Itálie - obrázky z ostrova Ischia a z výletu na ostrov Capri

Itálie - ostrov Ischia a ostrov Capri

Autentické obrázky po vulkanických a termálních ostrovech v Neapolském zálivu - jaro 2006 a  2008

Ostrov Ischia patří k Itálii a je omýván průzračnou vodou Tyrhénského moře. Je též nazýván zeleným ostrovem a to ze tří důvodů: celoroční vegetací, odstínu tufu a barvě moře. Leží na západ od Neapole a je největším ostrovem v Neapolském zálivu (47km2).
Na ostrov se dostaneme letecky, busem či vlastní dopravou do Neapole a pak vždy trajektem, který trvá asi 1hod.(vzdálen cca 33 km od Neapole i od ostrova Capri).   
Ostrov má tvar podobný kuželu s oválnou základnou, jehož vrchol je tvořen hřebenem hory Monte Epopeo (789 m n. m.).
Při příjezdu vidíme „Zelený ostrov“. Povrch malých skalisek i lávové kameny jsou zelené tzv. zelené tufu. Ten nejznámější se nachází v oblasti obce Forio. Tyto kameny se používají na stavbu typických zdí tzv. parracine, které často zpevňuji svahy vinic.
Správa ostrova je rozdělena do šesti obcí: Ischia, Casamicciola Terme, Lecco Ameno, Forio, Serrara Fontana a Barano a na ostrově žije cca 60.000obyvatel. Na ostrově se nachází 5 termálních parků, kde do všech musíte mít koupací čepici.

Na ostrově Ischia najdeme řadu termálních parků, které jsou zaměřeny na léčbu různých nemocí. Nejznámějšími jsou Poseidonovy zahrady, Park Tropical a Afroditiny Apollonovy zahrady, Park Castiglione Terme, Park Negombo, Zahrady Eden

Dominantou části ostrova Ponte je v moři zasazený kolosální Aragonský hrad, který je spojen s pevninou mostem.