Jednodenní adventní zájezd do Norimberka

Adventní jednodenní autobusový zájezd do Norimberka

Adventní zájezd do Norimberka (německy Nürnberg)

Norimberk je německé město ležící v Bavorsku cca 315 km od Prahy. Cesta z Prahy do Norimberka trvá autobusem cca 4 hodiny.

V době adventu jsou zde organizovány jedny z  nejvyhlášenějších vánočních trhů v Německu – Christkindlmarkt, které se konají na náměstí Hauptmarkt a jsou podobné, jako vánoční trhy v Drážďanech. Vánoční trhy začínají každý rok od pátku před první adventní nedělí a končí vždy 24.prosince, pokud však tento den není neděle a to již od 17.století.

Adventní výlet v Norimberku začíná nejdříve prohlídkou města s průvodcem nebo individuálně. Po obědě až do večerních hodin je čas věnován individuální návštěvě adventních trhů. Nejzajímavějšími památkami jsou císařský Norimberský hrad (Kaiserburg), který se rozprostírá nad Starým městem opodál Dürerův dům (Dürer-Haus), kde na bylo otevřeno Dürerovo muzeum a na náměstí moderní plastika - tzv. Dürerův zajíc. Poblíž pro milovníky hraček byl otevřen Dům hraček a v neposlední řadě i  tři nevýznamnější kostely - kostel sv. Sebalda (Sebalduskirche)kostel sv. Vavřince (Lorenzkirche), kostel Panny Marie (Frauenkirche) s orlojem na náměstí  Hauptmarkt.

Na trzích najdete až 200 stánků, které nabízí vánočního zboží především na náměstí Hauptmarkt, které se nachází v okolí kostelů Panny Marie a sv. Sebalda v centru Starého města. Adventní  vánoční trhy začínají každý rok slavnostním  otevřením, kdy se z norimberských děvčat (16-19let) každé dva roky zvolí ta, která bude představovat Ježíška a trhy zahájí. Toto představení se opakuje i v průběhu trhů. Celé adventní trhy jsou zasvěceny Ježíškovi a proto se také jmenují „Christkindlesmarkt“ - Christkindl (Ježíšek) a Markt (trh).

Adventní trhy jsou nejen pro dospělé, ale především pro děti. Muzeum hraček je otevřeno i v pondělí, lze se svézt historickým poštovním vozem, který je tažen koňmi nebo se vydovádět na velkém dvoupatrovém historickém kolotoči, který je umístěn na náměstí Hans Sachs Platz.

Na adventních trzích doporučujeme ochutnat typické bílé krátké a tenké klobásky - Norimberské párečky (Nürnberger), které se prodávají v housce, jako hamburger tzv. Drei im Weggla, originální norimberské perníčky či biskupské chlebíčky. Milovníci čokolády si přijdou na své, protože zde najdete jakékoliv ovoce obalené v čokoládě, ale i čili papričky.

Chcete-li si dát svařák, punč či teplou čokoládu, tak hrneček je na zálohu stejně, jako v Míšni či Vídni. Proto doporučujeme počítat s tím a budete mít dárek z adventu na celé roky, stejně jako my, kdy z něj pijeme teplé nápoje po celý rok.

POZOR – nezapomeňte na to, že v neděli je v Německu skoro ve všech obchodech zavřeno, takže doporučujeme klientům, kteří si zde chtějí nakoupit, ať si vyberou na návštěvu Norimberka jiný den. Nedělní advent je vhodný pro ty, kteří chtějí „nasát“ vánoční atmosféru. 

Další obrázky z adventních výletů najdete v sekci "Obrázky hotelů - výletů