Řecko | Praha a Lovosice

Detail státu

Řecko Řecko - transparent

Nabízíme 1331 ubytovacích kapacit za cenu 1 258 Kč - 268 250 Kč.

Eva tour.cz, Dovolená first minute 2018 u moře, zájezdy na poslední chvíli, děti zdarma, děti se slevou, exotika, hory, lyže, dovolená pro seniory
Rozšířené hledání

Destinace:

Antická pohoda na každém kroku – to je Řecko

Řecko patří mezi jedno z nejoblíbenějších dovolenkových letovisek. Nespočet památek, stejně jako luxusní resorty, překrásné pláže a okouzlující scenérie dělají z této destinace jednu z nejvyhledávanějších vůbec. Víte, čím Řecko dostane také vás?

Základní informace

Rozloha Řecka činí 131 940 km². Počet obyvatel se pohybuje okolo 11 milionů. Řecko sousedí s Albánií, Makedonií, Bulharskem a Tureckem. Součástí Řecka jsou rozsáhlé pevninské části na jižním konci Balkánu a Peloponéského poloostrova. K Řecku ovšem náleží také přes 3000 ostrovů včetně známé Kréty, Rhodu, Samosu, Skiathosu, Karpathosu, Alonissosu, Chiosu, Iosu, Ithaky, Kalymnosu, Euboie či Kykladů. Oficiální měnou Řecka je Euro (1 Euro = 27 Kč kurz daný pro rok 2016) a úředním jazykem řečtina.

Přírodní podmínky

Zhruba 80 % Řecka je tvořeno horami nebo kopci, což jej řadí k nejhornatějším zemím Evropy. Nejvyšším bodem země je hora Mytikas o výšce 2 919 m n. m. Celková délka pobřeží činí 15 021 km, přičemž Řecko omývá Egejské, Jónské, Thrácké, Středozemní a Libyjské moře.

 

Dokumenty a vstupní formality

Informace o vstupních podmínkách do vámi vybrané destinace najdete zde nebo na stránkách MZ České republiky

Místa, která stojí za návštěvu

Jako první začneme pevninským Řeckem, kde leží hlavní město Athény s řadou historických a kulturních památek (např. Parthenon, divadlo Dionýsovo nebo divadlo Herodota Attika, Muzeum Akropole). Za návštěvu jistě stojí také druhé největší řecké město Soluň s významným Soluňským přístavem, Židovským muzeem nebo Aristotelovým náměstím. Velmi oblíbené jsou též poznávací zájezdy do Delfy a městečka Meteora.

K návštěvě můžeme doporučit i poloostrov Peloponés se starověkým městem Korint a Korintským průplavem. Olympii by si naopak neměli nechat ujít milovníci sportu a zejména olympijských her, které se zde zrodily. Za zmínku jistě stojí i starobylé město Mykény, které by měl navštívit každý milovník historie.

Z ostrovních zajímavostí můžeme doporučit paláce Knóssos na Krétě nebo středověké pamětihodnosti ve městě Rhodos. A u ostrovních skvostů ještě chvíli zůstaneme. Chcete-li zjistit, jak vypadal prapůvodní život v Řecku, navštivte vyhlášený ostrov Santorini se sněhobílými domky, z jehož západní strany je údajně vidět nejkrásnější západ slunce v celé Evropě.

Z přírodních zajímavostí můžeme k návštěvě doporučit pláž Navagio (pláž ztroskotání) na ostrově Zakynthos, kde můžete narazit i na ohrožený druh želv karet či hravé delfíny. Za návštěvu jistě stojí také zdejší jeskyně (Damianisovy jeskyně, jeskyně Keri, jeskyně Karoucha nebo Modré jeskyně na již zmíněném ostrově Zakynthos či Korfu).

Oblíbená letoviska a destinace

Kréta: Největší ostrov Řecka oplývá svou rozmanitostí, překrásnými oblázkovými i písečnými plážemi (nejkrásnější Elafonissi, Falasarna, Frangokastello), ale i řadou památek, které jsou soustředěny zejména do centra Heraklionu. Mezi nejoblíbenější letoviska na Krétě patří Bali, Rethymno a na jihu jde o městečko Paleochora.

