Egypt-Výlet do Káhiry s návštěvou Egyptského muzea,výrobny papirusu, pyramid i sfingy v Gíze

Egypt - výlet do Káhiry

Fakultativní výlet do Káhiry

Výlet do Káhiry je organizován např. z Hurghády a začíná v brzkých ranních hodinách cca kolem 3hod. ráno, kdy mikrobusem svezou klienty z hotelů na velké parkoviště, kde je na ně čekají autobusy, do kterých klienti nastoupí a v koloně jedou do Káhiry. Doprovod je nejen v autobusu, kde sedí tajný policista se zbraní, ale kolem celého konvoje po volné dálnici jede několik otevřených džípů s policisty, kteří jezdí  v levém pruhu vedle autobusů, ale i v protisměru na dvouproudé silnici vedoucí do Káhiry. Pravidlem je, že první autobus se nesmí předjíždět a ostatní autobusy se ze zábavy předjíždí. Asi proto, aby za volantem neusnuly, protože cesta po dálnici je velmi nudná jen s 1 zastávkou na toaletu. V momentě, kdy policistům přijde, že se autobusy moc předjíždí, tak okamžitě zasáhnou a oni opět jedou spořádaně v koloně směr Káhira.

Po příjezdu do Káhiry navštívíte Egyptské muzeum a pak výrobnu papirusu. Po hromadném obědě v místní restauraci, kam se vejdou turisté z několika autobusů  se jede na předměstí Káhiry do Gízy, která původně ležela v poušti a dnes k ní vede čtyřproudá frekventovaná silnice. V Gíze se nachází jeden ze sedmi divů světa a tím jsou monumentální pyramidy se sfingou, která je hlídá. Cestou z autobusu si nelne nevšimnout nepořádku na ulicích, kam lidé běžně odhazují, vše co mají po ruce. Bohužel tento nepořádek je i v okolí pyramid, který se ještě míchá s bobky všude přítomných velbloudů. U každé pyramidy stojí velbloudář, který se Vám vnucuje, aby jste se nechali na jeho velbloudovi vyfotit před pyramidou nebo zas nabízí projížďku mezi pyramidami. Nenarazíte-li na velbloudáře, tak určitě potkáte prodavače suvenýrů či jiných cetek. Vyplatí se koupit si např. 10pohlednic v brožurce přímo u autobusu, kde usmlouváte lepší cenu než u pyramid.

V Gíze se nachází několik pyramid. Neznámější jsou Cheopsova pyramida (Chufuova), vedle ní stojí Rachefova (Chefrénova) pyramida s bílým vrškem a nejmenší je Menkaureova pyramida. Před nimi stojí 3 malé pyramidy faraonových (Chufuových) manželek.

 

Dovolená v Egyptě s nádechem exotiky a se slevami za včasný nákup zde v nejlevnějších nabídkách nebo už jen last minute