Řecko - obrázky z ubytování a výletů z ostrova Rhodos

Řecko - ostrov Rhodos

RHODOS

Ostrov Rhodos se nachází cca 20km od Turecka, leží v Egejském moři a je největším ostrovem ze souostroví Dodekanééssos, které tvoří 4 ostrovy - Kylymnos, Karpathos, Kos a Rhodos.

Nejoblíbenější pláže se nachází na východním pobřeží. Nejznámějšími letovisky jsou zde Lindos, Faliraki, Kolymbia, Koskinou nebo Pefki. Nejvíce zábavy se Vám dostane v letovisku Faliraki.

Na ostrově Rhodos jsou převážně pláže oblázkové. Kdo má rád pláže písčité s pozvolným vstupem do moře, tak mezi nejznámější pláže patří pláž Afandou, která je asi 5 km dlouhá a široká je 30-80 metrů. Tato pláž plynule navazuje na pláž v letovisku Kolymbia a dá se na ní z Kolymbie dojít nebo jezdí místní autobus do letoviska Afandou, kde se pláž nachází. Dále pak 2 km dlouhá pláž Tsambika ležící mezi kopci a skalisky. Říká se, že je nejkrásnější pláží ostrova a  nachází se mezi letovisky Kolymbia a Archangelos, přičemž z Kolymbie sem jezdí za 2 Eura pravidelná autobusová linka. Jsou zde k dispozici taverny, plážový servis (8 Euro/den), ale nemusí si ho kupovat a můžete v klidu ležet i na písku.  

Západní pobřeží ostrova Rhodos je proti východnímu pobřeží divočejší. Nachází se zde nejen hlavní město Rhodos, ale např. i letoviska Kremasti, Ixia a Lalyssos  Pláže jsou zde převážně oblázkové, větší vlny a více zde fouká. Tuto krajinu a silné větry rádi využívají milovníci windsurfingu a kitingu.

 FAKULTATIVNÍ VÝLETY:

Výlet do hlavního města Rhodos - Střed města tvoří staré město, které je od roku 1960 zapsáno na Seznam světového dědictví UNESCO.

Akropole Lindos - je chráněna řeckým památkovým úřadem a nachází se na pobřeží v jihovýchodní
části ostrova Rhodos

Výlety lodí s obědem

Klasický řecký večer s hudbou a tancem.