Španělsko - fakultativní výlety po ostrově Mallorca z výletu Deia(Deya, Deià), Valdemossa, Palma de Mallorca, Manacor, Drach jeskyně

Španělsko - ostrov Mallorca - fakultativní výlet po ostrově - výletu Deia(Deya, Deià), Valdemossa, Palma de Mallorca, Manacor, Drach jeskyně

Doporučujeme půjčit si auto nebo s cestovní kanceláří absolvovat výlet kolem ostrova Mallorca. Začneme-li přímo v hlavním městě Palma de Mallorca, určitě si prohlédněte staré město. Pak se vydejte na východ ostrova do města Manacor, navštivte Dračí jeskyně či navštivte na západní straně ostrova v „umělecké“ vesničky Valdemossa či Deia.

Manacor - letovisko na východním pobřeží Mallorcy, které je nejen turistickým letoviskem, ale i kulturním. Zachovala se zde řada památek, jako starověké antické divadlo, maurské zdi nebo římské město Pollentia. Kromě toho je zde vyhlášená manufakturu, kde se vyrábí umělé perly Majorica.

Drach (Dračí) jeskyně - zde se můžete kochat krápníkovými jeskyněmi. Pro milovníky hudby jsou organizovány koncerty vážné hudby u největšího podzemního jezera na světě - Martelova jezera. Dále se zde můžete projet loďkou po Martelově jezeře skoro až ke vchodu, kde narazíte na kamenného "draka", kterého vynesli na povrch a všichni ho fotí, jako velkou atrakci.

Deia(Deya) - turisticky navštěvovaná vesnice na severozápadním pobřeží Mallorcy. Stejně, jako nedaleká Valdemossa se tato vesnička proslavila díky návštěvě a pobytu slavných spisovatelů, spisovatelek či hudebníků, kteří zde čerpali inspiraci na svou tvorbu. Žil tu např. anglický spisovatel Robert Graves a spolupracoval s Laurou Ridingovou, se kterou založil nakladatelství.

Valdemossa- turisticky navštěvovaná vesnice v pohoří Serra de Tramuntana. Tuto vesničku proslavil především skladatel Fréderic Chopin a jeho francouzská přítelkyně, spisovatelka George Sandová, kteří zde nějakou dobu pobývali. Nejznámější památkou je zde kartuziánský klášter, ve kterém oba bydleli. Pro turisty jsou zde organizovány trhy, kde lze nakoupit např. výrobky z olivového dřeva.