Španělsko | Praha a Lovosice

Detail státu

Španělsko Španělsko - transparent

Nabízíme 1138 ubytovacích kapacit za cenu 790 Kč - 215 100 Kč.

Eva tour.cz, Dovolená first minute 2018 u moře, zájezdy na poslední chvíli, děti zdarma, děti se slevou, exotika, hory, lyže, dovolená pro seniory
Rozšířené hledání

Destinace:

 NABÍDKA ZÁJEZDŮ DO ŠPANĚLSKA

 Španělsko – země flamenca a kastanět

Španělsko, oficiálně Španělské království, je součástí Pyrenejského poloostrova a patří mezi nejoblíbenější evropské destinace ideální pro trávení letní dovolené. Dovolená ve Španělsku je obohacující hned z několika hledisek. Nejen, že si perfektně odpočinete na zdejších plážích, také poznáte místní kulturu a tradice a užijete si nikdy nekončící španělskou fiestu.

Základní informace

Rozloha Španělska činí 504 782 km a žije zde zhruba 46,7 milionů obyvatel. Mezi sousedy Španělska patří Portugalsko, Andorra a Francie. Hranici se Španělskem tvoří také Gibraltar a španělské severoafrické državy Ceuta a Melilla mající pozemní hranici s Marokem. Oficiálním jazykem je španělština.

Oficiální název země

 Oficiálním názvem země je Španělské království.

 Hlavní město

 Hlavním městem Španělska je Madrid. 

Měna ve Španělsku

 Oficiální měnou Španělska je euro, 1 Euro = cca 27.0200 Kč (rok 2016)

Časové pásmo

 Středoevropský čas.

Cestovní doklady

 Občan ČR může do Španělska cestovat na základě platného cestovního pasu nebo občanského průkazu.

Vízum a vstupní formality

 Dle informací MZV mohou od 1. 5. 2006 čeští občané dlouhodobě pobývat a pracovat ve Španělsku v rámci volného pohybu pracovních sil v EU. Není potřeba si vyřizovat pracovní povolení ani pracovní vízum.

Celní a devizové předpisy

 V rámci Evropské unie (jak informuje MZV) platí volný pohyb zboží, nicméně určitou výjimkou z tohoto volného režimu je zboží, které podléhá spotřební dani.
Bez dodatečných poplatků je možné převážet v rámci zemí EU limitované množství tohoto zboží pro osobní potřebu. Pro obecné množstevní vymezení osobní potřeby byly pro Španělsko stanoveny tyto limity:
800 ks cigaret, 400 ks krátkých doutníků, 200 ks doutníků, 1 kg tabáku, 10 l lihovin (tj. tvrdého alkoholu), 20 l produktů se středním obsahem alkoholu (aperitivů), 90 l vína (z toho max. 60 l šumivého vína) a 110 l piva.

Důležité kontakty

 Tísňové volání (kontaktování policie, ambulance, hasičů a jiných pohotovostních služeb; nonstop provoz) – 112

 Občanská garda (Guardia Civil) – 062

 Národní policie (Policía Nacional) – 091

 Záchranná služba (Samur) – 092

 Velvyslanectví České republiky ve Španělsku – Embajada de la República Checa

 Adresa: Avda. Pío XII, 22-24, 28016 Madrid

Telefon: +34 91 353 1880, sekretariát-91 353 1882, KO-91 353 1896-7

 Velvyslanectví Španělského království v ČR

 Adresa: Badeniho 4, 170 00 Praha 7

Tel.: 224 311 441
Tel.: 224 311 222

 

Zdravotnická služba

Ve Španělsku naleznete jak státní, tak soukromé nemocnice. Ačkoli je zdejší úroveň zdravotnictví na velmi dobré úrovni, vždy doporučujeme vyhledat soukromého lékaře nebo lékaře, který má na starosti konkrétní hotel. Někteří lékaři mohou požadovat okamžitou úhradu zdravotní péče, která vám bude po návratu zpět do ČR proplacena pojišťovnou, u níž máte uzavřeno platné pojištění či připojištění.

