Obrázky z bulharského letoviska Slunečné pobřeží z června 2017

Bulharsko - Slunečné pobřeží 062017

Bulharské Slunečné pobřeží (bulharsky Слънчев бряг, anglicky Sunny Beach) nacházející asi 35 km severně od Burgasu v obci Nesebar. Místní obyvatelé přirovnávají letovisko k ostrovu Mallorka. Dlouhá písčitá pláž, promenáda, obchody s oděvy, botami (za nižší ceny než u nás), restaurace, obchůdky se suvenýry,  hotely všech kategorií včetně těch luxusních a to vše za vyšší ceny než v ostatních menších letoviscích. Kdo si chce připadat, jako na „západě“, tak toto místo je právě pro něj.

 V letovisku Slunečném pobřeží se nachází 8 kilometrů dlouhá, široká písčitá pláž s jemným pískem a pozvolným vstupem do moře vhodná především pro rodiny s dětmi. Cena za slunečník a lůžko se pohybuje 15 euro/1osobu/den (v r. 2017) .

Ve Slunečném pobřeží je možno navštívit aquapark (český překlad) s řadou skluzavek a tobogánů.

Mezi letovisky Nesebar a Slunečné pobřeží jezdí turistický vláček, který slouží nejen k přepravě, ale i k poznávání letovisek. Dále je možno využít autokarovou nebo autobusovou dopravu mezi všemi přímořskými letovisky.

Recenze od pana Martina z června 2017, kdy dovolenou strávil v hotelu Continental. Nafotil řadu obrázků z hotelu Continental, letoviska Slunečné pobřeží i fakultativního výletu do starého Nesebaru.