Rhodos: Někdy též nazýván „ostrov růží“ je největší z Dodekanéských ostrovů. Ostrov leží mezi pevninským Řeckem a Tureckem a nabízí nespočet krásných pláží (nejkrásnější Afandou, Agathi, Anthony Quinn) i perfektní podmínky pro vodní sporty. Turisté nejčastěji jezdí do letovisek Faliraki a Kolymbia.

Korfu: Jeden z nejzelenějších ostrovů Řecka leží nedaleko řeckého, albánského a italského pobřeží. Překrásné pláže (Avlaki, Arkoudilas, Bataria), ale i olivové a cypřišové háje lákají k návštěvě každoročně tisíce turistů. Mezi oblíbená letoviska patří Agios Stefanos , Sidari a Barbati. Nejvíce navštěvovaným místem na ostrově je kromě hlavního města okouzlující zátoka Paleokastritsa, jež představuje jeden z nejkrásnějších klenotů celého ostrovního Řecka.

Lefkada: Okouzlující příroda a podmanivé vrcholky hor dělají z Lefkady jeden z nejoblíbenějších řeckých ostrovů. Na Lefkadě se navíc nacházejí ty nejkrásnější řecké pláže (Porto Katsiki, Egremni, Pefkoulia). V naší nabídce nejvíce turisté nejčastěji jezdí do letovisek Vassiliki a Agios Nikitas.

Kefalonia: Největší Jónský ostrov se nachází západně od pevninského Řecka a nabízí to pravé Řecko bez typického zástupu turistů. Severní pobřeží ostrova je spíše členité a plné převážně oblázkových pláží. Jih naopak uchvátí milovníky písečných pláží. Mezi nejvyhlášenější letoviska Kefalonie patří Lixouri a osada XI.

Zakynthos: Tento ostrov láká na překrásné pláže (vyhlášená Laganas), ale i výlety po okolí. Nenavštívit zátoku Navagio by byl hřích! Turisté nejčastěji jezdí do letoviska Laganas a Tsilivi.

Kos: Ostrov naleznete v jihovýchodní části Egejského moře, jižně od ostrova Kalymnos a severně od ostrova Nisyros. Kos je vzdálen zhruba 3 námořní míle od Turecka a nabízí nejen tradiční architekturu, ale i okouzlující pláže (Mastichari, Kardamena, Kefalos). Oblíbená jsou letoviska Lambi a Marmari.

Peloponés: Ostrov je oblíbený pro své vyhlášené písečné pláže a památky, jichž je zde opravdu nespočet. Turisté nejčastěji míří do letovisek Tolo, Thassos, Limenaria a Potos.

Lesbos: Ostrov leží v Severoegejském souostroví pouhých 8 km od Turecka a svou rozlohou představuje 3. největší ostrov celého Řecka. Mezi nejznámější letoviska na Lesbu patří určitě Anaxos a Petra.

Chalkidiki: Poloostrov si turisté oblíbili zejména pro své příjemné klima, ale i pohostinnost místních obyvatel. Nespočet historických památek, ale i krásné pláže dělají z poloostrova jedno z nejnavštěvovanějších míst Řecka. Nejznámějším letoviskem ostrova je určitě Polichrono.

Obyvatelstvo, náboženství, zvyky a tradice

Naprostá většina obyvatel Řecka vyznává řecké ortodoxní náboženství, což se projevuje také na zdejších zvycích a tradicích. Největšími řeckými slavnostmi jsou tradiční vesnické veselice panijiria. Ty jsou pořádány u příležitostí oslav dobré úrody nebo na počest různých svatých. Během těchto slavností Řekové vycházejí na hlavní náměstí, kde tančí speciální tance.  Obdobu těchto veselic můžete na vlastní kůži poznat prostřednictvím tzv. Řeckého večera, které  cestovní  kanceláře nabízí, jako fakultativní výlet. Během něj ochutnáte místní speciality a vína a poté si prohlédnete typické řecké tance, jež se můžete dokonce sami naučit a spolu s místními si je zatancovat.

Počasí a podnebí

Počasí v Řecku je ovlivněno přímořským, horským a mírným klimatem. O počasí pak rozhoduje nejen dané klima, ale zejména nadmořská výška.