 

Přírodní podmínky

Ke Španělsku náleží i Kanárské ostrovy v Atlantském oceánu a Baleáry ve Středozemním moři. Vnitrozemí Španělska je tvořeno vysokými náhorními plošinami (Meseta León a La Mancha) a několika pohořími (Pyreneje, Sierra Nevada, Kantaberské pohoří). Mezi největší španělské řeky patří Tajo, Ebro nebo Segura a Júcar. Nejvyšší horou Španělska je Pico de Teide (3718 m) na ostrově Tenerife, která je zároveň jednou z největších sopek světa. Španělsko je omýváno Středozemním mořem, Biskajským zálivem a Atlantským oceánem.

 

Místa, která stojí za návštěvu

 Kromě pláží, jichž je ve Španělsku opravdu nepřeberné množství (Playa de las Catedrales – Galicie – oblázkovo-skalnatá, Playa de ses Illetes – Formentera– písčitá, La Concha – San Sebastian – písčitá, Playa de Bolonia – Andalusie – písčitá, Playa de la Plant – Cádiz – písčitá, Playa de Cofet – Fuerteventura, písčitá), můžete navštívit řadu přírodních, architektonických, ale i uměleckých krás a památek.

Doporučit musíme jistě oblast Katalánska s hlavním městem Barcelonou (placa Catalunya, Gotická čtvrť, katedrála sv. Euálie, královský palác, kanovnické domy, palác Generality, královské náměstí, hlavní ulice Rambla, přístav se sochou Kolumba), Andalusii (historické město Granada, palácový komplex Alhambra s krásnými zahradami, Malaga – Picassovo muzeum, maurská pevnost Alcazaba), ale i hlavní město Madrid s množstvím památek a muzeí (např. náměstí Sluneční brány (Puerta del Sol), Královské divadlo, Východní náměstí (Plaza Oriente), o Calle Mayor, Plaza de la Villa, hlavní madridské náměstí Plaza Mayor, jezdecká socha Filipa III) nebo město Zaragoza s působivou basilikou Nuestra Seňora del Pilar.
 

Oblíbené španělské destinace:

 Madrid: Hlavní a zároveň největší město celého Španělska leží v jeho samotném centru a je ideální destinací pro výlet na prodloužený víkend pro rodiny s dětmi. Jakmile sem přijedete, velmi brzy zjistíte, že neoplývá příliš velkým množstvím historických památek. Srdcem města je náměstí Puerta del Sol (Brána slunce) a hlavní bulvár, jehož součástí jsou hned tři muzea. Z Madridu se můžete vydat na několik zajímavých výletů (Toledo, Segovia, Ávila, San Lorenzo de El Escorial, Chinchón, Alcalá de Henares nebo Atocha).

Španělské ostrovy: Součástí Španělska je 24 ostrovů, jejichž rozloha činí více než 1 kilometr čtverečný. Mezi nejznámější patří nepochybně Mallorca, Tenerife, Fuerteventura, Gran Canaria, Lanzarote, La Palma, Menorca, Ibiza, La Gomera, El Hierro, Formentera, La Graciosa nebo Cabrera).

Kanárské ostrovy: Jsou tvořeny 7 většími a několika malinkými ostrovy. Mezi největší a nejznámější jistě patří El Hierro, Fuerteventura, Gran Canaria, La Gomera, La Palma, Lanzarote a Tenerife).

Španělská pevnina: Španělská pevnina se u turistů těší poměrně značné oblibě. Mezi nejznámější letoviska patří Andalusie, Costa del Sol, Costa de la Luz, Costa de Almería, Costa Tropical, Costa Brava a Costa Dorada.

Baskicko: Region Španělska, který je označován „ španělská zelená perla“ omývá na severu Biskajský záliv. Region sdílí kratičkou hranici s Francií, na východě sousedí s Navarrou, na jihu s Riojou, na západě s Kantábrií a Kastilií-Leónem. Baskicko se může pochlubit velmi členitým pobřežím, které dotváří okouzlující krajinu. Ty nejdelší a nejkrásnější pláže naleznete v San Sebastiánu a "mecce" surfařů ve městě Zarautz.

Katalánsko: Pobřeží Katalánska lze rozdělit do čtyř částí – Costa Brava, Costa del Maresme, Costa del Garraf a Costa Dorada. Všechny čtyři oblasti nabízejí skvěle udržované pláže (nejkrásnější Costa Brava a Costa del Maresme), na nichž vlají modré vlajky symbolizující čistotu mořské vody.

Oblíbená španělská letoviska:

Alicante: Významný přístav a oblíbené letovisko nacházející se na jihovýchodě Španělska v provincii Alicante.

