Odborná recenze z Černé Hory, Ulcinjská riviéra, Komplex Ada Bojana od paní Marcely z června 2016

Recenze s obrázky komplexu Ada Bojana z Ulcinjské riviéry v Černé Hoře od paní Marcely z června 2016

RECENZE: Černá Hora - Ulcinjská riviéra - Koplex Ada Bojana - hodnocení od paní Marcely - červen 2016

ČERNÁ HORA - cesta z letiště trvá cca 2hod., ale kolem je krásná příroda. Cesta vede kolem Skaderského jezera, kde lze vidět různé ptáky, či část jezera je pokryta lekníny. Kolem cesty prodávají ryba nebo žluté melouny. Ve městech vidíte nejen kostely, ale naproti např. i mešity, což svědčí o tom, zde nejsou žádné náboženské konflikty. Cítila jsem se zde bezpečně, lidé jsou milí a přívětivý. Při výletu do Albánie (vřele doporučuji a hlavně objednat si hned na 1 schůzce s delegátem, protože je o tento výlet velký zájem) na hranicích mezi Albánií a Černou Horou dochází ke kontrolám na hranicích, takže se nikde nesetkáte s „uprchlíky“.  Byla jsem na několika výletech a ceny potravin jsou stejné asi jako u nás. Oblečení bylo někdy i levnější. Všude je opravdu dobrá zmrzlina.  

Komplex Ada Bojana - před vjezdem do areálu se nachází kemp na karavany a stany pro vyznavače nudismu. Znamená to, že lidé zde sedí před karavany nazí a veškerá hygiena je zde dost dobře vidět. Proto doporučujeme, komu to vadí, ať raději kouká jiným směrem. S nudisty se setkáte v celém areálu. Dříve byl totiž tento poloostrov jen jejich. K jídlu chodí oblečení, ale můžete je potkat nahé i cestou na pláž, i když jdete na pláž pro „textiláky“, jak říkají nudisté. Do areálu se jezdí koupat i lidé z blízkého okolí, kde musí uhradit „vstupné“. V areálu jsou i tenisové kurty, které jsou v dobrém stavu. Wi-fi  pořídíte koupí kartičky za 1€ jen na 12hod. při dobrém signálu, lze chytit na pokoji i na pláži. Během pobytu je přímo zde k dispozici český delegát.

Chcete-li si prohlédnout chatky někdy i se zahrádkou, kterou jsou na pilířích u řeky Ady, musíte počítat s tím, že cesta prostě končí u jedné z chatek a vy se musíte vrátit zpět stejnou cestou. Jsou zde však hezké výhledy na řeku a protější domky a čluny zaparkované u řeky.

Jídlo - formou jednoduchých švédských stolů, avšak vyhovující kategorii hotelu. Kdo má rád pizzu, hamburger či nějaké jiné lehké občerstvení, tak to zde neseženete. Při velkém množství klientů je bohužel málo místa u stolu. Pití k jídlu roznáší personál a pivo za tu dobu už nemá pěnu. Je zde krámek, kde se dá koupit skoro vše od základních potravin, pití nebo opalovací krém.

Restaurace - zaměřená na rybí speciality je cca 200 m od ubytování nebo řada dalších restaurací přímo u mostu na poloostrov Ada Bojana u řeky Ady Bojany a to asi 1km od komplexu. Během dne u cesty lze potkat želvy a cesta v pozdních hodinách je osvětlená, takže se není čeho bát.

Ubytování - Pokoj i pro 3 osoby je dost velký. V pokoji je malá lednička a prostorný balkon se stolkem a židlemi. Vezměte si s sebou prádelní šňůru a kolíčky. Každá koupelna má svůj bojler.

Pláž - Široká, dlouhá písčitá pláž s možností plážového servisu (2lehátka+1 slunečník 6€/den). Lepší je ležet na prohřátém, jemném a tmavém písku. Pláž je rozdělena na FKK s plážovým barem, která zabírá asi 70% a zbývajících 30% je "oblečená" pláž, taktéž s barem na pláži. Pláž je tak dlouhá a široká, že nemáte problém s tím, že oblečeným patří menší část. Dlouhá pláž je vhodná i na běhání, třeba až do Albánie. Jste-li splaveni, tak se hned můžete na FKK vykoupat. Na pláži jsou sprchy, ale i v areálu u cestiček k ubytování jsou hadice na opláchnutí nohou.

V zátoce je možné vyzkoušet vodní sporty např. Kite Surfing. Řeka Ada zde vtéká do moře a je tam opravdu silný proud vody.

Výlety - nejbližší výlet je do Ulcinju, kam lze jet i taxíkem nebo s cestovní kanceláří s noční prohlídkou města. Dále doporučuji výlet na Boku Kotorskou nebo výlet do Albánie.

Doporučuji pro milovníky klidu, pohody, vyznavače FKK a klienty, kteří si prostě chtějí užít dovolenou ve standardních podmínkách bez náznaku luxusu „na konci světa“.