Výlet z egyptské Taby do skalního města Petra v Jordánsku

Lodní výlet z Egypta do skalního města Petra v Jordánsku od Evatour.cz

Návštěva skalního pískovcového města Petra

Skalní město Petra patří mezi nových sedm divů světa a patří pod ochranu UNESCA. Nejvíce ho proslavili filmaři, když zde točili jeden z dílů Indiana Jonese.

Vstup do areálu skalního města Petra

Po příchodu do areálu si můžete vybrat. Buď půjdete pěšky nebo si půjčíte oslíka nebo povoz s koněm. Úzkou soutěskou SÍK, která je mezi skalami, které měří až 200m (v letních parnech  se tam hůře dýchá a ještě k tomu bobky od oslů či koně, tak to je vůně přírody) se dostanete přímo před nejznámější památku, která se jmenuje POKLADNICE- AL-CHAZNEH. Na kraji soutěsky byl postaven most s valem, který chrání město před povodněmi. Během cesty si můžete na zemi u skal všimnout malých kanálků, které sloužily k zásobování města vodou.  

Pokladnice AL - CHAZNEH

Přední štít  „Pokladnice“ se dochoval díky tomu, že je umístěna na náměstíčku mezi skalami, které byly vyšší než ona sama. Původně měla sloužit, jako hrobka pro krále. Váže se k ní řada pověstí např. pověst, že jeden bohatý egyptský kupec si zde schoval urnu se zlatem na stropu pokladnice. Podnikavci se snažili tento poklad najít a na urnu házeli oštěpy nebo dokonce stříleli, avšak poklad nedostali a pokladnici jen ničili. Budete-li si myslet, že se dostanete dovnitř pokladnice, tak se hluboce mýlíte. Dostanete se jen do 1 „sálu“ a dál už je cesta zastavěna.

Pokračování cesty od Pokladnice až k divadlu a klášteru

Od pokladnice již jdete širokou cestou mezi skalami i planinou až dojdete k divadlu, které bylo vytesáno do skal s kapacitou až 8500 diváků. Bohužel díky zemětřesení bylo divadlo zničeno. Asi 3km od centra je další památka, kterou je  klášter - Ad-Dér, který stejně jako pokladnice měl být hrobkou. Opět se nedochovala, až na nějaké kříže podle nichž se jmenuje.

Doporučujeme koupit si suvenýry, jako magnetky pokladnice, lahvičku s barevnými písky, pohlednice, šátky  atd. až při zpáteční cestě. Procházka na parném slunci mezi skalami, kde moc nevane větřík nebo na volném prostranství, kde není stín vás unaví. Opravdu důležité je mít s sebou dostatek tekutin.

Tento celodenní fakultativní výlet lodí se pořádá převážně z Egypta - letoviska Taba. Upozorňujeme, že budete při zpáteční cestě z Jordánska do Egypta opět platit vstupní vízum!

Dovolená v Egyptě zde v nejlevnějších nabídkách včetně last minute