Tunisko - místní měna, hromadná doprava, doprava luážem, poštovní služby

Místní měna v Tunisku, doprava v Tunisku, poštovní služby

Tuniskou měnou je tzv. tuniský dinár (1TND=12,5 až 13Kč). Jeden dinár má hodnotu 1000 milimů a je ve formě stříbrné mince.

Poštovní schránky mají žlutou barvu stejně jako poštovní úřad, který je označen nápisem PTT.

Doprava v Tunisku - hromadná doprava je organizována autobusy nebo mikrobusy (luáž), které jsou na straně označeny pruhy. Čím více pruhů na sobě mikrobus má, tím dál jede. Luáže s červeným pruhem jezdí mezi městy. S modrým pruhem slouží jako MHD (městská hromadná doprava) a se žlutým pruhem slouží k dopravě mezi okolními vesnicemi. Luáž pojme až 8 osob a má přesně vymezenou trasu, přičemž ve výchozí stanici čeká dokud se zcela nenaplní. Samozřejmě, že klientům jsou k dispozici taxi vozy, které mají žlutou barvu a v letoviscích je seženete bez problémů.

Směrovky v Tunisku - směrové, orientační tabule jsou psány arabským písmem a hned pod tím latinkou, takže pro turisty, kteří používají latinku není problém zjistit, kam se jede.

Silnice v Tunisku - na silnicích se často setkáte se zpomalovacími prahy (retardéry) a kruhovými objezdy v jejíž blízkosti se většinou nachází vojáci či policie. Ve městech se i dokonce obchodníci tyto zpomalovací prahy dělali u svých obchodů, aby řidiči zpomalili a všimli si jejich krámů. Jak vypadá okolí kolem silnic z Djerby na pevninu si lze prohlédnout na námi nafocených obrázcích.

K Tunisku náleží ostrov Djerba, který je spojen s pevninou mostem. Z Djerby se pořádají fakultativní výlety na pevninu -např.cesta z Djerby na tuniskou pevninu k Muzeu Mozaiky a ke koloseu El Jam. Nemusíte jezdit z Djerby, protože i zde je pro Vás připravena řada fakultativních výletů - výlet na Ostrov plameňáků, půldenní výlet na krokodýlí farmu s krmením krokodýlů.  

DOPORUČUJEME: Na zájezdy do Tuniska vybírat si raději hotely od  tří hvězdiček výše. Hotel se 3* je v Tunisku standart. Velmi oblíbené jsou hotely v aquaparkem či tobogánem nebo hotely s wellness.

 

Dovolená Tunisko zde v nejlevnějších nabídkách včetně last minute

 

INFORMACE TUNISKÉ VLÁDY A AČK

Vážení klienti, na základě rozhodnutí tuniské vlády v souladu s článkem 36 dodatku finančního zákona č.54-2014, je od 1.9.2015 v Tunisku na pevnině a na Djerbě ZRUŠENA zavedená odletová taxa ve výši 30 TND (cca 13EURO).

Vážení klienti, informace k bezpečnostní situaci v Tunisku naleznete na následujícím odkazu, kde je vyjádření Asociace cestovních kanceláří  z března 2015:

Odletovou taxu je povinen uhradit každý návštěvník ze zahraničí bez rozdílu věku a to přímo na letišti v Tunisku na pevnině i na Djerbě před svým odletem ze země. Odletovou taxu musí uhradit i ti turisté, kteří si koupili zájezd před oficiálním zveřejněním této informace.DOPORUČUJEME! Nechcete-li stát ve frontě při odletu z Tuniska, tak si zakupte kolek již při příletu do země nebo během pobytu.