Tunisko-Dovolená na Djerbě -fakultativní výlety-Ostrov plameňáků; areál Djerba Explore krokodýlí farma, muzeum a skanzen; Západ slunce u písečné laguny

Tunisko - Dovolená na Djerbě - fakultativní výlety na Ostrov plameňáků, Krokodýlí farma (Djerba Explore)

 Dovolená Tunisko zde v nejlevnějších nabídkách včetně last minute

FAKULTATIVNÍ VÝLET: Výlet pirátskou lodí na Ostrov plameňáků. Výlet do areálu Djerba Explore s krokodýlí farmou, muzeem a skanzenem. Výlet do písečné laguny s pozorováním západu slunce.

Výlet pirátskou lodí na Ostrov plameňáků - jedná se o několika hodinnový výlet lodí, kde místní mladíci převlečení za piráty provádí různé sestavy na lanech. Na lodi se kromě show mladých pirátů můžete naučit i tančit místní disco tance. Říká se, že jsou zde plameňáci, ale co vím, tak nikdo zde žádného plameňáka neviděl. Po příjezdu na ostrov se můžete vykoupat na dlouhé písečné pláži s pozvolným vstupem do vody. Doporučujeme vzít si s sebou věci na převlečení, protože, když vylezete z vody, tak tam pěkně fouká. Mezi tím, než se osvěžíte, tak vám piráti připraví malé občerstvení nebo oběd. Až se napapáte a napijete místního čaje, tak se opět nalodíte na loď a vracíte se na pevninu za hlaholu disco hudby.

Výlet do areálu Djerba Explore s krokodýlí farmou, muzeem a skanzenem- jedná se o půldenní výlet, kde můžete hned na kraji areálu navštívit místní muzeum se skanzenem.  V hlavní budově je "Muzeum islámu", kde vstupné činí v r.2014 2TND.Po levé straně při vstupu do areálu Djerba Haritage=Dědictví Djerby= skanzen, kde lze vzhlédnout pomůcky, které používali např. v zemědělství nebo jak se dříve lisoval olivový olej. Nebo jak se dělal národní chléb=tabona.

V areálu se nachází 4 výběhy s cca 400 krokodýly od miminek až po pořádné dospěláky. Je zde krokodýl nilský i madagaskarský. Dospělý krokodýl je ten, který měří přes 2m. Běžně dosahují  2,5-3,5m. Díky ocasu se dobře pohybuje ve vodě. V krku má záklopku, která brání vodě téct do huby. Jako oči má 3 průhledná víčka, která fungují jako potapěčské brýle. Tím, že vystrkuje hlavu ven nad vodu, tak se chladí. Samička má podlouhlou hlavu a naopak samec má hlavu placatou. 

Krokodýlům vypadávají "mléčné" zuby a místní prodávají 1 zub cca za 40TND. Krokodýlům zub doroste a ten už mu vydrží až do smrti. Kůže z krokodýla se používá v kožedělném průmyslu např. na výrobu kabelek, kdy se na výrobu 1 kabelky použije kůže ze 2-3krokodýlů, protože se zpracovává jen ta krokodýlí kůže, která se nachází na břiše krokodýla.

Voda ve výbězích má nevalnou, špinavou barvu. Je to způsobeno tím, že krokodýl má rád ustálenou vodu a proto se tedy voda ve výbězích mění 2x/rok.

Páří se ve vodě bříšky k sobě. Samička zahrabe vajíčka do písku (viz fotografie). Po 3 měsících se z vajec vylíhnou mláďata. Samice je chrání proti varanům, čápům, samcům.   

  • 1 výběh - inkubátor - zde se z vajec rodí mláďata o velikosti cca 7-8cm
  • 2 výběh - mateřská školka- foto krokodýlků lezoucích ze skály
  • 3 výběh - junioři =puberťáci - kmení krokodýlů s velikostí do 2m - foto krmení
  • 4 výběh - dospělí krokodýli - krokodýl s velikostí nad 2m - foto krmení

Největším šlágrem je krmení krokodýlů. Je to úžasný zážitek. V sezóně se show-krmení krokodýlů děje každý den, ale mimo sezónu jen v pondělí, středu, a pátek a to vždy od 16,00hod. Maso, které se dává krokodýlům je kuřecí nebo krůtí a hrozně smrdí, protože je posypané přípravkem proti plísním a bakteriím (fotografie masa v přepravce). Dospělý krokodýl tráví žrádlo asi 1týden a proto nechodí na každé krmení, ale až mu vyhládne.

Show-krmení krokodýlů probýhá tak, že muži začnou mlátit do zábradlí a krmí krokodýly z můstku. Odtud hází maso z přepravek dospělým krokodýlům. V aréně, kde se krmí mláďata=junioři, tak tam již muži chodí do arény s lopatou, kterou mláďata při event. útoku odrazí a odtud je krmí. Mláďata jsou ve vývinu, takže se krmí každý den.

Někteří krokodýli z této farmy dále putují do zoologických zahrad na celém světě.

Výlet do písečné laguny s pozorováním západu slunce - dvou až 3 hodinnový výlet. Odjezd od hotelu k písčité laguně. Zde můžete využít různé sportovní aktivity - jízda na čtyřkolce; jízda na koni kolem laguny nebo v karavaně přes lagunu; jízda na velbloudovi nebo jízda v kočáře kolem laguny. Budete zde v období západu slunce. Jediná smůla je, že slunce nevychází přímo nad lagunou, ale na druhé straně silnice, takže romantické fotky západu slunce nad lagunou těžko pořídíte. Mimo sezónu doporučujeme vzít si s sebou něco teplejšího, protože tam od laguny dost fouká.

V Tunisku se platí místní měnou.Hlavní jednotkou je 1 Tuniský dinár (1TND=12,5 až 13Kč) 

INFORMACE TUNISKÉ VLÁDY A AČK

Vážení klienti, na základě rozhodnutí tuniské vlády v souladu s článkem 36 dodatku finančního zákona č.54-2014, je od 1.9.2015 v Tunisku na pevnině a na Djerbě ZRUŠENA zavedená odletová taxa ve výši 30 TND (cca 13EURO).

Vážení klienti, informace k bezpečnostní situaci v Tunisku naleznete na následujícím odkazu, kde je vyjádření Asociace cestovních kanceláří  z března 2015:http://www.ack.travel/aktualita/je-tunisko-bezpecne-pro-vasi-dovolenou/

Odletovou taxu je povinen uhradit každý návštěvník ze zahraničí bez rozdílu věku a to přímo na letišti v Tunisku na pevnině i na Djerbě před svým odletem ze země. Odletovou taxu musí uhradit i ti turisté, kteří si koupili zájezd před oficiálním zveřejněním této informace.DOPORUČUJEME! Nechcete-li stát ve frontě při odletu z Tuniska, tak si zakupte kolek již při příletu do země nebo během pobytu.