Andalusie: Nejlidnatější a druhé největší autonomní společenství a historické území naleznete na jihu Španělska při pobřeží Středozemního moře a Atlantského oceánu. 

Baleáry: Nebo chcete-li Baleárské ostrovy, představují souostroví na západě Středozemního moře.

Barcelona: Hlavní město Katalánska i provincie Barcelona se nachází na severovýchodě Španělska.
Tuto destinaci lze navštívit vlastní dopravou, autobusem, letecky, ale také po moři - hotelovou výletní lodí. Chcete-li se podívat na fotografie z Barcelony, ale i dalších měst v rámci okružní cesty: Cesta výletní lodí po Středozemním moři Itálie-Španělsko-Francie   

Cadiz: Malebné přístavní město v jihozápadním Španělsku (Andalusie) je jedno z nejstarších měst na světě.

Costa Brava: Costa Brava je jednou z nejoblíbenějších dovolenkových oblastí. Turisty přitahuje členitým pobřežím porostlým piniovými háji a subtropickou vegetací.

Costa del Sol: Je známým regionem v jižním Španělsku, v autonomním společenství Andalusie, který se skládá z pobřežních měst a obcí podél Středozemního pobřeží provincie Málaga a na východním okraji provincie Cádiz.

Formentera: Je součástí Baleárských ostrovů a nabízí jedny z nejkrásnějších pláží celého Španělska (např. Platja de Ses Illetes, Platja de Llevant, Platja d'Es Pujols, Platja de Migjorn, Cala Saona nebo Cala en Baster)

Fuerteventura: Druhý největší ostrov v souostroví Kanárských ostrovů tvoří společně s ostrovy Lanzarote a Gran Canaria provincii Las Palmas.

Galicie: Nachází se na severozápadě Pyrenejského poloostrova a je ohraničená Atlantským oceánem.

Gran Canaria: Třetí největší ostrov sopečného původu Kanárských ostrovů. Nachází se východně od Tenerife a západně od ostrova Fuerteventura.

Ibiza: Jedno z nejznámějších a nejoblíbenějších středisek naleznete v Baleárském souostroví na západě Středozemního moře.

Kantábrie: Nachází se v severním Španělsku mezi Asturií a Baskickem, u Biskajského zálivu.

Lanzarote: Je nejsevernější vulkanický ostrov Kanárských ostrovů.

Las Palmas: Ostrovy Lanzarote, Gran Canaria a Fuerteventura tvoří provincii označovanou jako Las Palmas.

Malaga: Přístavní město na jihu Španělska.

Mallorca: Největší ostrov celého Španělska se nachází v soustavě Baleárských ostrovů v západní části Středozemního moře.

Menorca: Druhý největší ostrov v Baleárech je protkán panenskou přírodou.

Peniscola: Leží necelých 220 km jižně od Barcelony na Costa del Azahar – nejatraktivnějšího pobřeží celého Španělska.

Sevilla: Představuje kulturní centrum jihu Španělska (Andalusie).

Tenerife: Představuje největší ze sedmi Kanárských ostrovů v Atlantském oceánu u pobřeží Afriky.

Toledo: Historicky a kulturně bohaté město v Kastilii (centrální Španělsko), nachází se zhruba 70 km jihozápadně od Madridu.

Valencia: Je třetí největší španělské město a leží na východě země omýváno Středozemním mořem.

 

Obyvatelstvo a náboženství

Nejpočetnější skupinu obyvatel Španělska tvoří Španělé, kteří ze dvou třetin vyznávají římskokatolickou církev. Co se týče kultury a tradice, určitě jste již slyšeli o španělské siestě a fiestě. Siesta by se měla držet mezi 14. a 17. hodinou. Ve skutečnosti však Španělské během dne odpočívají pouze minimálně a obchůdky či restaurace zavírají pouze na půl či celou hodinu. Fiesta pak nastává ve večerních hodinách a představuje čas zábavy a všeobecného veselí. Není výjimkou, že Španělé slaví, popíjejí a diskutují až do brzkých ranních hodin.

