Fotografie z fakultativního výletu do bulharského starého města Nesebar (Nessebar)

Bulharsko - Nesebar (Nessebar) - staré město

Nesebar (Nessebar, Mesembria) se skládá se ze dvou samostatných částí a to z „Nového města“ a ze  „Starého Nesebaru“, který je zapsán na seznam světového dědictví UNESCO. Staré město je spleť úzkých uliček s patrovými domky, kde přízemí tvoří kamenná část a první patro dřevěná část domu. Bohužel nejhezčí část centra města zabrali prodejci, restaurace, kluby a vše, kam můžou nalákat turisty. 

Ve městě se zachovalo 11 kostelů a nejnavštěvovanějším místem je park s chrámem Krista Pantokratora (Cerkev Christos Pantokrator) ze 14. stol., ležící v západní části města. Chrám Krista Pantokratora je zajímavý především díky své výzdobě, která je tvořena ze vzorů z červených cihel a keramické intarsie.

Dále na severozápad od Starého metropolitního chrámu (Starata Metropolia) postaveného asi  5.či 6.stol., což je nejstarší nesebarský kostel se nachází architektonicky stejné kostely, jako je  chrám Krista Pantokratora a to kostel archanděla Michaela a Gabriela a Sveta Paraskeva.

Na západní přístupové straně města se dochovaly mohutné hradby s válcovými věžemi (baštami) a v severozápadní části města (pod kostelem sv. Jana Křtitele) byly odkryty vykopávky starých římských lázní.

 

Dovolená v Bulharsku zde v nejlevnějších nabídkách včetně last minute.

Nabízíme zájezdy od cca 300 cestovních kanceláří s odletem z ČR, Německa, Polska, Rakouska, Slovenska za stejné ceny a slevy. Sleva first minute (sleva za včasný nákup), last minute (na poslední chvíli), slevy pro seniory 55+, dovolená s dětmi zdarma a řada dalších slev a výhod.