Recenze z Řecka, ostrova Rhodos, letovisko Kolymbia, hotel Kolymbia Sun 3* ohodnocené panem Lukášem ze srpna 2012

Recenze s obrázky hotelu Kolymbia Sun na řeckém ostrově Rhodos v letovisku Kolymbia od pana Lukáše

Řecko - Rhodos - Hotel Kolymbia Sun 3*

Hotel Kolymbia Sun 3*- středně velký, bez výhledu na moře, nicméně čistý, na recepci byli slovensky mluvící recepční. Pokoje menší, pro dvě osoby ovšem dostačující. Wi-fi je zde zdarma a kód dostanete na recepci.

Strava – snídaně byly různorodé, člověk si dokázal vybrat. Oběd byl podávaný bufetově u stolů u bazénu. K večeři byla servírovaná polévka, hlavní chod byl opět bufetovou formou. Nápoje byly rozlévané číšníkem. Příjemný byl venkovní bar, kde si hosté mohli během dne i večera posedět a vybrat si z míchaných i jiných nápojů. Nevýhodou bylo občasné čekání na volné místo u stolu.

Pláž – na výběr bylo z několika pláží. Od hotelu se nacházely do 10 minut. Velká pláž byla kamínkovo - písčitá, vedle ní byl malý záliv, který byl z jedné části uzavřen kopcem. Další pláž byla také velká, byly zde ale místy velké kameny ve vodě. Nejlepší pláž i s nuda pláží byla Tsambika, kam jezdil pravidelně autobus za cca 2 €, cesta trvala asi 20 minut. Byl zde poměrně klid a příjemný vstup do moře. Voda byla čistá.

Okolí hotelu bylo rušnější, nicméně bylo zde spoustu nákupních možností a taveren. Kolymbia je pouze turistickou oblastí.

Naše hodnocení – na Rhodos se jistě vrátíme, stojí za návštěvu např. hlavní město, jeho archeologické muzeum, koupání na cípu dvou moří, auto je dobré k využití do Údolí motýlů, jedinečnou atmosféru s klidem uprostřed ostrova má kostelík Agios Nikolaos Foundoukli. Za návštěvu stojí také město Lindos s akropolí. Pokud toužíte po klidnějším letovisku, Kolymbii spíš nedoporučujeme.