Jednodenní i dvoudenní adventní výlet do Vídně

Adventní zájezd do Vídně

Adventní Vídeň

Adventní zájezd do Vídně začíná v brzkých ranních hodinách přejezdem do Rakouska do hlavního města Vídně.  Program je postaven tak, že v dopoledních hodinách je naplánována prohlídka historického města s průvodcem (nechcete-li, tak se nemusíte zúčastnit) v úžasné předvánoční atmosféře. Navštívíte (Náměstí Marie Terezie, Radnice Burgtheater, komplex Hofburg, bazilika sv. Štěpána, kostel Sv. Petra, Příkopy, hotel Sacher a jeho proslulý sacher dort a další). Odpoledne následuje rozchod a individuální prohlídka vánočních trhů s možností nákupů zde nebo na pěší zóně. Ve večerních hodinách je plánován odjezd do ČR. Příjezd do Prahy je plánován vždy tak, aby se stíhalo metro.

Na Vánočních trzích můžete ochutnat místní speciality, jako je pečený brambor plněný smetanou a šunkou nebo tuňákem, klasické pečené kaštany nebo si dát teplý punč či svařené víno. Upozorňujeme, že stejně jako v Drážďanech či Míšni jsou hrnečky zálohované. Většina turistů (stejně tak i my) si je bere domů na památku a využijí jej v běžném životě při pití čaje či kávy.

Např. ceny ve stáncích v roce 2015 -  7ks pečených kaštanů (Maroni) stojí 2 EURA, porce pečených brambor (Bratkartoffeln) stojí také 2 EURA nebo 1 bramborák (Kartoffelpuffer) koupíte za 2 EURA