 

Počasí a podnebí

 Počasí ve Španělsku se liší dle 4 oblastí:

 1. Pobřeží Středozemního moře: Teplá léta s příjemnými teplotami, deštivé jaro a podzim.

 2. Vnitrozemí: Velmi studené zimy a velmi horká a suchá.

 3. Severní atlantické pobřeží: Chladné zimy a chladnější léta.

 4. Kanárské ostrovy: Subtropické počasí a příjemné teploty po celý rok.

Doprava do a z destinace

Nejpohodlnějším způsobem dopravy do Španělska je bezpochyby letadlo. Přímé spojení z Prahy existuje do Madridu, Barcelony, Malagy, Valencie, Palmy de Mallorca a na Ibizu. Let trvá v rozmezí dvou až tří hodin (dle zvolené destinace). Na pevninu se pochopitelně dostanete i autem nebo autobusem.

Proč jet na dovolenou do Španělska?

Dovolená ve Španělsku je ideální pro rodiny, zamilované páry, ale i seniory. Množství oblázkových i písčitých pláží láká každoročně turisty z celého světa. Rozmanitá fauna a flora, stejně jako množství památek a přírodních skvostů dělají ze Španělska jednu z nejoblíbenějších dovolenkových destinací. Ubytovat se můžete v luxusních hotelech přímo u moře, ale i menších rodinných apartmánech. Ceny potravin jsou o něco vyšší než u nás. To ovšem kompenzuje jejich kvalita.

 

NOVÝ TURISTICKÝ POPLATEK VE ŠPANĚLSKU 

Turistická taxa na pobyt na Baleárských ostrovech - ostrov Mallorca, ostrov Menorca, ostrov Ibiza, ostrov Formentera - platba je hrazena v hotovosti v místě pobytu a bude následně platit od 1.6.2016 

Děti/mládež do 16 roků jsou od této taxy osvobozeny.

Hotely kategorie 1*/2*/3*            1 EUR / os / noc
Hotely kategorie 3*+/4*              1,5 EUR / os / noc
Hotely kategorie 4*+/5*              2 EUR / os / noc

 

Tento turistický poplatek pro Katalánsko vychází v platnost od 01.11.2012.

Klienti starší než 17 let jsou povinni uhradit při příjezdu do hotelu v Katalánsku turistický poplatek. Tento poplatek se hradí v hotovosti přímo v hotelu. Sazba závisí na oblasti a hotelové kategorii a platí se maximálně 7 nocí pobytu.

Turistický poplatek se též hradí i na fakultativním výletu – např. výlet lodí

Děti/mládež do 16,99 let jsou od této daně osvobozeny.

Tarif cen pro Katalánsko (mimo Barcelony):                                  Tarif cen pro Barcelonu (město) :

Hotel 5*, Grand Luxe, Výletní lodě - 2,50 euro/osoba/den              - 2,50 euro/osoba/den 
Hotely 4* a  4* superior class       - 1,00 euro/osoba/den              - 1,25 euro/osoba/den
Hotely 3*, 2*, 1* a jiná ubytování  - 0,50 euro/osoba/den              - 0,75 euro/osoba/den 

 

Výsledky hledání
Delemar
starstarstar
letecky Bratislava, Krakow
Snídaně, Polopenze
Hotel
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck

Hotel Delamar (Adults Only) dříve Frigola se nachází ve španělském letovisku Lloret de Mar.
Hodnocení – recenze od cestovního portálu Tripadvisor je 4,5 z 5 = 90% doporučení.

Datum Délka Strava Doprava Cena
 8.10.2018 8 dní Snídaně leteckyleteckyKrakow 11 850 Kč Detail
 12.10.2018 8 dní Snídaně leteckyleteckyKrakow 11 850 Kč Detail
 15.10.2018 8 dní Snídaně leteckyleteckyKrakow 11 850 Kč Detail
Kaktus Playa
starstarstar
vlastní -
Polopenze
Hotel
Hodnocení:
5,1 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck

Hotel Kaktus Playa se nachází ve španělském letovisku Calella, 50m od pláže a 450m od centra. Dvoulůžkové pokoje s jednou nebo dvěma přistýlkami. Možná návštěva vodního světa - WATER WORLD.

Hodnocení – recenze od cestovního portálu Tripadvisor je 4,5 z 5 = 90% doporučení.

 

Datum Délka Strava Doprava Cena
 29.9.2018 8 dní Polopenze vlastnívlastní 8 990 Kč Detail
Hotel Volga
starstarstar
letecky vlastní Praha, Bratislava, Krakow
Snídaně, Polopenze, Plná penze
Hotel
Hodnocení:
4,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck

Hotel Volga se nachází ve španělském letovisku Calella, 7 min.pěšky od pláže. Dvoulůžkové pokoje s jednou nebo dvěma přistýlkami. Možná návštěva vodního světa - WATER WORLD.

