Egypt - Faraonova pomsta

Egypt - Faraonova pomsta

Nejnavštěvovanějšími letovisky v Egyptě s přímou leteckou dopravou jsou Hurghada, Sharm  El Sheikh, Taba, Marsa Alam. Dovolená s poznáváním egypských starověkých památek - pyramidy v Gíze, údolí Králů.

Vyjedete-li na dovolenou k moři nebo za exotikou, tak nás mohou potkat nějaké nepříjemnosti - žahnutí od medůzy, zapíchnutí ostnu od mořských ježků, kousnutí pijavice atd. V Egyptě to může být průjem.

Voda v Egyptě obsahuje jiné minerály, než na které nejsme zvyklí a proto se Vám může stát, že chytnete tzv. "faraonovu pomstu", což je průjem, na který nepomůže žádné černé uhlí ani Endiaron, Endiform a další české léky. Opravdu spolehlivě Vám zabere ANTINAL nifuroxazide. Žlutá krabička a v modrém proužku bílým písmem napsáno Antinal. Prodává se v balení 12 kapslí nebo 24 kapslí a stojí v místních lékárnách cca od 15-20 USD. Dle rady egyptského delegáta je možno praventivně používat prášek ráno 1x denně po celou dobu pobytu vč, pití tvrdého alkoholu bez ledu. Je to spolehlivé, ale nesmíte se spálit na sluníčku nebo spolikat litry vody z bazénu, to Vám 1 prášek opravdu nepomůže. Pak už je nutné spolikat max. za den 3 prášky a cca do 2hod. průjem zastavíte.

Věříme, že Vám naše zkušenost pomůže překonat "faraonovu pomstu" a dovolenou si patřičně užijete.