Proč jet na dovolenou do Řecka?

Do Řecka se dostanete letadlem asi za 2,5 hodiny (záleží na konkrétní destinaci). Dovolená v Řecku je ideální pro rodiny s dětmi, ale i zamilované páry či starší osoby. V dnešní době stále častěji klienti vyžadují ubytování v hotelech u moře s programem all inclusive, což pro místní obyvatele je stále trochu problém. Dříve se jezdilo do Řecka do studií, apartmánů, hotelů se snídaní maximálně s polopenzí a klienti navštěvovali místní taverny a tím poznávali domácí pochutiny. Proto služby all inclusive nabízí 3*,4* a 5* hotely. I přes dnešní požadavky klientů zůstávají ti, kteří se rádi ubytují v cenově dostupných rodinných apartmánech a studiích. Proto pokud chcete poznat Řecko ve všech jeho podobách, doporučujeme zakoupit pobyt se snídaní či polopenzí a průběžně ochutnávat místní speciality ve zdejších tavernách. Ceny v Řecku jsou poněkud vyšší než u nás, což se ale odráží v kvalitě služeb, chuti a čerstvosti potravin.

Výsledky hledání
Lindos Blu
LM
starstarstarstarstar
letecky Praha
Snídaně
Hotel
Hodnocení:
5,9 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck

Hotel Lindos Blu se nachází v oblasti řeckého ostrova Rhodos, v letovisku Lindos, leží ve svahu, 2000 m od centra. Leží 50 m od písečné pláže, lehátka zdarma. Dva venkovní bazény. WI-FI v loby zdarma. Masáže za poplatek. Dvoulůžkové pokoje. Pouze pro dospělé.

Hodnocení – recenze od cestovního portálu Tripadvisor je 4,5 z 5 = 90% doporučení.

 

Datum Délka Strava Doprava Cena
 3.10.2018 4 dny Snídaně leteckyleteckyPraha 22 850 Kč Detail
 24.9.2018 5 dní Snídaně leteckyleteckyPraha 29 450 Kč Detail
 3.10.2018 5 dní Snídaně leteckyleteckyPraha 29 560 Kč Detail
Atlantica Imperial
LM
FM
starstarstarstarstar
letecky Praha, Brno, Ostrava
Polopenze, All inclusive
Hotel
Hodnocení:
5,8 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck

Hotel Atlantica Imperial se nachází v oblasti řeckého ostrova Rhodos, v letovisku Kolymbia, 200 m od centra. Leží přímo u písečně-oblázkové pláže. Venkovní bazén. WI-FI v loby zdarma. Dvoulůžkové pokoje s jednou nebo dvěma přistýlkami.

Obrázky z letoviska Kolymbia je možné vidět v naší galerii. Obrázky z letoviska Kolymbie a hotelu Atlatika Imperiál.

Hodnocení – recenze od cestovního portálu Tripadvisor je 4,5 z 5 = 90% doporučení.

 

 

 

Datum Délka Strava Doprava Cena
 14.10.2018 8 dní Polopenze leteckyleteckyPraha 16 980 Kč LM Detail
 21.10.2018 8 dní Polopenze leteckyleteckyPraha 16 980 Kč LM Detail
 30.9.2018 8 dní Polopenze leteckyleteckyPraha 17 690 Kč FM Detail
Apollo Beach
LM
starstarstarstar
letecky Praha
Polopenze, All inclusive
Hotel
Hodnocení:
5,3 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck

Hotel Apollo Beach se nachází v oblasti řeckého ostrova Rhodos, v letovisku Faliraki, 500 m od centra. Leží přímo u písečně-oblázkové pláže. Venkovní bazén a dětský bazén. WI-FI za poplatek. Dvoulůžkové pokoje s jednou nebo dvěma přistýlkami.

Hodnocení – recenze od cestovního portálu Tripadvisor je 4,5 z 5 = 90% doporučení.

