Předvánoční zájezd do polského Krakova

Jednodenní adventní zájezd do Krakova

Adventní zájezd do Krakova

Na jednodenním adventním zájezdě autobusem do sídelního města polských panovníků (králů) do Krakova je program zájezdu většinou koncipován stejně, jako u dalších destinací. Odjezd z ČR v ranních hodinách, dopoledne je prohlídka historického centra města s průvodcem, po obědě návštěva adventních trhů.

Na hlavním náměstí - Rynek Glówny - jsou jedny z největších a nejstarších evropských adventních trhů, kde můžete ochutnat tradiční jídla, jako smažené pstruhy, tradiční klobásky, zelno-masová polévka bigosz, boršč, placky a nebo zvláštní krakovské jesličky či věhlasný prejt. Místní specialitou je pitný med, jehož výroba je velmi podobná výrobě vína Dále pak si lze zde koupit ručně dělané umělecké řemeslné produkty, jako broušené sklo, šperky či vánoční dekorace.

Doporučujeme navštívit tržnici Sukiennice - stará tržnice, kde se dříve prodávaly látky a především sukno a proto ten název. V případě nepříznivého počasí, jsou zde stánky umístěny uvnitř budovy a vánoční atmosféra si nijak nezavdá s venkovním aranžmá.

Oblíbený turistický cíl je kostel Nanebevzetí Panny Marie tzv.Mariánský kostel (basilika), jehož součástí je 13m vysoký z dubu vyřezávaný gotický oltář Vieta Stosse. Najdete ho ve Starém městě na hlavním náměstí Krakova (Rynek Glówny). Z něho také každou hodinu v adventním čase zní lahodný hlahol trubky „hejhalice".

Máte-li více času je vhodné navštívit architektonické památky, které jsou na seznamu UNESCO: Wawel - královský zámek ležící na levém břehu řeky Visly, která protéká Krakovem. Zámek se nachází na návrší ve „Starém městě“ a najdete zde katedrálu Svatého Stanislava (mauzoleum Sv. Stanislava s královskými hrobkami, krypta nebo též věž se zvonem Zikmund), katedrálu Svatého Václava i korunovační kostel. A době adventu je vstup do zámku ZDARMA. Z kostelů lze dále navštívit kostel Svatého Petra a Pavla nebo kostel Svatého Ondřeje. Dále doporučujeme prohlídku historické části druhé nejstarší univerzity ve střední Evropě (Collegium Maius). Za zmínku též stojí Barbakan v Krakově, což je brána městského opevnění, jež se v dnešní době využívá na různé výstavy. Neopomeňte si projít židovskou čtvrť Kazimierz (je též na seznamu UNESCO), kolem mnoha zajímavých historických domů, paláců a náměstí s kostely.

Jednodenní výlet do Krakova se organizuje především s nástupními místy z Moravy a z Východních Čech. Z Prahy a dalších částí ČR se pořádají většinou dvoudenní adventní zájezdy do Krakova spojené s návštěvou solného dolu v polské Veličce (Wieliczka). 

Orientační ceny v Polsku: (Měna – Zlotý = značení PLN), Orientační kurz – 6,606 CZK/PLN v XII/2016)

  •  voda 1,5 l - 1,8 PLN, pivo 0,33 l - 2,8 PLN, džus 2 dcl - 3 PLN, káva - 7 PLN, pivo v restauraci - od 5 PLN
  • rychlé občerstvení na adventních trzích  - 5-10 PLN, , jídlo v restauraci  - od 20 PLN, mléčný bar (rychlé občerstvení) -  5–10 PLN, obložená bageta - 7 PLN, jablka 1 kg - 1 - 2 PLN
  • pohlednice - 2,5 PLN, WC - 1 PLN.

Fotografie jsou od našich klientů: paní Ireny (r.2012), p. Václava (r. 2016), kolegy Tomáše (r.2016)

   

OBJEDNEJTE ADVENTNÍ ZÁJEZD ZDE

DALŠÍ FOTKY, OBRÁZKY Z ADVENTNÍCH ZÁJEZDŮ OD NÁS A NAŠICH KLIENTŮ