Předvánoční zájezd do polského Krakova a solného dolu Velička (Wieliczka)

Dvoudenní adventní zájezd do Krakova a solný důl WIELICZKA

Krakov a solný důl VELIČKA (Wieliczka)

Na jednodenním adventním zájezdě autobusem do sídelního města polských panovníků (králů) do Krakova je program zájezdu většinou koncipován stejně, jako u dalších destinací. Odjezd z ČR v ranních hodinách, dopoledne je prohlídka historického centra města s průvodcem, po obědě návštěva adventních trhů.

V případě, že se jedná o dvoudenní adventní výlet do Krakova s návštěvou solného dolu Velička (Wieliczka), pak v pozdějších hodinách se přesunete na ubytování a druhý den budete-li mít zájem ve městě WIELICZKA navštívít solný důl.

Dvoudenní výlet do Krakova a Veličky se organizuje i s nástupním místem z Prahy a dalšími sběrnými místy na Moravě nebo z Východních Čech. Dále však převážně jen z Východních Čech a Moravy.

PROGRAM - prosinec 2016:
DEN 1: Odjezd z různých míst ČR v brzkých ranních z Prahy apod./dopoledních hodinách z Moravy. V poledních hodinách příjezd do Krakova. Následuje prohlídka města s průvodcem. Návštěva historického centra, které je na seznamu UNESCO. Začínáme většinou na královském zámku Wavel s gotickou katedrálou z 10.stol. Svatého Stanislava a Václava (místo korunovace polských králů a kryptou s ostatky polských králů), přesuneme se na Rynek Glówny (hlavní náměstí nebo Tržní náměstí) a slavná tržnice Sukiennice (postavená po staré tržnici, kde se dříve prodávaly látky a nejvíce sukno), Jagellonská univerzita (druhá největší univerzita v Evropě po naší Karlově univerzitě v Praze), Mariánský kostel (kostel Nanebevzetí Panny Marie - s radniční věží a nejznámějším vyřezávaným oltářem na světě z dílny Wita Stwosza) a projdeme se po Královské cestě. V podvečerních hodinách individuální program s možností nákupů na adventních trzích, které jsou na hlavním náměstí Rynek Glówny u Mariánského kostela i tržnice Sukiennica. Můžete ochutnat tradiční jídla, jako smažené pstruhy, tradiční klobásky, zelno-masová polévka bigosz, boršč, placky a nebo zvláštní krakovské jesličky či věhlasný prejt. Místní specialitou je pitný med, jehož výroba je velmi podobná výrobě vína. Dále pak si lze zde koupit ručně dělané umělecké řemeslné produkty, jako broušené sklo, šperky či vánoční dekorace.
Večer odjezd na ubytování. V našem případě příjemný 4* hotel Orient s bazénem ležící 6km od centra.

DEN 2: Snídaně ve formě bufetu v hotelu a v případě zájmu odjezd na prohlídku královských solných dolů Wieliczka, které jsou opět zapsány v seznamu UNESCO. V solných dolech bude příležitost prohlédnout si zajímavé prostory v hloubce až 120 metrů - sochařské výzdoby, solná jezera, kaple.
Následuje prohlídka starobylého židovského města Kazimierz, kde se nachází mnoho synagog (např. synagoga Remuh) se starým židovským hřbitovem a monumentálním dominikánským kostelem, individuální volno na oběd a nákup suvenýrů. Odjezd do ČR. Návrat ve večerních/nočních hodinách.

Orientační ceny v Polsku: (Měna – Zlotý = značení PLN), Orientační kurz – 6,606 CZK/PLN v XII/2016):
• voda 1,5 l - 1,8 PLN, pivo 0,33 l - 2,8 PLN, džus 2 dcl - 3 PLN, káva - 7 PLN, pivo v restauraci - od 5 PLN
•rychlé občerstvení na adventních trzích  - 5-10 PLN, , jídlo v restauraci  - od 20 PLN, mléčný bar (rychlé občerstvení) -  5–10 PLN, obložená bageta - 7 PLN, jablka 1 kg - 1 - 2 PLN
•pohlednice - 2,5 PLN, WC - 1 PLN.

Fotografie jsou od našich klientů: p. Václava (r. 2016)

 

OBJEDNEJTE ADVENTNÍ ZÁJEZD ZDE

DALŠÍ FOTKY, OBRÁZKY Z ADVENTNÍCH ZÁJEZDŮ OD NÁS A NAŠICH KLIENTŮ