 

Datum Délka Strava Doprava Cena
 26.9.2018 8 dní Polopenze leteckyleteckyPraha 18 187 Kč LM Detail
 7.10.2018 8 dní Polopenze leteckyleteckyPraha 19 690 Kč Detail
 6.10.2018 8 dní Polopenze leteckyleteckyPraha 20 290 Kč Detail
Princess Andriana Resort & SPA
LM
Hodnocení:
5,5 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck

Hotel Princess Andriana Resort & SPA se nachází v oblasti řeckého ostrova Rhodos, v letovisku Kiotari, na klidném místě, 6 km od centra. Leží 100 m od písčitě-oblázkové pláže, lehátka zdarma. Venkovní bazén a dětský bazén. WI-FI zdarma. Masáže za poplatek. Dvoulůžkové pokoje s jednou nebo dvěma přistýlkami. 

Hodnocení – recenze od cestovního portálu Tripadvisor je 4,5 z 5 = 90% doporučení.

Datum Délka Strava Doprava Cena
 5.10.2018 8 dní All inclusive leteckyleteckyPraha 26 590 Kč Detail
 7.10.2018 8 dní All inclusive leteckyleteckyPraha 26 590 Kč Detail
 6.10.2018 8 dní All inclusive leteckyleteckyPraha 26 660 Kč LM Detail
Porfi Beach
FM
starstarstar
vlastní -
Snídaně, Polopenze
Hotel
Hodnocení:
4,8 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck

Hotel Profi Beach se nachází v oblasti řeckého poloostrova Chalkidiki, přímo u oblázkově - písečné pláže. Letovisko Nikiti a Metamorfosi cca 3 km. Zastávka autobusu cca 40m od hotelu. WI-FI za poplatek. Bazén a dětský bazén. Dvoulůžkové pokoje s jednou nebo dvěma přistýlkami.

Datum Délka Strava Doprava Cena
 26.4.2019 3 dny Snídaně vlastnívlastní 1 258 Kč FM Detail
 27.4.2019 3 dny Snídaně vlastnívlastní 1 258 Kč FM Detail
 28.4.2019 3 dny Snídaně vlastnívlastní 1 258 Kč FM Detail
Stelios
LM
letecky vlastní Praha
Bez stravy
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 23.9.2018 8 dní Bez stravy vlastnívlastní 1 360 Kč-88 % LM Detail
 22.9.2019 8 dní Bez stravy vlastnívlastní 1 787 Kč Detail
 2.6.2019 8 dní Bez stravy vlastnívlastní 1 910 Kč Detail
Maria
LM
letecky vlastní Praha
Bez stravy
Penzion
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 23.9.2018 8 dní Bez stravy vlastnívlastní 1 475 Kč-86 % LM Detail
 2.6.2019 8 dní Bez stravy vlastnívlastní 1 760 Kč Detail
 9.6.2019 8 dní Bez stravy vlastnívlastní 1 760 Kč Detail
Villa Ria
LM
FM
starstarstar
letecky vlastní Praha
Bez stravy
Studia
Hodnocení:
6,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck

Villa Ria se nachází na severu řeckého ostrova Kréta, v letovisku Malia, 400 m od  centra. Leží 300 m od písčité pláže. Venkovní bazén s oddělenou dětskou částí. WI-FI ve veřejných prostorách zdarma. Dvoulůžkové pokoje s jednou přistýlkou.

Hodnocení – recenze od cestovního portálu Tripadvisor je 4,5 z 5 = 90% doporučení.

Datum Délka Strava Doprava Cena
 29.9.2018 8 dní Bez stravy vlastnívlastní 1 575 Kč-81 % LM Detail
 6.10.2018 8 dní Bez stravy vlastnívlastní 2 135 Kč-73 % LM Detail
 1.6.2019 8 dní Bez stravy vlastnívlastní 4 123 Kč Detail
Billis
starstar
vlastní -
Bez stravy
Penzion
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck

Penzion Bilis se nachází v oblasti řecké Olympské riviéry, leží 500 m od písečné pláže, v centru letoviska Leptokarie. Dvoulůžkové pokoje s jednou, dvěma nebo třemi přistýlkami.

 

Datum Délka Strava Doprava Cena
 23.9.2018 8 dní Bez stravy vlastnívlastní 1 630 Kč Detail
Anastázie
starstarstar
vlastní -
Bez stravy
Penzion
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 23.9.2018 8 dní Bez stravy vlastnívlastní 1 848 Kč Detail

další nabídky >