Jednodenní adventní zájezd do Mnichova spojený s Krampuslaufem

Adventní jednodenní zájezd do Mnichova

Adventní výlet v Mnichově

Mluvíme-li o Mnichovu, tak se většinou lidem vybaví  muži, kteří jsou oblečeni do krojů, které tvoří známé laclové „rajtky“ s kloboukem. Sportovcům se zas vybaví fotbalový klub Bayern Mnichov, který se umísťuje na předních místech fotbalové Bundesligy nebo museum BMW.  Ovšem příznivci jídla a piva si představí človíčky, kteří si dávají  klobásku či velký preclík a zapíjejí  je tuplákem piva na velmi známém pivním festivalu  - Oktoberfest . Milovníci poznávacích zájezdů ví, že i zde si oni přijdou na své. Toto město má bohatou historii, kterou lze velmi zběžně vzhlédnout při adventním zájezdu do Mnichova.  

Po příjezdu doporučujeme  prohlídku  historické části Mnichova s průvodcem.  V centru města se nachází náměstí Marienplatz se Starou i Novou radnicí a Mariánský sloup. Mezi další významné  památky patří bazilika sv. Kajetána nebo zámek Nymphenburg, který byl letním sídlem bavorských vládců.  Největším chrámem v Mnichově je katedrála Frauenkirche.  Po obědě přichází na řadu individuální program, který je určen převážně k návštěvě adventních trhů se stánky, které se nachází podél ulic Kaufingerstrasse a Weinstrasse. Ve stáncích si můžete koupit nejen klasické adventní  řemeslné  výrobky, ale je zde řada stánků, připomínající středověk. Po náročném chození doporučujeme zastavit se svařák, horký punč či medovinu. Kdo je unavený po celodenním běhání, tak ať se zastaví v jedné z několika restaurací na bratwurst a pivo.

POZOR – nezapomeňte na to, že v neděli je v Německu  skoro ve všech obchodech zavřeno, takže doporučujeme klientům, kteří si zde chtějí nakoupit, ať si vyberou na návštěvu Mnichova jiný den. Nedělní advent je vhodný pro ty, kteří chtějí „nasát“ vánoční atmosféru.  

S adventními trhy lze spojit i vzhlédnutí Krampuslaufu. Krampus vznikl již v dávných dobách v alpských vesnicích a městech, kde lidé převlečení do masek (masky na obličej laminátové nebo ze dřeva, kožešiny,  rohy jsou opravdu ze zvířat) za alpské ďábly – čerty doprovázeli Mikuláše a trestali zlobivé děti. V roce 2015 se tento průvod v Mnichově konal 13.12. a 20.12. Průvod čertů je tak známý, že např. ve vedlejším  Rakousku se organizuje největší  průvod čertů - Krampuslauf ve Schladmingu s počtem až 1000 čertů.

 Adventní zájezd není koncipován, jako poznávací zájezd, ale jako výlet, kde se máte možnost naladit na vánoční strunu a to nejen díky adventní atmosféře, ale i ochutnávkou místních specialit. Chcete-li podrobný zájezd, tak doporučujeme koupit si klasický poznávací zájezd, kdy není na ulicích tolik lidí, jako o adventu.

  

 

OBJEDNEJTE ADVENTNÍ ZÁJEZD ZDE