlmärkte. Ale dost bylo vánočních tradic, pojďme se podívat na ty ostatní. Třeba takové vyhánění krav na letní pastviny a jejich shánění zpět do údolí je jednou z nejživějších tradic, které se v Rakousku udržely.

Počasí a podnebí

Počasí v Rakousku je ovlivněno oceánským a kontinentálním klimatem. Proto jsou zde mrazivé zimy a horká léta s celoročně nízkými srážkami.

Proč se vydat na dovolenou do Rakouska

Zhruba hodinu od našich hranic se rozprostírá svět třpytivých jezer, bohatých vinic, horských masivů a historických památek. Velmi oblíbené jsou rakouské adventní zájezdy nebo cenově dostupné ubytování na horách s polopenzí. Okouzlující panoramata, luxusní ubytování na horách i v bezprostřední blízkosti horských říček, tradiční rakouská pohostinnost i gurmánské speciality dělají z Rakouska ideální destinaci pro letní či zimní dovolenou.

Výsledky hledání
Adventní Vídeň
LM
autobus -
Bez stravy
Program
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 5.12.2018 1 den Bez stravy autobusautobus 299 Kč LM Detail
 7.12.2018 1 den Bez stravy autobusautobus 299 Kč LM Detail
 21.12.2018 1 den Bez stravy autobusautobus 299 Kč LM Detail
Laura
FM
vlastní -
Bez stravy
Apartmány
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 4.10.2018 3 dny Bez stravy vlastnívlastní 366 Kč FM Detail
 20.9.2018 4 dny Bez stravy vlastnívlastní 537 Kč FM Detail
 27.9.2018 4 dny Bez stravy vlastnívlastní 537 Kč FM Detail
Datum Délka Strava Doprava Cena
 6.12.2018 1 den Bez stravy autobusautobus 379 Kč LM Detail
 14.12.2018 1 den Bez stravy autobusautobus 379 Kč LM Detail
 20.12.2018 1 den Bez stravy autobusautobus 379 Kč LM Detail
Kouzlo adventní Vídně
autobus -
Bez stravy
Program
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 30.11.2018 1 den Bez stravy autobusautobus 390 Kč Detail
 9.12.2018 1 den Bez stravy autobusautobus 390 Kč Detail
Dolním Rakouskem na šlapací drezíně
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 23.9.2018 1 den Bez stravy autobusautobus 390 Kč Detail
Adventní Vídeň
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 25.11.2018 1 den Bez stravy autobusautobus 390 Kč Detail
 1.12.2018 1 den Bez stravy autobusautobus 390 Kč Detail
 8.12.2018 1 den Bez stravy autobusautobus 390 Kč Detail
Adventní průvod čertů v Retzu
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 8.12.2018 1 den Bez stravy autobusautobus 400 Kč-20 % Detail
Čerti v Retz
autobus -
Bez stravy
Vlastní
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 8.12.2018 1 den Bez stravy autobusautobus 400 Kč Detail
Do Vídně k moři
autobus -
Bez stravy
Vlastní
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 20.10.2018 1 den Bez stravy autobusautobus 410 Kč Detail
Předvánoční Vídeň
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 17.11.2018 1 den Bez stravy autobusautobus 410 Kč Detail
 24.11.2018 1 den Bez stravy autobusautobus 410 Kč Detail
 1.12.2018 1 den Bez stravy autobusautobus 410 Kč Detail

další nabídky >