Chorvatsko - Severní Dalmácie - letovisko Marina

Chorvatsko - letovisko Marina se nachází na Trogirské riviéře

Chorvatsko - letovisko Marina se nachází cca 7km od Trogiru v Severní Dalmácii. Toto letovisko se nazývá podle jachetního přístavu, který tvoří hlavní část letoviska. V přístavu kotví spíše menší jachty, které zde jen kotví nebo si je lze pronajmout. Najdete zde několik pekáren, masnu, tržiště, kde si můžete koupit čerstvé ryby, ovoce, zeleninu,olivový olej nebo jiné místní produkty. Milovníci zmrzliny zde najdou několik stánků a vyhlášenou cukrárnu, kde si lze ještě objednat palačinky či něco sladkého na zub. V Marině najdete několik restaurací, které nabízí nejen mořské plody, ale i ryby a tradiční chorvatskou kuchyň. V přístavní pevnosti vypadající jako věži, která je dominantou a symbolem města je  kromě ubytování i restaurace, kde si kromě jídla můžete dát 0,5l místního „marinsko“piva za 12 kun. Láhev vína (1l) Vranac vás přijde na 40 kun.

V případě, že jste ubytováni v apartmánech bez jídla a chcete si uvařit z místních surovin, tak to opravdu není problém. Najdete zde 2 supermarkety„Tomi“ či „Studenac", které jsou po celém jadranském pobřeží.

Je zde úzká oblázkovo – kamenitá pláž s pozvolným vstupem do vody. V jedné části jsou malé oblázky, kam chodí převážně rodiny s dětmi. Zde si můžete zapůjčit lehátka za 10kun/den nebo si lze zapůjčit skútr, zadovádět si na vodních atrakcích nebo si pronajmout jachtu. Návštěvníci si mohou zacvičit na pláži, kde je jim k dispozici hrazda nebo posilovací stroje. V odpoledních hodinách narazíte na rybáře, kteří vystřídají klienty ležící na plážích či zákoutích, kde můžete ležet pod olivovníky či borovicemi a koupat se v moři. Konec letoviska je za kopcem, kde najdete maják, ale přístupová cesta je jen pěšky přes borovico - olivový háj nebo po moři.

Ubytování lze zakoupit přes cestovní kanceláře se slevami first minute nebo na poslední chvíli (last minute). Na dovolenou je možné jet autobusem i autem, protože letovisko leží přímo u Jadranské magistrály směřující k Trogiru.