Řím-autem - Řím-poznávací zájezdy autobusem - Eurovíkend v Římě

Itálie - Řím

Hlavním městem Itálie je Řím, to snad ví každý. Poznávání Říma je nekonečné. Poznávací zájezd do Říma doporučujeme spojit ještě s návštěvou Vatikánu, ale to se např.za 1 den dá stihnout velmi problematicky.

Poznávací zájezd Řím je možný několika způsoby.

Vlastní dopravou, což není zcela běžné, ale dá se toho využít při cestě na jih Itálie např. do Kalábrie, kdy si po dlouhé cestě budete chtít odpočinout a přespat. Levné ubytování v Římě lze najít na okraji města za velmi dobré ceny v kempech. Kempy jsou velmi dobře dostupné městskou dopravou. Autobusem k metru to trvá cca 20min., přičemž autobus jezdí často no a pak metrem do centra města např. ke Koloseu.

Další možností je poznávací zájezd autobusem s cestovní kanceláří a průvodcem. Ubytování v Římě je většinou na okraji města v hotelu. Do centra se dostanete městskou dopravou.

Poslední možnost je letecky. Levné letenky lze sehnat u nízkonákladových leteckých společností a doporučujeme kupovat několik měsíců před vaší dovolenou v Římě. Čím dál více je oblíbený eurovíkend v Římě. Eurovíkend Řím má několik úskalí. Některé společnosti nabízí lety, které se špatně prodávají. Letenky z Prahy do Říma nabízí ve večerních hodinách a zpět do Prahy brzo ráno, takže vlastně platíte 2 noci v hotelu, ale na prohlídku Říma můžete zapomenout, tak možná noční tour po Římě. Řím letecky s průvodcem je další oříšek, takže až na místě si můžete od místní cestovky najmout Italského průvodce.

Počasí v Římě v letních měsících o prázdninách je pro poznávání starověkého Říma velmi nepříjemné. Teploty vyskakují až přes 30st.C a jestliže se prodíráte úzkými uličkami mezi dalšími turisty nebo do Vás praží sluníčko na otevřených prostranstvích, tak zážitek z prohlídky města vás brzo omrzí a vy budete vyhledávat útočiště ve stínu, ale tam už bude taky plno. Raději si zvolte jarní nebo podzimní měsíce, kdy už nejsou taková vedra a vy se budete moci věnovat prohlídce Říma či Vatikánu.

Užijte si Řím dle Vašeho uvážení a přejeme Vám příjemné počasí a málo dalších turistů.