RECENZE – Itálie, Val di Sole, Italské Dolomity, Marilleva 1400, Hotel Sole Alto ***, březen 2016

RECENZE od p. Jirky -03/2016 - ZKRÁCENÝ LYŽAŘSKÝ POBYT

Hotel Sole Alto *** - V první řadě je nutné zdůraznit, že se jedná o lyžařský hotel uprostřed lyžařského střediska z 80. let a v téhle kategorii nenabízí vyjímečný komfort. Hotel má ovšem své obrovské přednosti pro sportovní lyžaře, je dostupný automobilem, i když leží mezi dvěma sjezdovkami, cca 500 m od dolní stanice kabinové a sedačkové lanovky a střediska Marilleva 1400, takže ráno vynesete náčiní z lyžárny a po 50 metrech si nasadíte lyže nebo snowboardy a vyjíždíte na čerstvý „manchester“. Na italské poměry je personál velmi ochotný a fungují dobře hotelové služby. Autobus sice musí zastavit cca 500 m od hotelu, ale personál dopraví zavazadla, lyže, snowboardy i lidi dodávkami až k lyžárně. Betonová architektura je poplatná době výstavby, nicméně hotel je uvnitř čistý a útulný. Vybavení pokojů je jednoduché s kovovými postelemi a dřevěným nábytkem doplněné televizí, zásuvkami a hotelovým telefonem. Sociální zařízení má každý pokoj vlastní, sprchový kout je menších rozměrů. Hotel disonuje malým vnitřním bazénem a v sezóně nabízí italský animační program s diskotékou a karaoke.

Stravování – I když jsme měli objednáno servírované menu, bylo připraveno večerní jídlo ve formě švédských stolů. Večeře o 5 chodech byla vynikající – polévka, pasta, hlavní jídlo (výběr ze 2 jídel), bohatý salátový bufet a dezert. Nápoje nebyly předplacené, ale ochotná servírka přinesla nealko nápoje, víno i velké točené pivo. Snídaně nabízela oblíbené „lupínky“ v 5 druzích, spousta sladkého pečiva, housky, chléb, salám, sýr, marmeládu, kompot a k pití teplé a studené nápoje z výdejních automatů.

Sportovní vyžití – Lyžařské středisko Marilleva – Folgarida nepatří mezi top italská lyžařská střediska, ale přesto nabízí pohodové lyžování i snowboardování na stovce kilometrů sjezdovek. Vleky a lanovky fungují pravidelně od 8.30 do 16.30 celkem dobře. Na jeden skipas můžete využít zařízení na 3 propojených kopcích. Snowboarďáci sice mohou být frustrovaní z dlouhých rovinek na některých sjezdovkách, ale mohou se vyřádit v malém nebo velkém snowparku. Pro odpočinek a opalování jsou na sjezdovkách restaurace, občerstvovací bary nebo pizzerie s bombardinem a lehátky. A vystačíte si většinou s platební kartou.