Adventní výlet do maďarské metropole Budapešti

Adventní zájezd na vánoční trhy v Budapešti

Jednodenní  adventní zájezd do Budapešti v roce 2016 z Olomouce

Na jednodenním adventním zájezdě autobusem do maďarské metropole Budapešti je program zájezdu většinou koncipován stejně, jako u dalších destinací. V brzkých ranních hodinách je odjezd z ČR v našem případě se jede z Olomouce přes Brno a Slovensko do Maďarska. V dopoledních hodinách je prohlídka historického centra města s průvodcem, po obědě návštěva adventních trhů a jedná-li se o jednodenní adventní zájezd, pak cca kolem 17 - 18 hodiny odjezd do ČR. S průvodcem můžete navštívit:

  • Centrální tržnice - s možností nákupu typických maďarských produktů
  • Gellértův vrch s pevností - s vyhlídkou na Budapešť a Dunaj
  • Hradní vrch s prohlídkou Hradního paláce, středověkých uliček, Staré radnice, kostela svatého Matyáše ….. vstupné do sv. Matyáše je 1500 HUF dospělá osoba /1000 HUF student a senior
  • Rybářská bašta  - nezapomenutelná vyhlídka na  město … vstupné 800 HUF dospělý / 400 HUF student
  • Bazilika svatého Štěpána - prohlídka interiéru, kde jsou uloženy ostatky sv. Štěpána … vstupné cca 500 HUF

V době volna lze navštívit Vánoční trhy na Vörösmartyho náměstí, které patří mezi největší v Evropě v době Adventu. Dále pak podvečerní prohlídka Náměstí hrdinů s Památníkem milénia, který připomíná příchod Arpádovců do Podunajské nížiny.       

Program adventního výletu může být vždy upraven z technických důvodů vedoucím zájezdu tj. průvodcem. 

Doporučujeme kapesné  ve výši cca 5. 000 - 10. 000 HUF nebo 20 €, podle toho, jak moc chcete nakupovat a navštěvovat památky. Nemusíte kupovat v ČR forinty, ale stačí si vzít eura, které pak můžete směnit na tržnici v Budapešti.                                                                                                

Orientační ceny potravin:

  • káva cca 400 HUF
  • pivo 0,3dcl 400 HUF
  • pizza 1200 - 2500 HUF
  • čabajka kilo cca 3000 HUF
  • hlavní jídlo v restauraci od 900 HUF + polévka od 300 HUF

Kromě adventních zájezdů nabízíme ještě zájezdy cca od 300 cestovních kanceláří na letní dovolenou u moře, poznávací zájezdy, sportovní zájezdy nebo zimní dovolenou na lyžích i bez nich nebo dovolenou v exotice.

Nákup zájezdů doporučujeme se slevami za včasný nákup (first minute) a u klientů, kteří se rozhodují na poslední chvíli, tak máme nabídku i se slevami na poslední chvíli (last minute). Nafotili jsme některé hotely, výlety, které najdete v naší galerii obrázků. Adventní zájezdy v této galeriji také najdete.

Fotografie jsou od našeho klienta p. Dana z r. 2016

 

 

OBJEDNEJTE ADVENTNÍ ZÁJEZD ZDE