Hodnocení – recenze od cestovního portálu Tripadvisor je 4,5 z 5 = 90% doporučení.

 

Datum Délka Strava Doprava Cena
 16.10.2018 6 dní Polopenze vlastnívlastní 5 940 Kč Detail
 18.10.2018 6 dní Polopenze vlastnívlastní 5 940 Kč Detail
 23.10.2018 6 dní Polopenze vlastnívlastní 5 940 Kč Detail
Evenia Olympic Suites
LM
starstarstarstar
letecky Katovice
All inclusive
Hotel
Hodnocení:
4,3 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck

Hodnocení – recenze od cestovního portálu Tripadvisor je 4,5 z 5 = 90% doporučení.

Datum Délka Strava Doprava Cena
 26.9.2018 9 dní All inclusive leteckyleteckyKatovice 12 157 Kč LM Detail
 29.9.2018 8 dní All inclusive leteckyleteckyKatovice 14 983 Kč LM Detail
Alva Park Costa Brava
Hodnocení:
6,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck

Hodnocení – recenze od cestovního portálu Tripadvisor je 4,5 z 5 = 90% doporučení.

Datum Délka Strava Doprava Cena
 1.11.2018 8 dní Snídaně leteckyleteckyPraha 67 890 Kč Detail
 2.11.2018 8 dní Snídaně leteckyleteckyPraha 67 890 Kč Detail
 3.11.2018 8 dní Snídaně leteckyleteckyPraha 67 890 Kč Detail
SelvaPark
starstarstar
letecky vlastní Praha
Bez stravy
Hotel
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck

Hodnocení – recenze od cestovního portálu Tripadvisor je 3,5 z 5 = 70% doporučení.

Datum Délka Strava Doprava Cena
 15.10.2018 6 dní Bez stravy vlastnívlastní 790 Kč Detail
 22.10.2018 6 dní Bez stravy vlastnívlastní 790 Kč Detail
 8.10.2018 6 dní Bez stravy vlastnívlastní 950 Kč Detail
Doramar
starstarstar
letecky vlastní Praha
Bez stravy
Apartmány
Hodnocení:
4,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 6.12.2018 5 dní Bez stravy vlastnívlastní 790 Kč Detail
 13.12.2018 5 dní Bez stravy vlastnívlastní 790 Kč Detail
 29.11.2018 5 dní Bez stravy vlastnívlastní 850 Kč Detail
Europa
starstarstar
letecky vlastní Praha
Bez stravy
Apartmány
Hodnocení:
4,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck

Hodnocení – recenze od cestovního portálu Tripadvisor je 4 z 5 = 80% doporučení.

Datum Délka Strava Doprava Cena
 1.10.2018 6 dní Bez stravy vlastnívlastní 820 Kč Detail
 8.10.2018 6 dní Bez stravy vlastnívlastní 820 Kč Detail
 24.9.2018 6 dní Bez stravy vlastnívlastní 880 Kč Detail
Park Suites Salou
starstarstar
letecky vlastní Praha
Bez stravy
Apartmány
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck

Park Suites Salou dříve Central Park Apartamentos se nachází ve Španělsku v oblasti Costa Dorada v letovisku Salou, známým svým zábavným parkem PORT AVENTURA. Leží 400 m od pláží Llevant a Llarga, 300 m od malé pláže Capellans. Ubytování je aparmánech pro čtyři (1/4) i šest (1/6) osob.

 

Hodnocení - recenze od cestovního portálu Tripadvisor je 3 z 5 = 60% doporučení.

Datum Délka Strava Doprava Cena
 6.11.2018 6 dní Bez stravy vlastnívlastní 970 Kč Detail
 7.11.2018 6 dní Bez stravy vlastnívlastní 970 Kč Detail
 13.11.2018 6 dní Bez stravy vlastnívlastní 970 Kč Detail
Apartmány Almonsa Playa
starstar
letecky vlastní Praha
Bez stravy, Polopenze, Plná penze
Apartmány
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 25.9.2018 6 dní Bez stravy vlastnívlastní 1 098 Kč Detail
 26.9.2018 6 dní Bez stravy vlastnívlastní 1 098 Kč Detail
 29.9.2018 7 dní Bez stravy vlastnívlastní 1 305 Kč Detail

další nabídky >