Obrázky z poznávacího zájezdu do Chorvatska, Bosny a Hercegoviny a Černé Hory s recenzí od paní Ivany

ČERNÁ HORA-BUDVANSKÁ RIVIÉRA, BOSNA A HERCEGOVINA - poznávací zájezd – srpen 2015

 

Nástupní místa: Pardubice, Hradec Králové, Brno, Bratislava

Program zájezdu:

1. den: Dopoledne odjezd z ČR přes Slovensko a Maďarsko do Bosny a Hercegoviny.

2. den: V ranních hodinách příjezd do SARAJEVA – prohlídka města-Baščaršija (orientální turecká čtvrť), Gazi Husrev Begova (mešita) nebo Alej ostřelovačů (zde byl spáchán atentát na arcivévodu Ferdinanda). Odpoledne přesun přes kaňon řeky Neretvy do města Mostar, kde bude prohlídka muslimské čtvrti (mešita, obchůdky, kavárny) a starého slavného mostu z roku 1566. Nocleh v hotelu.

3. den: Z Mostaru přejezd do Černé Hory na ubytování v Sutomore (6km od Baru) v hotelu Sato, Navečer volný program - koupání.

4. den: Dopoledne a odpoledne volný program. Navečer návštěva starobylé BUDVY (pevnost-cca 3€).

5. den: Dopoledne návštěva letoviska Bar (Stari Bar-cca 2€) a pak výlet ke Skadarskému jezeru (cca4€), které leží poblíž albánských hranic. Toto jezero je rozprostírá na ploše 369,72 km2 a leží pouze 6m nad úrovní moře. Nachází se zde sladkovodní i mořské ryby, ale i ptačí rezervace (čajka, kormorán, pelikán a další). Lze si objednat fakultativní projížďku člunem po jezeře s ochutnávkou ryb v rybářské krčmě (14€ ). Návrat do hotelu.

6. den: Kotorské serpentiny s pohledy na Boku Kotorskouhorská vesnice Njeguši (sušárna místního pršutu=sušené šunky – přes Národní park Lovčen (cca 2€) až na vrchol, kde je mauzoleum vladyky Njegoše (cca 3€) – do města Cetinje (cca1€), které dříve bývalo hlavním městem Černé Hory (Biliarda, Cetinski monastýr, zámek (cca 5€)) – vyhlášený poloostrov Sveti Stefan. Večer návrat do hotelu.

7. den: Celodenní výlet do Ulcinju a odpolední koupání na Veliké pláži. Večer návrat do hotelu.

8. den: Dopoledne a odpoledne volný program a relax u moře nebo celodenní fakultativní výlet do Albánie (20€). Návštěva města Škodra (mešita Abu Bakr, hrad Rozafat či katedrála Sv. Štěpána). Návrat do hotelu.

9. den: Celodenní výlet Boka Kotorská – starobylé město Kotor (cca1€) s katedrálou Sv. Trifuna či vstupem na hradby (cca3€). Fakultativní výlet lodí zátoce Boce Kotorské (26€) - kolem známého námořnického města Perastu (kostel svatého Mikuláše, muzeum, paláce z benátské doby) -  ostrůvek Gospa od Škrpjela (Panna Marie ve skalách - uměle vytvořený ostrov) s kostelem a muzeem (cca 1€) – ostrůvek Mamula (Forte Mare=Mořská pevnost, která např. za Rakousko-Uherské války sloužila jako vězení). Fakultativně návštěva Plava Špilja (mořská jeskyně-cca3€). Přírodní pláž Žanjice s odpočinkem na pláži a fish-piknikem. Večer návrat do hotelu.

10. den: Ráno odjezd ze Sutomore, trajektem přes Boku Kotorskou do ChorvatskaNávštěva Dubrovníku s prohlídkou hradeb starého města (cca 90Kn) a dalších památek (vstupy stojí 5-10Kn). Fakultativně výlet lodí na ostrov LOKRUM (cca40Kn) vzdáleného asi 700m od města s benediktinským klášterem přestavěným na muzeum, koupání, botanická zahrada či sladkovodní jezírko nazývané mrtvé moře. Večerní posezení v Dubrovníku a noční přejezd z Chorvatska přes Slovinsko a Rakousko do ČR.

11. den: Návrat do ČR.

RECENZE  - hodnocení od  od paní Ivany -082015

Program zájezdu - sestavení programu - hodně pestré výlety (památky, Skadarské jezero, modrá jeskyně, kotorské serpentiny, pršutárna...atd) a dost času i na relax u moře. Výborná průvodkyně pí. Jiřina Szwachulová

Ubytování:  Bydleli jsme v Sutomore, hotel SATO- pěkný, čistý hotel, chutná, bohatá polopenze.  Vhodný pro mladé lidi, kteří si chtějí užít rušnou dovolenou.

Pláž-dlouhá písčitá-přímo u hotelu. Lehátka a slunečníky za poplatek.

Ostatní –Jako nedostatek považujeme starší typ autobusu s nefunkčním WC nebo dlouhé čekání na bosenských hranicích (při přesunu z Mostaru do letoviska jsme místo slibovaných 4 hodin dopoledne strávili v autobuse 11 hodin s jednou přestávkou na toaletu a zcela bez jídla, což bohužel delegátka nemohla ovlivnit).

 

 

RECENZE  - hodnocení od  od paní Ivany -082015

 

Program zájezdu - sestavení programu - hodně pestré výlety (památky, Skadarské jezero, modrá jeskyně, kotorské serpentiny, pršutárna...atd) a dost času i na relax u moře. Výborná průvodkyně pí. Jiřina Szwachulová.

 

Ubytování:  Bydleli jsme v Sutomore, hotel SATO- pěkný, čistý hotel, chutná, bohatá polopenze. Vhodný pro mladé lidi, kteří si chtějí užít rušnou dovolenou.

 

Pláž - dlouhá písčitá, přímo u hotelu. Lehátka a slunečníky za poplatek.

 

Ostatní –Jako nedostatek považujeme starší typ autobusu s nefunkčním WC nebo dlouhé čekání na bosenských hranicích (při přesunu z Mostaru do letoviska jsme místo slibovaných 4 hodin dopoledne strávili v autobuse 11 hodin s jednou přestávkou na toaletu a zcela bez jídla, což bohužel delegátka nemohla ovlivnit).