Španělsko - fotky z ostrova Mallorca – hlavního města Palma de Mallorca

Španělsko – Mallorca - obrázky výletu Palma de Mallorca

Zde najdete fotografie z výletu do hlavního města ostrova Mallorcy Palma de Mallorca, které leží  v jižní části ostrova v zálivu Badia de Palma.

Doporučujeme si prohlédnout jednu z největších gotických katedrál v Evropě Katedrálu Panny Marie (La Seu – katedrála Světla) s baldachýnem nad oltářem od katalánského mistra Antonia Gaudího a největším růžicovým oknem na světě, které má průměr 13,3 metrů.

Na jih od katedrály Panny Marie je známý park Parc de la Mar s velkým umělým jezerem s mořskou vodou a fontánou uprostřed, kde se zobrazuje dóm La Seu.

Naproti katedrále se nachází Biskupský palác, kde je Diecézní museum (Museo Diocesano) se sbírkami pojednávajícími o historii ostrova od křesťanú až po 20. století.

Vedle katedrály Panny Marie se nachází královský palác L'Almudaina, což bylo a je sídlem králů a panovníků bydlících na ostrově Mallorca. 

Přímo pod královským palácem L'Almudaina se nachází vyhlášená královská zahrada Hort del Rei (s'Hort del Rei) s fontánkami, což si fotí snad každý návštěvník zahrady.

Fundación Bartolomé (Nadace Bartolomé) najdete vedle královského paláce La Almudaina. Na fotografii je hned vedle hradem bílá budova s nápisem Palau March Museo (Muzeum Palau March). Tento palác navrhl známý architekt Luis Gutierrez  Soto z Madridu, který zde skloubil prvky mallorského a italského baroka. Jsou zde díla od umělců Barbara Hepworth, Pietro Consagra, Eusebi Sempere, Belén Napolitano, ale i sbírky od 14.století až dodnes.

Za palácem se nachází arabská čtvrť s malými muzei, uličkami i nádvořími připomínajícími historii ostrova Mallorcy.

Arabské lázně (Baňos Arabes) vydržely od 10. století bez známky rekonstrukce až dodnes a jsou nejzachovalejší maurskou památkou v Palmě, i když se zachovala pouze síň pro parní lázně. Arabské lázně najdeme je ve staré části města Palmy de Mallorcy.

Projdeme-li arabskou čtvrť, tak se dostaneme na náměstí Plaça Cort, na které se nachází místní radnice a proslulý starobylý olivový strom, jež je asi 800 let starý. 

La Lonja staré sídlo Colegio de la Mercaderia, sídlo i burza cechu obchodníků v Mallorce, který se nyní se využívá pro konference, koncerty i  výstavy.

 

Hrad Bellver ( Bellver = krásný výhled, Castell de Bellver) se nachází na zalesněném kopci cca 3km od centra na západ od Palmy de Mallorca. Původně byl na počátku 14.století postaven, jako sídlo španělským králům, pak využíván, jako vězení a dnes je v něm městské historické muzeum, které lze v neděli či o státní svátek navštívit zdarma.