Benelux 1998

Benelux 1998
PROGRAM ZÁJEZDU BENELUX 98
T. 3.-7.6., 10.-14.6.1998
Středa:
15:00   Odjezd z Lovosic
Přejezd po trase PRAHA - LOVOSICE-CHEB (Pomezí) - Marktredwitz - Dortmund - Emmerich - Veenedaal - Amsterdam
 
Čtvrtek:
Návštěva světoznámé aukce květin v Aalsmeer, poté procházka skanzenu větrných mlýnů. Poté se přesuneme prohlídku Amsterdamu projížďkou ulicemi města a první zastávkou bude prohlídka brusírny diamantů v centru města s výkladem, občerstvením a prodejnou šperků již od 40,- NLG. Poté se projedete po kanálech tohoto přístavního města, seznámíte se s pamětihodnostmi. Milovníci umění mohou navštívit známou expozici Rembranta v Rijksmuseu. Večer se ubytujete a povečeříte v nově zrekonstruované mládežnické ubytovně nedaleko historického centra. Zbytek času můžete využít k individuálním procházkám nebo odpočinku.
 
Pátek:
Po snídani si vyrazíte do města vyhlášeného tradičními sýrovými trhy do Alkmaaru. Po krátké prohlídce městečka zhlédnete představení bochníků sýra, nosičů a handlířů. Při návštěvě typické holandské sýrové farmy nedaleko městečka Gouda se seznámíte s výrobou sýrů spojené s ochutnávkou jejich výrobků, které si můžete též zakoupit. Poté se přesunete do sídelního města Den Haag a po okružní jízdě navštívíte Madurodam-holandské miniatury. Večer příjezd do Bruggue - (variace Gent pro úsporu času) ubytování v ubytovně a večeře. Po večeři individuální procházka městem.
 
Sobota:
Po snídani přesun do Bruselu. Prohlídka De Groten Markt. Okružní jízda okolo Royal Palais, čtvrti evropských institucí, Triomfboog a Jubelpark. Poté bude následovat návštěva bývalého areálu EXPO, kde se mimo jiné nachází Atomium, Japonský a Čínský pavilón a samozřejmě MINI EUROPE. Odtud odjedete do Luxemburku, kde se zastavíte na krátkou prohlídku. Poté se napojíte na starou německou Moselstrasse a vydáte se na zpáteční cestu k domovu.
 
Neděle:
10:00 Návrat do Lovosic
 
Vstupy:    Rijkmuseum:15,- NLG
                   Sýrový trh: 5,-NLG
                   Atomium rozhleda: 200,-BEF
                   MINI EUROPE: 390,-BEF
 
Cena obsahuje: dopravu (bus KAROSA LUX), 2x ubytování v turistické ubytovně s polopenzí, vstupy mimo výše uvedených, průvodce, zdravotní pojištění