Fotky Benátská věž, římský amfiteátr, Velká mešita, Albanien College z albánského letoviska Durrës, Durres, Drač

Albánie - obrázky z letoviska Durrës, Durres, Drač

Durrës, Dürres, Durres nebo Drač (informace o pamětihodnostech města) se nachází v Albánii asi 33 kilometrů západně od hlavního města Tirany a je druhým největším městem v Albánii. Nejvíce zájezdů od českých cestovních kanceláří se nabízí právě do tohoto letoviska, které má nejen turistickou zónu, ale i své kulturní centrum se starými archeologickými památkami, které jsme se snažili zachytit na těchto obrázcích. Hotely se většinou rozmístěny v okolí dlouhé písčité pláže s pozvolným vstupem do moře. Hotely postavené u pláže zde mají vytyčený svůj prostor s plážovým servisem, který se platí.

Nafotili jsme obrázky a natočili videa z fakultativního výletu „Noční Drač“. Jsou zde nafocena známá místa města Durres - Benátská věž, jež byla součástí Dračského hradu. Pomník albánského hrdiny Mujo Ulqinaku, který padl při obléhání Italy v roce 1939. Druhá nejvýznamnější škola v Albánii - Vysoká škola v Durres (Albanian College Durres) splňující mezinárodní zkoušky. Neznámější památkou je římský amfiteátr, který je největší na Balkáně a má průměr 120m. Velká mešita poblíž náměstí Liria, které je stejně pro občany Drače významné, jako u nás Staroměstké náměstí v Praze, kde se koná řada sportovních akcí (fandící zóna). Tuto atmosféru jsme zažili na vlastní oči při fotbalovém zápasu Albánie - Rumunsko na Mistrovství Evropy ve fotbale v r.2016, kde Albánci vyhráli 1:0. Tento zápas se promítal na plátno ve fandící zóně či v restauracích v TV snad v celém městě. To, co se pak dělo jsme si natočili.

 Albánie - osvětlená ulice v Durres, Drači    Albánie-římské divadlo v Durres, Drači   Albánie-fontány na náměstí Liria v Durres, Drači