Advent v Míšni a s návštevou Popelčina pohádkového zámku Moritzburg

Jednodenní adventní zájezd do Míšně a na zámek Moritzburg

Adventní zájezd do Míšně a na zámek Moritzburg

Poznejte adventní atmosféru v porcelánové Míšně s návštěvou Muzea světoznámého porcelánu. Na malebném náměstí můžete obdivovat adventní kalendář na míšeňské radnici a potěšit se poslechem zvonkohry z porcelánových zvonečků.

Muzeum porcelánu vás zasvětí do ruční výroby hrnečků. Budete-li si chtít koupit v muzeu suvenýr, tak si připravte minimálně 50 EURO. Prohlédněte si fotogalerii, kde na fotografiích vidíte, jaké ceny mají v obchůdku Muzea porcelánu.

Odpoledne je naplánována návštěva barokního zámku Moritzburg, který se nachází cca 20 km od Drážďan. Kouzelný zámek proslavilo především natáčení známé české pohádky "Tři oříšky pro Popelku". Na schodech ještě dnes najdete střevíček, který Popelka stratila na zámeckých schodech, když utíkala z plesu před princem. Tento střevíček je udělán v poněkud větším provedení a to o velikosti nohy asi č.47, aby si ho návštěvníci vůbec všimli. 

 

Adventní zájezd není koncipován, jako poznávací zájezd, ale jako výlet, kde se máte možnost naladit na vánoční strunu a to nejen díky adventní atmosféře, ale i ochutnávkou místních specialit. Chcete-li podrobný zájezd, tak doporučuji koupit si klasický poznávací zájezd, kdy není na ulicích tolik lidí, jako o adventu.