Recenze s obrázky od paní Fíry z Bulharska, letovisko Slunečné pobřeží, hotel iHot@lSunny Beach z června 2018

Recenze a obrázky hotelu iHotelSunny Beach z bulharského letoviska Slunečné pobřeží od paní Fíry z 062018

Bulharsko jsem navštívila po 10 letech. Přiletěli jsme 3.6.2018 do Burgasu v 7,30 hod a obloha byla zamračená. Delegát nás informoval, že je to v tomto období běžné a že cca do 10 hod. je takto nevlídno, ale pak se obloha vyjasní. Vyjeli jsme z letiště v Burgasu autobusem na Slunečné pobřeží do hotelu iHot@lSunny Beach po komunikaci, která se vůbec nezměnila od té doby, co jsem tu byla. Řidič se bravurně vyhýbal dírám a cestu zvládl asi za půl hodiny.

I když jsme přijeli tak brzo do hotelu iHotel Sunny Beach, tak nám hned dali na recepci pásky, Bulharsko-Slunečné pobřeží - zákusky v hotelu IHotel Sunny Beachabychom mohli využívat all inclusive a než nás ubytovali (ráno), tak jsme se šli v klidu nasnídat a ubytovat. Musím uznat, že už snídaně nás velmi překvapila. Načinčané zákusky, ovoce, několik druhů teplých a studených jídel, paštiky, výborná káva, no prostě bomba. Jediným překvapením bylo, že jsme si museli hlídat jídlo, když jsme jedli na venkovní terase. Nejdříve jsme obdivovali racky sedící na římse, ale když se vrhli na jídlo u vedlejšího stolu, kde si klienti šli pro pití, tak z párku měli půlku a vajíčka byla taky pěkně rozpasírovaná. Je pravda, že se to stalo vícekrát, ale na lidi nikdy neútočili, jen se šli nasnídat. Obědy, večeře, víno, pivo, podávání alkoholických i nealkoholických nápojů opravdu odpovídá 4*+hotelu.

iHotel Sunny Beach je moderně zařízený s velmi dobrými službami. Pokoje prostorné a čBulharsko-Slunečné pobřeží - skluzavky a tobogán u  iHotel Sunny Beacisté. Každý den nám měnili osušky. Je pravda, že někdy byla cítit na chodbě kanalizace, ale nebylo to nijak dramatické. V tomto období zde bylo hodně důchodců, ale hlavně rodiny s dětmi, které se čachtali u dětského bazénu a využívali bar u bazénu. Pláž je asi 200m od hotelu, kdy se jde kolem stánků. Výhodou je, že hotel má svou pláž a slunečník se 2 lehátky vás nestojí 30 LEVA/den, ale jsou zdarma. 2x za dovolenou nám pršelo a poté, co jsme přišli promoklí z pláže, tak jsme využili i vyhřívaný bazén a vířivku.

Slunečné pobřeží je velké letovisko a řadou obchůdků, restaurací, hotelů a lidí. V hlavní sezóně, tu asi musí být hlava na hlavě, ale v červnu to bylo příjemné. Moře nebylo moc teplé a bylo to jen na rychlou koupel, ale časem se oteplovalo.  

Jeden večer jsme se jeli podívat na fakultativní výlet Bulharská noc do nedaleké vesnice. Kromě Bulharská noc- kukari-bílá barva kúže symbolizuje světlo a vodunás tu bylo asi dalších 15 autobusů s klienty z různých zemí. Navštívili jsme statek, kde nás přivítali chlebem a solí a pak následovali další 4 chody jídla. Pití vína bez omezení, ale nebylo nic moc. Mezi tím vystupoval místní folklorní kroužek a tančil na podiu. Večer vyvrcholil před 22 hodinou, kdy místní muž chodil po rozžhavených uhlících. Po té následovala „diskotéka“, kterou plně využili klienti z Ukrajiny. Tyto tance evidentně uměli tančit a my jsme raději jeli na hotel.

Ještě jsme jeli do starého Nesebaru, které patří do světového dědictví UNESCO. Počasí nám sice moc nepřálo, ale paní průvodkyně se snažila celou trasu nám ukázat.

S dovolenou v iHotelu Sunny Beach jsem byla spokojená a mohu jen doporučit.